PDA

Zobacz pełną wersję : migajaca kontrolka oleju



mattowy
29-01-12, 14:35
Witam mam taki problem otoz wczoraj wieczorem odpalilem honde i kontrolka oleju zgasla po czym po chwili zaczela mrugac, a to raz sie zapalila na ulamek sekundy i zaraz zgasla za chwile na troche dluzej i znow zgasla po chwili problem ustapil wiec pomyslalem ze to wina mrozow. Dzis rano sytuacja ta sama pare razy mrugnela i zaczela swiecic caly czas wiec zgasilem silnik i wzielem drugie auto bo sie spieszylem. Olej i filtr byl wymieniany 9 tys km temu. Olej to Motul 10w40 Synergie filtr jakis najtanszy z japartsu. Czujnik cisnienia raczej to nie jest bo wymienialem go razem z olejem i filtrem poniewaz po odpaleniu kontrolka gasla dopiero po 2-3 sekundach, mechanik mowil ze to normalne nie mam sie czym przejmowac , sprawdzil cisnienie oleju mowil ze ok ale dla pewnosci wymienil ten czujnik bo przed wymianan oleju kontrolka gasla zaraz po uruchomieniu silnika. Co to moze byc obstawiam ze pompa oleju nie wiem czy warto wymienic najpierw olej i filtr ? Aha stan na bagnecie ok w polowie min/max. Silnik d16y7.

s3b
29-01-12, 14:46
Jeśli poziom oleju masz prawidłowy to ja bym szukał problemu w filtrze oleju, u kolegi była sytuacja, że przez filtr oleju spadało ciśnienie. Nieługo pęknie Ci 10 tyś, więc akurat idealny moment na wymianę oleju, więc zrób wymianę oleju, a filtr najlepiej kup OEM'owy lub Hamp, nie będziesz miał problemu na bank.

Nie piaskowałeś przypadkiem ostatnimi czasy pokrywy zaworów?

mattowy
29-01-12, 15:03
myslisz ze tak nagle od filtra tak sie dzieje ? pamietam ze mechanik mowil mi ze wstawil czujnik cisnienia oleju od innej hondy ale pewnie wszystkie d serie maja taki sam wiec w tym nie tkwi problem ? Chyba bedzie trzeba zaczac od wymiany oleju i filtra :D Z pokrywa nic nie robilem. Dzieki :)

cosmo-pl
29-01-12, 15:11
Sprawdź sobie ciśnienie, bo pompę idzie jeszcze wymienić w sensownych kwotach, silnik robić już nie bardzo. Motul jest dosyć lepki, jak jest zimny, jeżeli nie bierze Ci oleju polecam syntetyka.

skolopendra
29-01-12, 15:30
trzeba zaczac od wymiany oleju i filtra

dokładnie tak

mrugnięcie to jeszcze nie tragedia
gorzej jak pewnego dnia wcale nie zgaśnie

s3b
29-01-12, 16:07
myslisz ze tak nagle od filtra tak sie dzieje ? pamietam ze mechanik mowil mi ze wstawil czujnik cisnienia oleju od innej hondy ale pewnie wszystkie d serie maja taki sam wiec w tym nie tkwi problem ? Chyba bedzie trzeba zaczac od wymiany oleju i filtra :D Z pokrywa nic nie robilem. Dzieki :)

Tak, jest taka możliwość, nawet uważam, że to bardzo prawdopodobne, słyszałem już o kilku takich przypadkach. Polecam tak jak wcześniej pisałem wymianę oleju i filtra, ale filtr kup OEM Hondy, nie jest tragicznie drogi, a będziesz miał spokój na kolejne 10 tyś. km :)

Tutaj masz link do filtra:
http://jarusnet.pl/2011/05/13/filtr-oleju-honda-oem/

Jeśli Jarusnet nie będzie miał to napisz Haparts.pl, bo też mają w dobrej cenie :)

mattowy
29-01-12, 16:09
no wlasnie w tym problem bo za drugim razem mrugala, mrugala az wkoncu sie palila przez 30 sek caly czas wiec zgasilem silnik.
dzis zamowie ten filtr o ile beda go mieli :D

s3b
29-01-12, 16:12
Wymień olej i filtr i powinno być git, jeśli nie to pewnie padła Ci pompa oleju, ale to mało prawdopodobne, spróbuj od oleju i filtra, bo czujnik masz już zmieniony, celuje, że to wina filtra, na 99% :)

Aha i jak pali Ci się kontrolka oleju to nie jeździ autem, bo pójdą Ci panewki, a to już droga robota.

