PDA

Zobacz pełną wersję : Brak iskry po sprawdzeniu cisnienia na cylindrach - B16A2



Miedzio
06-06-07, 15:25
Dzis postanowilem sprawdzic sobie cisnienie na cylindrach, odpialem wszystkie kable, wyciagnalem swiece i po kolei sprawdzalismy. Wiadomo na kazdym cylindrze trzeba chwile pokrecic rozrusznikiem. Gdy juz wszystko zostalo sprawdzone, zamontowalem swiece, zalozylem kable i tu pojawil sie problem, auto nie chce odpalic :/ Z jakiegos powodu nie ma iskry :( Co w przeciagu tej chwili moglo sie sypnac (wczoraj jeszcze normalnie smigalem autem)?

Z tego co przegladam archiwum brak iskry moze wynikac z padnietego modulu lub cewki :( Mozliwe, zebym sobie tak zalatwil autko?

No to sobie sprawdzilem cisnienie... :(

Furious
06-06-07, 15:47
moze zle kable podlaczyles?

artim
06-06-07, 16:02
Nie wiem ile w tym prawdy, bo sam nigdy nie sprawdzałem ciśnienia w cylindrach, ale kiedyś ktoś już pisał o podobnym problemie i chyba wychodzi na to, że w hondzie przy sprawdzaniu kompresji trzeba odłączyć cewkę bo się pali jak kabel nie jest podłączony do świecy.

emg
06-06-07, 16:05
mogl się spalić modul - trzeba odlączać zaplon przy takim sprawdzaniu albo zostawić świece w fajkach i je do masy przylożyć, bo inaczej wyjściowy tranzystor mocy trafia w module

Miedzio
06-06-07, 16:34
Kable sa dobrze podlaczone. Czyli wynika z tego, ze to najprawdopodobniej modul cewki zapłonowej (on jest w aparacie zaplonowym?). Oj drogo mnie bedzie kosztowac sprawdzenie cisnienia :/ ale czasami czlowiek musi sie uczyc na wlasnych bledach...

[ Dodano: Sro 13 Cze, 2007 ]
Zamykajac temat... okazalo sie, ze spalila sie cewka zaplonowa. Po wymianie autko juz ladnie smiga.