PDA

Zobacz pełną wersję : gasnie hania rano



lukaszSP
06-06-07, 09:58
witam waszystich posiadaczy civiców.mam hanie 1.3 z 92 roku i w tamtym tygodniu zalozylem gaz.objawy sa takie.rano jak silinik jest zimny to nie ma mozliwosci odpalenia auta.odpali na bezynie a jak przelacze na gaz to szarpie i przerywa silik.dopiero jak silnik uzyska temperature chodzi jak zloto.u goscia co klad mi gaz bylem juz nie wiem ktory raz.mowil ze to wina ssania w aucie.przepustnica nie otwiera sie i dlatego gasnie rano.wiec madry mechanie zablokowal przepustnice zeby byla caly czas otwarta.ale nic to nie dalo. juz nie mam sily.co o tym myslicie???pomozcie jak mozecie. :brawo3:

GitZ
06-06-07, 10:36
A przełączasz na gaz od razu po odpaleniu czy jak się silnik ugrzeje?
Jeżeli od razu to tu jest błąd, bo powinieneś poczekać aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę i dopiero przełączać na gaz.

LemonR
06-06-07, 11:04
Jak zablokował przepustnice? Nic nie kumam. Mechanika zmień!

lukaszSP
06-06-07, 11:33
A przełączasz na gaz od razu po odpaleniu czy jak się silnik ugrzeje?
Jeżeli od razu to tu jest błąd, bo powinieneś poczekać aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę i dopiero przełączać na gaz.


najpierw odpalam na gazie.ale jak szarpie to przełaczam na beznyne i jak osiagnie temperature to na gaz.tylko mam pytanie !dlaczego nie moge go uruchomic na gazie???

[ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 ]

Jak zablokował przepustnice? Nic nie kumam. Mechanika zmień!

nie wiem jak to zrobil. zablokowal tak zeby byla caly czas otwarta.zebvy gaz bez problemu mogl sie dostac do gaznika

GitZ
06-06-07, 11:39
Ja tam gazownikiem nie jestem, ale nowoczesne instalacje, która automatycznie przełączają benzynę i gaz zawsze uruchamiają silnik na benzynie, jedzie na niej dopóki silnik się nie rozgrzeje i przełącza na gaz. Nie wiem dlaczego nie można odpalać na gazie, ale tak po prostu trzeba.

kapiszon
06-06-07, 11:57
ja tam sie nie znam, ale wiem, ze na zimnym silniku, jak gaz przeplywa przez parownik to nie jest podgrzewany i nie odparowuje, w postaci cieklej trafia do cylindrow co daje zly stosunek paliwa do powietrza = zle warunki spalania i dlatego hanka gasnie. Przy okazji strasznie rosnie spalanie i moze dochodzic do 30l/100km dopuki silnik sie nie rozgrzeje, przynajmniej tyle mi wychodzilo kiedys w moim toledo , gdy zjaralem w nim pompe paliwa i musialem odpalac na gazie.
Poprostu odpalaj na benzynie i dopiero jak temperatura przekroczy dolna kreske na wskazniku to przelaczaj na gaz.

lukaszSP
06-06-07, 12:05
ja tam sie nie znam, ale wiem, ze na zimnym silniku, jak gaz przeplywa przez parownik to nie jest podgrzewany i nie odparowuje, w postaci cieklej trafia do cylindrow co daje zly stosunek paliwa do powietrza = zle warunki spalania i dlatego hanka gasnie. Przy okazji strasznie rosnie spalanie i moze dochodzic do 30l/100km dopuki silnik sie nie rozgrzeje, przynajmniej tyle mi wychodzilo kiedys w moim toledo , gdy zjaralem w nim pompe paliwa i musialem odpalac na gazie.
Poprostu odpalaj na benzynie i dopiero jak temperatura przekroczy dolna kreske na wskazniku to przelaczaj na gaz.
wiekie dzieki za rade

misiek1980
15-06-07, 00:59
zle wyregulowana instalka lpg u mnie nawet w zimie przy -20 stopniach jak od razu przelaczylem na gaz nie ma takich problemow

sorki ale masz inny silnik niz ja