A filtr weź od Haparts.pl, bo widze, że Jarusnet nie ma obecnie wystawione, tzn. możesz mu napisać wiadomość na forum, bo też ma tutaj konto, a najlepiej maila :)

mattowy
29-01-12, 16:19
hehe no co ty samobojca nie jestem nie bede jezdzil :D wlasnie widzialem ale ma napisane dostawa styczen 2012 wiec moze ma :D i tak jak mowisz zaczne od oleju, filtra bo i tak czas na wymiane :) chyba sobie poradze z ta wymiana...

malinkie
29-01-12, 16:23
Ja miałem podobny problem, tylko że w lato i u mnie po zapaleniu silnika i zgaśnięciu kontrolki błysnęła jeszcze raz. Też byłem przed wymianą oleju, wymieniłem i spokój, więc zacznij od tego.

skolopendra
29-01-12, 16:28
zacznij od syntetyka i filtra nie filtrona :)

Pers68
29-01-12, 16:30
dokładnie potwierdzam poprzednika, u mojej kobiety w polówce to samo było...9tys walnęło nie ma sie nad czym zastanawiać nowy olej filtr... i tak musisz wymieć nic nie tracisz

rooter666
29-01-12, 16:41
u mnie było podobnie na tych tanich filtrach niby japońskich, zmieniłem na bosha i gitara, kontrolka gaśnie odrazu jak rozrusznik kręci i nie zaświeca się już potem

mattowy
29-01-12, 18:50
tak z ciekawosci odpalilem teraz silnik kontrolka zgasla potem raz mignela tylko i bylo si przez 10 minut. Jutro pojade po olej i czekam na filtr. teraz mialem motula 6100 synergie + i z tego co wyczytalem to jest to polsyntetyk wiec czemu zmieniac go na syntetyczny ? ?

ma1ster
29-01-12, 20:36
zacznij od syntetyka i filtra nie filtrona hehe bzdura, zawsze kupowałem filtrona i nigdy nie było problemu, wręcz uważam że są lepsze jak mann, purflux czy inne zagraniczne, aaa jak chcesz lepszy niż japoński to polecam filtry PZL-Sędziszów tylko ciężko je kupić :P

aaa miałem raz przypadek na warsztacie że kontrolka mrugała od zepsutego czujnika oleju czy skorodowanego pinu, lub kabla do czujnika.

skolopendra
30-01-12, 14:25
hehe bzdura, zawsze kupowałem filtrona i nigdy nie było problemu

może ty chłopcze nie miałeś ,lecz są osoby co zmieniają kilkadziesiąt dzienne , tylko w hondach i unikają filtrona ,właśnie dla tego



wiec czemu zmieniac go na syntetyczny ? ?

poczytaj a się dowiesz :
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?19768-Oleje-silnikowe-i-przek%B3adniowe!!!!!

