PDA

Zobacz pełną wersję : Reflektor przedni - spasowanie.



Nancin
28-01-12, 19:53
Panowie mam pytanie, jak spasować przedni reflektor ? Kierunek już rozkminiłem - nie był wsunięty w tą blaszkę, ale nie mam pomysłu na reflektor - jest różnica w poziomie reflektor/ kierunek na jakieś 2-3 mm i mnie to strasznie denerwuje :) Kierunek jest na równo z blachami, błotnikiem - reflektor wsunięty 'do środka'. Poluzować tą śrubę na 'dole reflektora' (patrząc od strony wyjętego kierunku), wyregulować u góry, skręcić na górze na tych dwóch i potem próbować wkręcić tą na dole ? Czy jakiś inny sposób jest ? :)

CRX1
29-01-12, 00:55
Jeżeli masz różnicę w poziomie to musiałbyś ściankę lekko unieść do góry(2-3mm)bo jak dokręcisz górne śróby to lampa i tak się obniży.Druga ew. podłóz podkładki o wys 2-3 mmpod górne mocowania lampy.Oczywiście dół lampy przy ustawianiu musi być lekko popuszczony.

Nancin
29-01-12, 10:52
No właśnie podkładałem podkładki, tylko przez to, że dół był przykręcony gówno to dawało praktycznie, chociaż prawą tym sposobem mi się udało zrobić.

Boniek87
29-01-12, 12:09
ja to na Twoim miejscu bym poluzował cały reflektor a nie poszczególne śrubki pojedyncze i ustawił go tak jak Ci się będzie podobało i przykręcił... ;)tylko potem musisz sobie wyregulować jak to ma swiecić, żeby Ci w niebo nie świecił. Jeszcze jedną śrubkę trzymającą reflektor masz od środka maski (tej części która wchodzi między reflektory) Tylko, musisz uważać bo ta śruba lubi się ukręcić albo wyjść z plastiku.

poluzuj, ustaw ręką tak jak powinno być i przykręć. Jak trzeba będzie to daj jakieś tam podkładki. A zderzaka nie masz opuszczonego na tych mocowaniach pod lampami ? bo one często są zagięte trochę w dół a tym bardziej jak coś było walnięte przodem i zderzak opada pod lampami. (takie bolce po obydwu stronach auta wystają)

Nancin
31-01-12, 10:56
Dobra, inaczej to się robi (bo ja chciałem go wyrównać do kierunkowskazu wyłącznie). Spoglądając na zamontowaną lampę od tyłu, są takie symetrycznie ustawione, po dwóch krańcach mocowania 'plastikowe' gałki (może też nie być takiego plastiku wtedy jest złote kółko z zębami na rogach), po środku mamy nakrętkę w rozmiarze 8 na klucz nasadkowy. Regulujemy położenie światła tylko w poziomie - podnieść się w ten sposób i obniżyć nie da. Śrubę od strony 'środka' samochodu dokręcając wypychamy lampę, od strony błotnika (ona jest na wysokości syreny od alarmu jak ktoś ma) odkręcając wypychamy - na odwrót, niż z drugiej strony. I wszystko zrobione :)