PDA

Zobacz pełną wersję : D16Y2 Brak VTEC'a



kaktusr
29-01-12, 17:48
Witam

Mam problem z brakiem Vteca w D16Y2 który po prostu znikł. Podczas przekroczenia 5 tysięcy obrotów nie słychać żadnej różnicy w dźwięku którą wcześniej dało się usłyszeć dodatkowo samochód podczas przyspieszania powyżej 5 tysięcy wyraźnie "puchnie" Wiem że VTEC w silnikach tego typu nie jest słyszalny tak jak w B serii, ale bez przesady był i po prostu znikł i nie tylko ja to słyszałem i odczułem bo również kolega potwierdza że brak. Problem jest o tyle dziwny że potrafi mi odciąć paliwo przy 7 tysiącach (ciepły silnik) gdzie z tego co pamiętam w tym silniku odcina przy około 7600 dodatkowo za każdym razem gdy się poruszam i dobije do tych 7 tysięcy zapala się na chwile przy odcince check :( Sprawdziłem już chyba wszystko a więc :

1. Połączenie VTECA między komputerem a Zaworem jest OK jako że jest to Swap i VTEC jedno przewodowy podpięty jest tylko do pinu A4 w kompie nie jest potrzebny tutaj drugi kabel do ciśnienia tak jak w przypadku Z6/Z9
2. Sprawdziłem ciśnienie oleju tzn. pompę na jałowym 2 bary (minimum 07), przy 3 tyś. rmp 5 bara (minimum 3) czyli grubo ponad minimum
3. Stan oleju w normie przed maksem na miarce olej Valvoline 10W60
4. Komputer sprawdzony metoda na lampkę czyli zapięta żarówka na pinie i powyżej 5 tysięcy sygnał jest podawany do zaworu ponieważ lampka się zapala.
5. Dzisiaj na tym ziąbie bez garażu z ziomkiem rozebraliśmy cały zawór Vteca w celu zobaczenia czy gdzieś się tam coś nie przepchało. Tłoczek chodzi luźno w zaworze zero zatorów sufu itp. rzeczy sam czyściutki olej, uczelki zaworu miękkie nie popękane siateczka na uszczelce czysta.

Czy możliwe że w zaworze zepsuł się sam ten elektrozawór (grzybek) i mimo że samodiagnostyka nie pokazuje żadnych błędów jest on uszkodzony ? Nie mam już kompletnie pomysłu co może być nie tak :/

rychulja
29-01-12, 19:03
Jak mieliście wykręcony zawór nie sprawdziliscie go na stole? czy reaguje na podanie napiecia ?

kaktusr
30-01-12, 00:24
Jak mieliście wykręcony zawór nie sprawdziliscie go na stole? czy reaguje na podanie napiecia ?

Właśnie tutaj daliśmy ciała bo jak już skręciliśmy pomyśleliśmy aby to zrobić, jednak było tak zimno że już daliśmy spokój, chyba jutro kupie po prostu drugi.

kaktusr
19-03-12, 21:23
Nie mam już sily na ten samochód. Sprawdziłem dodatkowo czy zawó vteca działa - działa reaguje na podpięcie napięcia, kupiłem nawet drugi łudząc się że tutaj jest problem niestety dalej bez rezultatów. Dodatkowo sprawdziłem VSS czy podaje napięcie do kompa przy jeździe - podaje. Czyli wukluczyłem już wszystko i nadal nie mam VTEC'a dalej od 5 tysięcy wyraźny brak mocy brak dzwięku vteca i check przy zbyt szybkiej odcince czyli przy 7 tysiącach a powinno odcinac gdzieś w granicach 7400-7600 :/ Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać dalej ? Aha w między czasie wymieniłem kopułkę przewody WN i świece na nowe...też nić nie dało.

kazik2_h9w3
19-03-12, 21:39
Ja raz nie miałem witka ale podczas składania klawiatury kasownik mi wypadł i to było przyczyną jego braku ale czek się nie świecił
Może jakoś naprowadzę

kaktusr
19-03-12, 21:41
Ja raz nie miałem witka ale podczas składania klawiatury kasownik mi wypadł i to było przyczyną jego braku ale czek się nie świecił
Może jakoś naprowadzę

Hmmm ale silnik nie był rozbierany...możliwe żeby wypadł sam ?

airman
20-03-12, 12:47
Sygnał z kompa na zawór idzie? Może podmień kompa na test. Może faktycznie coś jest nie tak pod pokrywą....