:cool:

Michał102
30-01-12, 14:56
Z tymi filtrami to różnie bywa. Ja na początku przygody z Hondą kupiłem filtr Ashika (chyba tak się to pisze)... później gdzieś wyczytałem, że to najgorszy z możliwych wyborów :(. Jednak ja chyba trafiłem na jakiś wyjątkowy egzemplarz, bo przez cały okres do kolejnej zmiany oleju nie miałem z nim najmniejszych problemów - kontrolka oleju gasła jeszcze zanim silnik odpalił. Obecnie mam filtr OEM Honda i kontrolka gaśnie jakieś pół sekundy po odpaleniu. Jednak nikomu nie polecam tanich filtrów (choć ta Ashika tania nie była, bo dałem za nią coś koło 38zł)... lepiej dać parę groszy więcej i kupić coś sprawdzonego :)

mattowy
30-01-12, 17:32
filtr w drodze a olej w trakcie wybierania w srode zabiore sie za wymiane wiec napisze jak poszlo. Jeszcze tylko musze zlokalizowac czujnik cisnienia oleju bo moze cos z nim nie tak jak pisal ktos wyzej :P

skolopendra
30-01-12, 17:34
czujnik cisnienia oleju

z tyłu głowicy

te czujniki się nie psują

mattowy
30-01-12, 17:49
aaa miałem raz przypadek na warsztacie że kontrolka mrugała od zepsutego czujnika oleju czy skorodowanego pinu, lub kabla do czujnika.
czujnik moze jest si a moze cos z pinem lub tym kablem do czujnika. Wjade na kanal i zobacze jak to tam wyglada czujnik znalazlem juz w manualu :)

subbug
30-01-12, 18:13
A nie uważasz że to wina -20stopni Celsjusza? Sorry mnie też kontrolka mignie po tym jak zgaśnie. Dziwna sprawa, ale zaczęło się to razem z mrozami :confused:
Kurde, co to może być?
Po co sobie szukać sztucznych problemów?

Czyżby legendarny motul nie dawał rady? Nie zmieniaj na syntetyk jeśli jeździsz na półsyntetyku, mrozy niedługo puszczą a potem będziesz pisać czemu Ci olej znika... A syntetyk droooogi

mattowy
30-01-12, 19:34
wiesz tak naprawde pojawilo sie to jak przyszly pierwsze mrozy i tez myslalem ze to od tego ale potem przypomnialem sobie ze w zeszlym roku na tym samym oleju, w takie same mrozy nie mialem takich problemow a dzis rano (-18) znowu to samo mrugnelo pare razy, zgasla potem 30 sekund jest dobrze juz chcialem ruszac w droge a tu kontrolka zapalila sie na stale i juz niezgasla dlatego po chwili wylaczylem auto nie chcialem ryzkowac ! nie wiem moze to wina mrozow gdzies sie dostala wilgoc albo cos zamarzlo nie mam pojecia a olej i tak i tak musze wymienic. ktos polecal wyzej ze mam zmienic na syntetyk ty piszesz ze nie i badz tu madry :D

subbug
30-01-12, 20:34
Zrób jak Ty uważasz. Skoro dobrze Ci się jeździło na tym, nie było ubytków? To po co zmieniać klasę lepkości? Skoro zmiana nawet na ten sam powinna problem rozwiązać. Przy przebiegach tzw. ciężkich - czyli korki/zima większość elementów eksploatacyjnych szczególnie jak olej czy nawet filtry powinno się zmieniać 2x częściej niż zwykle.

Uwaga!!! W przypadku częstych uruchomień zimnego silnika oraz przewagi jazdy w ruchu miejskim i na krótkich odcinkach, jest konieczna wymiana oleju silnikowego w krótszych odstępach czasu. Przy częstych jazdach po zapylonych drogach należy częściej wymieniać filtr powietrza silnika i filtra przeciwpyłowego w układzie przewietrzania.
http://www.civic5g.pdg.pl/obsluga.php

mattowy
30-01-12, 20:46
nie bylo ubytkow, caly czas trzyma taki sam poziom od 9 tys :) nie wiem czy wymiana oleju i filtra zalatwi sprawe, przekonam sie o tym jak dojdzie filtr :)

mattowy
05-02-12, 22:06
a wiec spuscilem stary olej wlalem nowy wymienilem filtr oleju odpalam i dalej to samo, a wiec wykrecilem czujnik cisnienia oleju i sprawdzilem cisnienie, cisnienie bylo wiec wkrecilem czujnik spowrotem i o dziwo kontrolka gasla odrazu i nie swiecila sie ani razu. chyba cos z czujnikem bo po paru godzinach znowu sie palila a godzine pozniej gasla odrazu. jutro pojade po nowy czujnik i obadam. potem zosatej juz chyba tylko pompa ?

s3b
06-02-12, 00:34
Jeśli wymiana czujnika nie pomoże to zostaje tylko pompa, ale jak masz dobre ciśnienie to celuje w czujnik.

