PDA

Zobacz pełną wersję : Po wymianie głowicy Stracił na mocy ;/



Koksik19
29-01-12, 11:09
A Wiec tak Wymieniliśmy w mojej Hondzie civic 1.4 75 km Głowicę Na ta z d16b2 to samo co d16w3 ...
Wszystko spoko Tylko zamiast to lepiej jechać to jedzie gorzej niż z seryjną głowicą ;/
No i wpadliśmy na pomysł ustawić rozrząd no i bawiliśmy się i dupa po ustawieniu dalej ciulowo jedzie ;/
Wiec tak wszystko jest git nie kopci nie ubywa oleju nie ubywa płynu chłodzącego ... Już nie mam pomysłów co to może być ?
Mam kolektor 4.2.1 wydecha na 2 cale dolot ... ssący z6 ...
Głowica splanowana na 0.2 Jeżeli ktoś już miał taki problem to proszę o pomoc
jak jada na 1 biegu to nawet idzie złapie 60 km wrzucę drugi bieg i muli go i zaraz jedzie i tak przy 6 tys znowu muli ;/ to samo na trojce przy 4.5 do 6 tys jedzie jako tako a po 6 tys muli go tak jak by nie miał sił ;/

Paputek
29-01-12, 11:15
moze sie nie znam ale czy wymieniles kompa wiazki i wogole czy tylko sama glowice ??

Koksik19
29-01-12, 11:25
Nie nie wymieniłem kompa bd wymieniał za nie długo ...
ale z seryjnym kompem powinno jechać jak serja albo i lepiej a jedzie gorzej ;/

skolopendra
29-01-12, 11:36
a nie odprężyła ta głowica silnika?

Koksik19
29-01-12, 11:45
No Własnie Kumpel tez na to obstawia ..... Uszczela pod głowicę poszła od z6 podajże jeszcze sprawdzę dokładnie bo w garażu wszystko zostało ...

rychulja
29-01-12, 11:46
Jakby dali ta najgrubsza przez przypadek 1,26mm to obstawiam to trzeba by bylo zmierzyc kompresje zegarem jak mala komprecha to wyjdzie

karas
29-01-12, 13:40
jezeli odprezyla to pozostaje Ci tylko zalożyc turbo :)

rychulja
29-01-12, 13:42
Ale raczej nie odprężyła by go tak ponieważ głowica sama w sobie ma komorę dopreżająca i była planowana 0,2mm
Pozostaje sprawdzić ciśnienie sprężania i zapłon lampą

Koksik19
29-01-12, 14:47
Nom
Przegoniłem H Zagrzałem i dawałem jej w dupę no i powiem tak może ciut lepiej idzie ;/ Kreci się do oddcinik oleju nie ubywa ;/ dalej lipnie sie zbiera ...;/
I Próbowałem V Max 170 i nie idzie dalej ;/ a na seryjnej głowicy łapałem 195 pod leciutka górkę ;/
Wiec sam już nie wiem czy to czasem nie rozrząd .....?
I Po takim pałowaniu auto mi dwa razy zgasło ale to tez swiece mam lipne ;/ ale wymienie

Van_Dal
29-01-12, 18:18
zmierz ciśnienie sprężania na tym setupie

przy idealnie szczelnym silniczku, takim po prostu prosto z fabryki ciśnienie sprężania dzielisz już nie pamiętam przez ile ale coś pomiędzy 1,24 a 1,4 zabij mnie ale nie pamiętam, i wychodzi Ci stopień sprężania jak wyjdzie poniżej 9 to kupa, głowica odprężyła silnik

Lune
29-01-12, 22:44
A wałek w tej głowicy od d16b2 nie jest czasem o poł zęba przestawioany względem d14?

Koksik19
30-01-12, 05:46
Hymmm już sam nie wiem ;/
Wczoraj się wkurzyłem i jeszcze raz odpaliłem i przepalić go ;/
No to teraz jest odcinka przy 6 tys obrotów ;/
Spalanie masakra ;/ zatankowałem za 40 zł i zrobiłem może 30 km i nie ma paliwa ..
Wychodzi na to ze rozrzad walnięty ale czego tak dużo paliwa chla ;/

birchie
30-01-12, 07:58
A nie zalewa go czasem?

piotrstrojek
30-01-12, 08:13
Głupie pytanie zadam - zawory wyregulowaliście na nowej głowicy?

rychulja
30-01-12, 10:50
Głupie pytanie zadam - zawory wyregulowaliście na nowej głowicy?