Van_Dal
20-03-12, 15:22
sygnał ciśnienia oleju dochodzi ???
wgl masz wystrczająco oleju ?

kaktusr
20-03-12, 16:02
Oleju mam dość 3/4 na bagnecie olej Valvoline 10w60 jeździ ten silnik na nim już od 60 tysi. Sygnał jest ok bo dochodzi od 5 tysięcy aż do odcinki (sprawdzane vtec lightem) Jeżeli chodzi o sygnal ciśneinia oleju to go w Y2 nie ma VTEC Selenoid jest jendożyłowy. Ciśnienie oleju było sprawdzane w warsztacie podłączali barometr zamiast filtra oleju się podpieli i 2 bary mam w jałowym (manual podaje minimum 1 bar) i chyba coś koło 5 barów przy 4-5 tysiącach więc pompa oleju jak nowa. No już nie mam siły :/

Van_Dal
20-03-12, 16:06
jak dochodzi Ci VTEC sygnał do zaworu to problem tkwi gdzieś za zaworem
może sam zawór nie przesterowuje się

więc tak odkręcasz zawór i czyścisz i sprawdzasz czy iglica zaworu chowa się jak go załaczasz

kaktusr
20-03-12, 17:03
jak dochodzi Ci VTEC sygnał do zaworu to problem tkwi gdzieś za zaworem
może sam zawór nie przesterowuje się

więc tak odkręcasz zawór i czyścisz i sprawdzasz czy iglica zaworu chowa się jak go załaczasz

Podmieniałem już zawór na drugi i niestety pomimo że obydwa są sprawne (działają po podpięciu 12v) nic to nie dało :/

Edit : Czy źle wyregulowane zawory mogą mieć wpływ ? Ostatnio regulowane jakoś z 40-50 tysięcy temu klekoczą na zimnym trochę ale na ciepłym jest ok.

Van_Dal
20-03-12, 21:15
więc idź dalej- zaczynaj od tego co jest za zaworem, :) kiedyś musisz dojść do skutku

sebawo
21-03-12, 11:02
A jak masz ten VTEC light podpięty? Do zaworu czy do kompa? jak do kompa to sprawdź czy sygnał na pewno dochodzi do zaworu, bo może wychodzić z kompa ale nie docierać do zaworu. Wtedy możliwe, że kabel się przetarł/zaśniedział...

Yotomeczek86
21-03-12, 11:18
Miernik w dlon. I sprawdzic przewody na przejscie. Rozpiske pinow znajdziesz na forum.

Wysłane z mojego MT15i za pomocą Tapatalk

kaktusr
21-03-12, 20:12
To też sprawdzałem :/ Właśnie miernikiem z jednej strony przy kompie z drugiej strony przy wtyczce wszystko ok.

agent_lol
21-03-12, 21:14
ha u mojego brata podobny problem w d16y8/z6 - ciśnienie oleju na zaworze do vteca idealnie ponad 0,4 (czyli katalogowo) sygnał z kompa wychodzi zawór cyka, a vteca nie ma :/ . Nawet zawór podpięty na krótko i włączany podczas jazdy przy wysokich obrotach nie załącza vteca :/ Zapłon ustawiony, napięcie na zaworze vteca jest, zawory wyregulowane , olej i jego cisnienie w normie, czujnik prędkości obrotowej nie wywala żadnego błędu, komp nie wywala błędów, uszczelka pod zaworem vtec wymieniona. Podmieniany był drugi zawór i też dupa (chyba ze tamten też jest padnięty? ). Może ktoś mnie jeszcze oświecić jak powinien zachowywać się wykręcony zawór od vteca podpinany na krótko - czy ta "iglica" otwierająca łączenie komór powinna się samoczynnie przy cyknięciu podnieść/ opuścić? czy pomaga jej w tym ciśnienie oleju? Obydwa zawory podpięte na krótko tylko cykały i otwierał się ten górny kanał pod samym bączkiem iglica stała w miejscu. ręce opadają :)

kaktusr
21-03-12, 22:23
ha u mojego brata podobny problem w d16y8/z6 - ciśnienie oleju na zaworze do vteca idealnie ponad 0,4 (czyli katalogowo) sygnał z kompa wychodzi zawór cyka, a vteca nie ma :/ . Nawet zawór podpięty na krótko i włączany podczas jazdy przy wysokich obrotach nie załącza vteca :/ Zapłon ustawiony, napięcie na zaworze vteca jest, zawory wyregulowane , olej i jego cisnienie w normie, czujnik prędkości obrotowej nie wywala żadnego błędu, komp nie wywala błędów, uszczelka pod zaworem vtec wymieniona. Podmieniany był drugi zawór i też dupa (chyba ze tamten też jest padnięty? ). Może ktoś mnie jeszcze oświecić jak powinien zachowywać się wykręcony zawór od vteca podpinany na krótko - czy ta "iglica" otwierająca łączenie komór powinna się samoczynnie przy cyknięciu podnieść/ opuścić? czy pomaga jej w tym ciśnienie oleju? Obydwa zawory podpięte na krótko tylko cykały i otwierał się ten górny kanał pod samym bączkiem iglica stała w miejscu. ręce opadają :)

Kurde mamy identyczny problem u mnie też ta iglica w zaworze na dwóch zaworach nie widze żeby się jakoś zauważalnie ruszała ale zawór cyka jeden jak i drugi. Nie wiem już od której storny podejśc do tematu mam jeszcze zamair podmienić filtr oleju na OEM bo mam jakiś no name krzak i tutaj jeszcze mam podejrzenia że przez niego idzie za słabe ciśnienie ale prawdę mówiąc wątie że to tutaj jest problem. Powiedz mi czy u ciebie też zauważalnie puchnie od 5 tysi i czy przy odcince świeci się na chwile check (mruga)