Camellia Racing
06-02-12, 01:51
mrugnięcie to jeszcze nie tragedia
gorzej jak pewnego dnia wcale nie zgaśnie

Gorzej jak nie masz oleju a lampa nawet nie mrygnie....

mattowy
06-02-12, 19:07
Jeśli wymiana czujnika nie pomoże to zostaje tylko pompa, ale jak masz dobre ciśnienie to celuje w czujnik.
tez obstawiam na pompe, nie wiem czy to mozliwe aby pompa wydawala z siebie jakies dziwne odglosy ? chyba ze wydawalo mi sie :)

Zychu
06-02-12, 21:47
Jeszcze jest mozliwosc ze smok olejowy masz zabrzudzony jesli juz szukamy przyczyny.

mattowy
06-02-12, 22:10
tez jest taka opcja, sprawdze to :)

mattowy
20-08-12, 21:50
a wiec problem powrocil. myslalem ze to wina mrozow, jak znikly ujemne temperatury kontrolka gasla odrazu i problem olalem niestety auto stalo ostatnio miesiac czasu odpalam i znowu kontrolka palila sie z 5 sek i zgasla. zauwazylem ze mam wgnieciona mise i to dosc sporo nizej umiescilem zdjecie. czy jest to mozliwe ze smok dotyka misy i ma problem z zaciagnieciem oleju ?? zostaje tylko to i w ostatecznosci pompa ? Czy misa z d16z6 podejdzie do d16y7 albo ewnetualnie ktora podejdzie z d serii ?? To samo dotyczy pompy wiem ze podejdzie z d16y8 a jakies inne ? olej moge zlac i wlac ponownie ? ma przejechane 3 tys km od wymiany.
http://zapodaj.net/8e5c5d27a247c.jpg.html
http://zapodaj.net/6291c4509819b.jpg.html

sebawo
21-08-12, 06:04
Chyba szukasz dziury w całym. Jak Ci auto miesiąc stało to się nie dziw, że olej potrzebował więcej czasu na dotarcie do czujnika. Podstawowe pytanie to na jakim oleju jeździsz? wgnieciona miska to raczej nie problem, smok znajduje się na środku, do 5cm wyżej od dna miski. Kontrolka pali się dłużej podczas każdego odpalenia? miga w trakcie jazdy? Ja bym podjechał do jakiegoś warsztatu żeby wpięli manometr i wtedy będziesz widział jak się ciśnienie zachowuje...

mattowy
21-08-12, 18:20
olej valvoline max life 5w40. no teraz znowu zapala sie z kazdym pierwszym uruchomieniem silnika i po 5 sek gasnie a gdy go po chwili zgasze i zapale to jest si. czujnik wymieniony, filtr oem siedzi, zostaje tylko ta pogieta misa i pompa. sprawdzali mi cisnienie oleju mowili ze jest si ale nie wiem dokladnie jakie manometr pokazywal wartosci.

skolopendra
26-08-12, 16:33
czy jest to mozliwe ze smok dotyka misy i ma problem z zaciagnieciem oleju ??

jest

Sheiva
27-08-12, 14:33
Mało tego. Jak prędko nie ogarniesz tego wgniecenia (najlepiej chyba wymienić misę), to możesz szykować się na remont z powody niewystarczającego smarowania dołu podczas rozruchu. Świecenie się kontrolki dłużej, niż ma, oznacza, że coś jest nie tak i nie można tego bagatelizować, chyba, że chcesz ktoś sobie narobić niepotrzebnych kosztów. I nie, nie mówię, tego z czystej teorii, tylko z wielu przeczytanych wątków i wniosków z tego wyciągniętych.

mattowy
28-08-12, 01:34
najgorsze jest to ze dla paru mechanikow to jest normalne bo kontrolka gasnie, uszczelka zamowiona pod mise, misy szukam i dzialam sam :P

Mathius4
28-08-12, 12:41
Panowie, ja mam podobny objaw.

