PDA

Zobacz pełną wersję : spalanie, samodiagnostyka, reset ... czyli wszystko co było



sszamann
05-06-07, 09:36
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Hondy Civic D14A3, po kilku tankowaniach wyszło mi że pali ok. 10l w mieście przy jeździe emeryckiej, wydało mi się to troche dużo. Przeczytałem kilka wątków na ten temat i postanowiłem zrobić najpierw samodiagnostykę a potem reset ECU, a teraz pytania :)

1. podczas samodiagnostyki kontrolka ABS'u zgłosiła błędy 54 i 61. Ktos gdzieś napisał że błąd 61 to sonda lambda (ale chyba nie 61 zgłoszone przez ABS) Jak to jest na prawde?

2. Robiłem reset ECU poprze wyjęcie bezpiecznika bakc-up (u mnie akurat siedzi 10A w miejscu gdzie powinno być 7.5A). Po około minucie włożyłem bezpiecznik z powrotem ale nie zresetował mi się ani zegarek ani ustawienia radia. Czy w takim razie reset ECU w ogóle miał miejsce?

3. Czy stożek mocno wpływa na spalanie? (miałem już zamontowany przed zakupem)

dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
Marcin

Furious
05-06-07, 14:25
1. mrygajaca kontrolka ABSu zglasza bledy ABSu a nie silnika!!! bledy silnika sa zglaszane przez kontrolke check engine
2. podejzewam ze zly bezpiecznik wyciagnales
3. moze wplywac

sszamann
05-06-07, 17:56
podejzewam ze zly bezpiecznik wyciagnales

wyciągnąłem ten, który jest oznaczony na puszcze jako 7.5A backup (radio), więc chyba dobry..?

Moruso
05-06-07, 18:00
Zawsze mozesz odpiac minus akumulatora na chwile i reset bedzie na pewno:D