PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy, nagły atak korozji



grpi
29-01-12, 15:59
Witam

Szukałem, nie znalazłem podobnego tematu

W Wakacje kupiłem civica 6 gen 3d 2000r , miał lekko otarte nadkole z tyłu.
Nie było widać żadnych śladów korozji.

Dzisiaj zauważyłem to :
http://db.tt/GFPwhtFD


Zdjęcie z bardzo bliska, te skorodowane miejsca mają kilka milimetrów.

Co z tym zrobić ?
Walczyć natychmiast, czy poczekać, aż minie zima ?

Dzięki

Arab
29-01-12, 16:27
Poczekaj aż minie zima i później sie za to weź :p

subbug
29-01-12, 16:28
Na letnich oponkach śmigasz ?:> Czekaj i patrz co sie dzieje, jeśli to nie szpachla i drut które właśnie odmawiają współpracy, to na wiosnę czeka cię drapanie do żywego, szpachla i lakierowanie. Ewentualnie wstawianie reperatur (ale to raczej później)

Dominik22
29-01-12, 16:33
Na wiosnę będzie duuużo gorzej. Sól zrobi swoje. Teraz póki mróz sól nie szkodzi, ale jak przyjdzie odwilż to w jednym momencie nadkole będzie zżarte. Jeśli zamierzasz oddać to do lakiernika, to weź teraz wyczyść tą rdzę ile się da, i zamaluj czymś srebrnym, żeby nie rzucało się w oczy a na wiosnę do lakiernika:) Jak teraz to zostawisz, to wpakujesz się w koszty, bo będzie trzeba reperaturkę wspawać..ale zrobisz jak będziesz uważał. Gdyby nie sypano solą, to do wiosny mógłbyś zostawić, ale sól zrobi swoje w jednym malym momencie, a zwlaszcza w Hondzie, gdzie blacha jest na prawdę słabiutka..Ja jak widze u siebie jakiś mału odprysk, od razu czyszczę i zabezpieczam:)

grpi
29-01-12, 16:57
Ok, zetrzeć, i zamalować

Czym najlepiej zamalować

maniak2007
29-01-12, 17:11
kup sobie wloknine ścierną, to najlepiej zdziera rdze, szpachle i lakier nie ingerując w blache. sam jestem na etapie czyszczenia rudej u siebie i to spisuje sie wysmienicie. zwykłe szczotki druciane tylko wyszlifują rdze na błysk zamiast ją zedrzeć.

grpi
29-01-12, 17:14
Najgorsze, że jestem mało obeznany w takich tematach, pracuje w IT :P

Jak wygląda taka szczotka ?
Jaki lakier najlepiej kupić do takich celów ?

Dzięki

rafal86
29-01-12, 17:25
zdzierasz rdze do czystej blachy, na to kładziesz jakiś środek na rdze ( hamerajt, bitex itp ) potem podkład i lakier, na końcu lakier bezbarwny

Saiti
29-01-12, 17:29
hamerajt, bitex



potem podkład i lakier

Panu już podziękujemy :)

grpi
29-01-12, 17:36
Ponawiam pytanie :

Jakiego lakieru użyć ?

rafal86
29-01-12, 17:36
Panu już podziękujemy :)

no to wykaż się i zaproponuj koledze coś innego:)

Saiti
29-01-12, 17:41
Oszlifować, wytrawić z rdzy, zabezpieczyć podkładem epoksydowym, baza, klar ;)

grpi
29-01-12, 18:00
Podkład epoxydowy ... może być coś takiego :
http://allegro.pl/brunox-30ml-nierozlewany-pedzelek-oryginalne-opak-i2079852574.html

http://allegro.pl/brunox-podklad-bezposrednio-na-rdze-i2085731486.html
?

Jaki lakier na to polecacie ?

Nie moge znaleźć nigdzie odpowiednika vogue silver metalic =)

kawus
29-01-12, 19:14
Koledzy... Na polskim rynku dostepne sa preparaty ktore zamieniaja rdze w stal, przez co nie rdzewieje dalej. Taki preparat w sprayu kosztuje około 50 zł. Testowałem i naprawde działa. Wiec po wyszlifowaniu tego radze popsikac tym, potem podkład moze byc w sprayu z Motipa (sa w miare dobre) a potem lakier własciwy. W sumie tez mozna sprayem jezeli ktos umie malowac. Jak nie lepiej domieszac taka farbe i podjechac do lakiernika. Pozdrawiam !

Dominik22
29-01-12, 20:26
Na Twoim miejscu, jak mówisz że się nie znasz, to po prostu podjechałbym do lakiernika. Weźmie za to parę groszy dosłownie, a będziesz miał spokój, bo szkoda żeby rdza zjadła Hondzinke. Jak chcesz póki co sam to zabezpieczyć do wiosny, to proponuję odabać czy juz ktoś robił nadkola, tzn czy jest już na nich szpachla, czyli przejedź ostrym narzędziem po rysie i zobacz. Jak będzie blacha, to wyczyść jak najdokładniej rdzę, mozesz nawet ostrym narzędziem jakoś w tych rysach pogrzebać. Musisz coś sam wykombinować:) szczotką drucianą, albo papierem to porysujesz więcej..Jak szpachla to wyczyść po całości do gołej blachy. podjedź gdzieś, gdzie dorabiają lakiery i dorób lakier i zamaluj. Wcześniej odtłuść rozpuszczalnikiem. Najlepiej jak pisałem na początku podjedź do lakiernika, jak zaczniesz sam to robić i kupować farby, itp to więcej to wyjdzie niż byś podjechał do owego lakiernika :) Takie moje zdanie:)

SajmonLP
29-01-12, 21:08
zeszlifować, podkład reaktywny i na to akryl, albo baza + bezbarwny. przydałoby się jeszcze zakonserwować od wewnątrz, np fluidolem.

maniak2007
29-01-12, 22:12
http://allegro.pl/dysk-wloknina-scierna-korund-d150-wlos-murzyna-i2048522595.html

takie coś, po wyczyszczeniu dajesz podkłąd epoksydowy i na to ewentualnie szpachla a nastepnie lakier.

CRX1
30-01-12, 01:02
Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu(benzyna extrakcyjna) użyj podkładu pod lakier ,potem srebrną bazę o podobnym odcieniu,jak podeschnie pokryj clarem(lakierem bezbarwnym z utwardzaczem)-to jest tylko zaprawka, żeby korozja przez zimę nie wrąbała nadkola.Na wiosnę i tak trzeba to poszpachlować i normalnie polakierować.

grpi
31-01-12, 14:01
Ok, dzieki wszystkim za pomoc.