PDA

Zobacz pełną wersję : hania gaśnie........ _błąd 15_



bystry
07-06-07, 13:01
witam, raz juz pisalem o moim problemie na forum lecz dalej nie rozwiązałem problemu. dalej mi gaśnie a szczególnie jak obroty silnika są w granicach 5-6 tys ale nie zawsze czasami gaśnie i na wolnych obrotach bez wględu na temp silnika. świece, kabelki, cewka wymienione,
bardzo was proszę pomóżcie


zapomniałem dodać wyskakuje mi bład nr.15 sygnał wyjściowy ukł zasilania

fazer1985
07-06-07, 14:30
To w takim przypadku moze ktoras z kostek wychodzacych od aparatu jest przegnila albo cos gdzies nie styka choc ewidentnie gubi iskre skoro piszesz ze na wysokich potrafi gasnac tak samo jak na niskich. Jak dla mnie to powinienes wybrac sie z tym do specjalist moze nie ASO ale jakis zaklad zajmujacy sie Honda albo do kogos kto zna sie na aparatach zaplonowych. Niech postawia diagnoze co i jak jesli jakis element okaze sie popsuty to na allegro szukasz i sam montujesz :) a jesli cos trzeba modzic przy tym zostw to tym którzy sie znaja na tym :)
jesli bys ogarnął to, to daj znac na PW bo serio jestem ciekaw cio to :)

bystry
11-06-07, 20:09
co się z wami dzieje koledzy, nikt nic nie napisze, żadnej wskazówki a ja dalej mam wielki problem z moim autkiem, pomóżcie

skolopendra
11-06-07, 21:14
a do kopułki zaglądałeś

blue_honda
11-06-07, 21:59
czyzbym u mnie zaczynal podobny problem, po jakiejs jezdzie gdzie silnik jest cieply obroty tak spadaja ze sa na granicy ale nie gasnie ale tak jak by chcial, a jak jest rozgrzany to czasem krece krece i nie chce zapalic :( hepl ! niech napisze co moze byc przyczyna :(

bystry
12-06-07, 16:35
zaglądałem, a nawet wymieniłem, i nic, dalej, to samo ==> błąd nr 15, już nie mam pojęcia co mogło się porobić w moim cifie,

Gofer2005
12-06-07, 16:44
w D15z1 na niskich obrotach skacze sobie od 1300 praktycznie do zera podbija do 1000 znowu maleje i czasami gasnie na wyzszych obrotach wszystko sii co musze sprawdzic narazie przeczyscilem przepustnice i nic .............

Furious
12-06-07, 16:53
jak nie cewka to modul

bystry
13-06-07, 13:07
a jak to nie moduł, zgadywać można w nieskończoność......... zmieniłem kopułkę i palec i teraz wcale nie chce odpalać, pstyka mi przekaźnik pompy i mam wrażenie jak nie zawsze podawała paliwo, a może to wtryskiwacze ???????

Łukasz83
13-06-07, 14:09
w D15z1 na niskich obrotach skacze sobie od 1300 praktycznie do zera podbija do 1000 znowu maleje i czasami gasnie na wyzszych obrotach wszystko sii co musze sprawdzic narazie przeczyscilem przepustnice i nic .............

w moim D15z3 jest bardzo podobnie. czyściłem krokowy, przepustnice, świece, kable, resetowałem kompa itp. itd. byłem u elektryka w Poznaniu - NIC. dwóch mechaników - NIC. elektryk w Gneżnie - NIC p. Czerniak powiedził ze najlepiej jak obok stałaby podobna hania i byśmy przekładali czujniki, komputer, sonde itp. on podejrzewa ze moze byc walniety jeden z czujników:przepustnicy, ciepłoty silnika i jakis jeszcze. nie wiem nie znam sie. w lipcu wyciagam sonde i bede smigac dwa dni bez sondy. podobno jak bedzie ok. a po zamontowaniu sondy znowu zacznie wariowac to jest ona walnieta. czytałem tak na forum. pozdrawiam

bystry
13-06-07, 21:09
nie ma iskry........ kopułka, palec i cewka wymieniłem, świece i kabelki zmieniałem miesiąc temu. jednak to pewnie ten moduł....