Wyregulowane, nie podparte


A wałek w tej głowicy od d16b2 nie jest czasem o poł zęba przestawioany względem d14?

masz jakies dane , powiedziec cokolwiek wiecej? to by wyjasnialo kilka watpliwosci

Koksik19
11-02-12, 17:20
Po ustwienu rorzadu jest wszystko git auto lepiej sie zbiera ..... ustawił mi mechanik zapłon na lampę ...... Auto trochę swiruję ;/ to znaczy jak odpalam obroty warjaja od 1 tys rmp do 1.5 tys rmp jak sie auto nagrzeje jest spokój ale jak na jałowym przegazuje lekko to jak spada z obrotów to czasem mi gaśnie a czasem spada na 200 obrotów lub 100 ...;/ i podnosi sie na 900 i jak jade i wzuce luz tez potrafi zgasnac

mirasek
11-02-12, 17:25
A wałek w tej głowicy od d16b2 nie jest czasem o poł zęba przestawioany względem d14?
jeśli d16b2 = d16w3 to...
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?126299-Wa%B3ek-z-W3-i-Komp-z-Y7-w-D14Z4&p=1563257&viewfull=1#post1563257

rychulja
11-02-12, 17:30
rozrząd siadł dobrze jak zapłon na lampe postawiony i aparat jest mniej więcej na środku regulacji ale ciekawi mnie czemu takie jaja się dzieją ?

Koksik19
23-02-12, 13:27
a wiec tak zauważyłem Ze auto spala paliwo w wydechu ... Ale znowu auto zrobiło sie bardzo ekonomiczne .... zatankowałem 36 litrów paliwa i mam zrobione 400 kilosów ... i paliwa mam jeszce na jakieś 150 kilosów .... i nie jedziłem jazda emerycka ..... Przy odpaleniu auta na zimnym silniku strasznie telepie silnikiem .... i chodzi dziwnie ..;/ właczy sie sanie po chwili jak dodam gazu na jałowym obroty spadaj do 200 rmp a pochwili znowu wchodzi na 1500 rmp na ssanie .... ;/
Jadac auto widocznie nie ma werwy do jechania nie wiem czy mogł mi rozrzad przeskoczyl bo wczesniej lepiej chulało ...... Jak jest zimny to w aparacie zapłonowym cos żegoli jak by jakies srubki tam były ...;/ I czuc paliwo z wydechu i w srodku jak by było strasznie uboga mieszaka paliwa ale dzwini mnie to spalanie spadło okropnie przy takiej pogodzie .... gdzie na baku 45 litrów robilem 500 kilometrów a tu za 36 litrwó juz 400 kilosów i jeszce duzo paliwka mam a auto dostawalo po dupie dosyc czesto ..... Oco tu chodzi to ja juz sam nie wiem :(
Może ktos mądry sie wypowie na moie przycyny po wumianie czapki na d16b2 ... bo na seryjnej sie nic takiego nie działo i lepiej auto jechało .... i wiecej paliło;p

Koksik19
24-02-12, 08:56
Nikt sie nie wypowie ..;/

Van_Dal
24-02-12, 09:15
wymieniałeś tylko czapkę ??? czy coś z osprzętu też /??
co do aparatu zapłonowego to łożysko do wymiany, raczej nie powinno mieć wpływu na spalane ale zajmij siętym zanim się rozleci bo wtedy to mogą być jaja

samoadaptacja kompa zrobiona prawidłowo ?? oczywiście po nowym ustawieniu rozrządu ;]
bo jak nie to zaczynaj od tego bo komp ma dane o regulacji silnika na spierdzielonym rozrządzie ;] i na nowym nie wie co co chodzi ;]

birchie
24-02-12, 09:16
i chodzi dziwnie ..;/ właczy sie sanie po chwili jak dodam gazu na jałowym obroty spadaj do 200 rmp a pochwili znowu wchodzi na 1500 rmp na ssanie .... ;/

Sprawdź krokowy. Aczkolwiek u mnie po minime powodem był uszkodzony komputer.



Jak jest zimny to w aparacie zapłonowym cos żegoli jak by jakies srubki tam były ...;/



na zimnym silniku strasznie telepie silnikiem

Efekt przebierania zapłonów/ Rozbierz aparat i sprawdź co z nim.



I czuc paliwo z wydechu i w srodku

Też efekt przebierania- nie spala mieszanki w któryms cylindrze.



jak by było strasznie uboga mieszaka paliwa

Chyba zbyt bogata.

Van_Dal
24-02-12, 09:20
co rozumiesz pod pojęciem przebierania zapłonów ??:D może u mnie w regionie inaczej się to nazywa ;]

pytanko xD czy przez zmianą też coś takiego rzegoliło czy choć ciutkę ciszej ??

;]

w sumie to mozna dać pod jeden mianownik ;]
ma złe wartości po samoadaptacji i mieszanke daje za bogata i ta mieszanka bardzo utrudnia powstanie łuku elektrycznego na świecy ;] i może przebierać zapłonem ;] hehe

birchie
24-02-12, 13:33
przebierania zapłonów

Chodziło mi oczywiscie o wypadanie zapłonów ;)



i może przebierać zapłonem ;] hehe


albo nogami xD

Van_Dal
24-02-12, 20:34
to juz dodatkowe konie ;] xD teraz dawać do działu tuning ;] tylko będzie problem z hamownia ;) jeszcze jakąś bierznie trzeba bedzie dorobic

przyszło mi jeszcze do głowy czy zmiana CR mogła by tak wpłynąć na zachowanie się silnika ?? chyba nie aż tak ;[
wiec zobaczmy co da samoadaptacja ;)