Mam D14, przebieg 220k. Wcześniej jeździłem na Castrolu 10w40 + filtron i wszystko było OK, 4k temu zalałem Valvoline Max Life 10w40 + filtr OEM Union Japan.
Po zapaleniu motóra kontrolka świeci się dłużej niż wcześniej, dopiero jakieś 3-4s po odpaleniu gaśnie, fakt faktem juz się nie zaświeca, ale jak śmigałem na Castrolu to gasła w momencie zapalenia silnika.. Dodam, że mamy lato, także nie wiem co będzie w trakcie mrozów..

Druga sprawa - nie ma co ukrywać, zarówno na Castrolu jak i Valvoline brał olej, ale na Castrolu nie puścił nigdy dyma z tyłu... A Valvo tak na niego zadziałał, że przy do hamowaniu silnikiem i ponownym wciśnięciu gazu, lub jazdy na niskich obrotach (2tys) i wciśnięciu pedału gazu zostawia za sobą nie małą chmurę... Coś z tym olejem nie tak ?

karmel
29-08-12, 12:51
Coś z tym olejem nie tak ?

Coś z silnikiem jest nie tak, jest do remontu:rolleyes:

Mathius4
29-08-12, 13:46
Tylko dlaczego na Castrolu żadne cyrki z kontrolką ciśnienia oleju i puszczaniem dymu się nie działy ? O ile mi wiadomo, Valvo "doszczelnia" silnik i efekt powinien być odwrotny do uzyskanego..

Camellia Racing
02-09-12, 14:27
Spróbuj podmienić pompę oleju jeśli masz możliwość i zobacz jak będzie wtedy.

-marcin-
17-11-14, 08:28
Hej. Ilo barowy powinien byc czujnik w d16z6? Bo w sklepie sa dwa rodzaje 0,2 bara i chyba 0,4? Moj przeciekal wiec musialem wymienic, wzialem taki jaki mieli, ale teraz przy schodzeniu z obrotow, obroty spadaja do 500-600 i zapala sie cisnienie , obrobroty wzrosna do okolo 800-900 i gasnie. W dodatku na zimnym silniku wywala mi chec engine i blad 22. Zgasze cieply silnik i odpale i check gasnie i sie nie zapala dopuki znowu nie odpale zimnego. Raczej nie sadze aby to wina byla zlego czujnila cisnienia oleju, wiec czego? :/ panewki sa ok, bo wymienialem ostatnio na korbach .

Brylant1
17-11-14, 08:58
Dlaczego zakladasz ze panewki sa ok? Jakie pasowanie?

-marcin-
17-11-14, 09:30
Panewki sa ok, bo je wymienilem i po przejechaniu okolo 1500-2000 km rozebralem dol, i byly praktycznie jak nowe. Chociaz w sumie dziwne bo silnik daje odglosy zuzytej panewy ( grzechotanie przy 1500-2000 obrotow, glosniejsze przy wcisnietym sprzegle) dlatego rozebralem dol, bo myslalem ze panewy znowu wycielo, ale jednak byly ok. Nominal. Wczesniej byly zjedzone ale podejrzewal ze poprzedni wlasciciel jezdzil bez oleju albo palowal silnik. Wal bez rys. Chyba ze cisnienie oleji zapala sie bo ujowy filtr oleju ( vic), wczesniej mialem jc premium i nie zapalalo sie cisnienie ( inna sprawa ze dwa razy mi wywalilo caly olej filtrem bo jakis wadliwy). Przypominam o czujniku oleju ;) ilu barowy powinien byc ? ;)