PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Hondą Civic 1.5 D15Z6



meysson
29-01-12, 21:53
Witam forumowiczów, mam pewien problem z moją Hanią. Pewnego wieczoru wyjechałem po zakupy do sklepu, wszystko ładnie pięknie, zgasiłem auto i poszedłem do sklepu, lecz gdy wróciłem i ją odpaliłem zaczeła strasznie nierówno chodzić. Tak jakby nie paliła na jeden gar. Na początku myślałem, że to świeca lub przewody mogą mieć gdzieś przebicie, lecz niestety wymieniłem je i nic nie pomogło. Pomyślałem sobie może palec i kopółka broją, wiec również wymieniłem. Niestety auto nadal chodzi nierówno. Co jeszcze może być przyczyną ?

rafal743
29-01-12, 22:37
resetowales kompa ?

Van_Dal
29-01-12, 22:39
woda w paliwie ??
wtryskiwacze ??

pewnie jeździłeś na rezerwie lub jak było mało paliwa w baku albo jeszcze lepiej brakło Ci paliwa,

teraz robisz tak ;] tankujesz DOBREGO PALIWA najlepiej z SHELLA i na cały bak wlewasz pół litra denaturatu
powinno pomóc

PS. odpala równa, od razu ??
jak nie to to też przez to

rafal743
29-01-12, 22:50
zrob samodiagnostyke, i daj znac co wypikalo

meysson
30-01-12, 08:35
Woda w paliwie, sprawdzę. Wtryskiwacze również sprawdziłem i okazało się, że zalewało go na drugim cylku, więc wymienił wtryskiwacz i już go nie zalewa.

Van_Dal
30-01-12, 13:21
jak sprawdziłeś ze go zalewało na drugim ?? świece wykręciłeś ??

meysson
30-01-12, 14:46
Tak wykręciłem świece i cały czas była zalana, w dodatku zaczęła ostro kopcić i z wydechu "pachniało" z wydechu samą bena.

tomi116
03-02-12, 21:22
wrescie znalazlem temat. Jeszcze co do hani jest taki objaw jakby bylo cos z przyspieszaczem zapłonu. (jak jest cos takiego)

teraz jest tak ze silnik odpali po 2 obrotach chodzi na jakis 200-300 obrotach po leciutkim przygazowaniu chodzi idealni 1k obrotow.
A teraz dalej. Przy lekkim przygazowaniu wkreca sie dobrze na obroty. ale przy gwalotownym przygazowaniu szarpie, przerywa i jakos z bólem wkreca sie na obroty.
Dalej ... Przy odkreceniu aparatu (3 śrub) i przy gwaltownym przygazowaniu i przekreceniu aparatu w lewo poza zakres regulacji(patrzac od strony skrzyni) silnik wkreca sie idealnie.
wszystko wskazuje na przyspieszacz zapłonu czy cos w tym rodzaju. Pomozcie ;]

kazik2_h9w3
04-02-12, 07:06
Proponuję pożyczyć lampę i ustawić zapłon bo tak na oko nie ma to najmniejszego sensu

Van_Dal
04-02-12, 10:31
pasek rozrządu kiedy wymieniałeś ?? paliłeś na popych ??

tomi116
04-02-12, 14:12
Rozrzad jest dobrze. Ale jest w tym silniku cos takiego jak przyspieszacz zapłonu ???

Van_Dal
04-02-12, 14:35
przyspieszaczem zapłonu jest sterownik ;]
ale skąd wiesz ze jest dobrze ??
jak paliłeś na popych to jest opcja ze przeskoczył co wyjaśniało by ciulowe ustawienie zapłonu

tomi116
04-02-12, 20:10
rozrzad byl sprawdzony.