Van_Dal
21-03-12, 22:45
pomalutku :)
z tą IGLICĄ TO WPROWADZIŁEM WAS NIECELOWO W BŁĄD

za co OGROMNIE PRZEPRASZAM ;)

nie widziałem nigdy zaworu z d16y2 :) nie wiem jak jest zbudowany a z ruchem iglicy to pomyślaałem z czysto teoretycznego punktu widzenia :) wiec to prawda być wcale nie musi ;) równie dobrze te 3 zawory mogą być sprawne (raczej na pewno są) :)

jeszcze raz sory za to ze wprowadziłem Was w błąd

agent_lol
22-03-12, 13:51
Kurde mamy identyczny problem u mnie też ta iglica w zaworze na dwóch zaworach nie widze żeby się jakoś zauważalnie ruszała ale zawór cyka jeden jak i drugi. Nie wiem już od której storny podejśc do tematu mam jeszcze zamair podmienić filtr oleju na OEM bo mam jakiś no name krzak i tutaj jeszcze mam podejrzenia że przez niego idzie za słabe ciśnienie ale prawdę mówiąc wątie że to tutaj jest problem. Powiedz mi czy u ciebie też zauważalnie puchnie od 5 tysi i czy przy odcince świeci się na chwile check (mruga)
tak tak od 5 nie ma mocy przy 7 już jest masakra , ale czeka nie wywala

patologg
23-03-12, 13:08
A moze jakis syf przyblokowal kryze olejowa ktora daje olej na walek i otwiera krzywki? Ja mialem taki problem w b-serii ze oddalem glowice do planowania i pan kazio ktory ja planowal nie wiem po kiego chu*& wyjal ta kryze a ja tego nie zauwazylem przy skladaniu i nie bylo VTECa na walku wydechowym...Moze u ciebie cos przypchalo ta kryze i efekt jest taki sam

agent_lol
23-03-12, 15:16
A moze jakis syf przyblokowal kryze olejowa ktora daje olej na walek i otwiera krzywki? Ja mialem taki problem w b-serii ze oddalem glowice do planowania i pan kazio ktory ja planowal nie wiem po kiego chu*& wyjal ta kryze a ja tego nie zauwazylem przy skladaniu i nie bylo VTECa na walku wydechowym...Moze u ciebie cos przypchalo ta kryze i efekt jest taki sam
hmmm a wtedy nie było by tez cisnienia za zaworze vteca ?

patologg
23-03-12, 17:40
Kryza jest za zaworem takze bylo by cisnienie na zaworze

mixturant
27-01-13, 12:09
Odkopuję...Mam bardzo podobny problem jak opisany w temacie. Z tym, że jeszcze nie sprawdziłem ciśnienia oleju. O co chodzi z tą kryzą? Ja nie ruszałem głowicy, jest seria z d15z6 z wałkiem i klawiaturą z d16z6. Jak sprawdzić tą kryzę? agent_lol poradziłeś sobie z problemem?

DM!
27-01-13, 13:28
mixturant ja ci nic nie poradzę;/ ale sam mam lekko z tym tematem związany problem :

brak "kicka" na B16a2, oczywiście słychać załączanie vitka standardowo, o wiele lepiej przyspiesza lecz to wszystko, przez pierwszy miech było ok,prawdopodobnie stało się to po wymianie oleju,raczej to nie tego wina,że się przyzwyczaiłem :D bo przed wymianą było odczuwalnie czuć kopnięcie. Jakieś rady ?

Poza tym zauważyłem lekkie przepocenie wokół zaworu vteca, na razie nie rozbierałem w te mrozy...zabiorę się za to jakoś w połowie lutego.

Yotomeczek86
27-01-13, 20:56
mixturant ja ci nic nie poradzę;/ ale sam mam lekko z tym tematem związany problem :

brak "kicka" na B16a2, oczywiście słychać załączanie vitka standardowo, o wiele lepiej przyspiesza lecz to wszystko, przez pierwszy miech było ok,prawdopodobnie stało się to po wymianie oleju,raczej to nie tego wina,że się przyzwyczaiłem :D bo przed wymianą było odczuwalnie czuć kopnięcie. Jakieś rady ?

Poza tym zauważyłem lekkie przepocenie wokół zaworu vteca, na razie nie rozbierałem w te mrozy...zabiorę się za to jakoś w połowie lutego.

Przyzwyczaiłeś się i tyle.. dlatego nie czujesz. Ja zrobiłem tak : dostałem służbowy samochód franca partner 1.4 lpg power, jeżdżę tym 5 dni w tygodniu.. wsiadam w weekend do swojej hondy i nawet przy Z6 czuć vteca :D :D Polecam ;)

A na pocenie się, polecam nową uszczelkę w haparts.pl ;)