PDA

Zobacz pełną wersję : Hamowałem VTI!!!



kosiniak
01-06-05, 16:41
:D dla mnie wynik bardzo zadowalający, a teraz poproszę Peterka o wzocenie wykresu :grin:

Peter
01-06-05, 16:42
Prosze bardzo ziomku:

http://img225.echo.cx/img225/9233/13fn.jpg

Piękna seria! :)

kosiniak
01-06-05, 16:45
dzięki my Friend :D

jinjet
01-06-05, 16:52
no ladnei laDNIE A tak bardzo sie bales tej hamowni - oby teraz po zrobieniu wydechu doszlo jeszcze te 15km. pozdro - wykresik troche maly jest moze by ho powiekszyc.

ARTX
01-06-05, 16:53
brawo Krzysiu :D ale ja czekam do soboty :twisted:

przemir
01-06-05, 17:04
P: Kosiniak !!
K: Co ??
P: Ty wiesz co!!
P: Bardzo ladny wynik - wydech oponki moze jakis flywhe i sprzegielko i bedzie sipko :)

havok
01-06-05, 17:07
Ten spadek przy 4500 to normalne?

kosiniak
01-06-05, 17:09
wydech i dolot w sobote :D , oponki pewnie we srode jak sie uda(Toyo T1R), a reszta jak sie dozbiera money

Javo
01-06-05, 17:09
Raczej tak. Przed VTECiem zawsze spada moc.

Kosiniak, to nie sprzedajesz auta?

kosiniak
01-06-05, 17:12
hm prawdopodobnie sprzedaje, ale jak kupie to tysz VTI(mam na oku Type S z 99') wiec graty przeloze :grin:

TENCIO
01-06-05, 17:50
gratulacje!!! kiedy bedzie hamowanko po modach??? zastanawia mnie skad ta roznica w obrotach przy ktorych jest osiagana moc maksymalna...u mnie przy 7500, a u ciebie przy 8000obr/min, to samo tyczy nie momentu ...ja 7800, ty 6100. zobaczymy jak bedzie u ciebie i u mnie po zminie wydechu???
pozdro

kosiniak
01-06-05, 17:55
mysle ze sobota najpozniej poniedziałek

siemaR
01-06-05, 20:16
Podoba mnie sie to - pieknie. Wiedziałem już wcześniej, i kusiło mnie żeby się Cie pochwalić, ale sie powstrzymałem :D Czekamy do soboty :twisted: Gratsy pięknej serii :one:

Rikoo
01-06-05, 21:24
No bardzo ladny wynik zobaczymy jak bedzie po modach :D

LIO
02-06-05, 00:09
taaa, ladny obrusik Peter :D
Czy p. Grabowski nie moze dac wersji na dyskietce, jak inni cywilizowani ludzie ?

Wynik bardzo ladny, Kosiniak raczyl mnie powiadomic telefonicznie o tym wyniku. Slyszalem tez ze jaja byly niezle przy zdawaniu auta, na wydech. Jak bedzie cacy, to pojade tam z kolektorem.

Peter
02-06-05, 00:16
taaa, ladny obrusik Peter

Mama wybierała. :wink:


slyszalem tez ze jaja byly niezle przy zdawaniu auta, na wydech.

Wesoło było, dosyć ugodowy z tego typa ziom. :wink:

MartinS
02-06-05, 08:24
wykreśik jak na serie git, czekamy do soboty Kosiniak, powiedziałes panu że musi zdazyc do 13.00, a Ty masz na to wyje..ne jak on to zrobi ?:D

ARTX
02-06-05, 09:16
zdałeś juz autko?? jakie jaja :D

kosiniak
02-06-05, 13:50
no przeciez sam powiedzial ze w niedziele sa wyscigi, no to musi sie wyrobic

havok
02-06-05, 15:05
Kosiniak, geju, wyślij mi w końcu te namiary na wydech jeszcze raz na PW, bo do mnie nie doszły!

kosiniak
02-06-05, 15:09
toc napisalem ci na klubowym :D

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2005 ]

wykreśik jak na serie git, czekamy do soboty Kosiniak, powiedziałes panu że musi zdazyc do 13.00, a Ty masz na to wyje..ne jak on to zrobi ?:D
no i dzwonilem, pan powiedzial ze moze w piatek wieczor, a sobota rano to na 100% :D :D

MartinS
02-06-05, 15:20
hehe to juz pewnei od piątku w nocy bedziesz koczował u nas :)

havok
02-06-05, 19:44
toc napisalem ci na klubowym :D

A ja tobie odpisałem, że nie doszło :D

ARTX
02-06-05, 23:58
dziewczynki macie PW??

kosiniak
03-06-05, 22:46
oko odebrałem auto i nie wyglada to najlepiej :( , prawdopodobnie dlatego ze hamowalismy jak ze zwezka w gazie bo zgubilismy filterek a drugi mial taka srednice ze schowalismy go do rury
a teraz Peter wzoci wykresik

LIO
03-06-05, 22:49
Krzysiu, szybciutko wróciles do domku.
Mimo wielu niepowodzen dzisiejszego dnia i tak bylo milo. Fajnie bylo spotkac Kosiniaka, no i z Peterem i DzejDzejem tez.

Ja bym ogarnal dolot i zrobil restart kompa, bo po akcji zgubienie stozka, auto zadlawilo sie i zapalil sie check engine. A w zasadzie nie mialo procesu nauczania sie.

Chociaz, jak powiedzial pan Grabowski, te komputery nic sie nie ucza :D:D:D:D

Peter
03-06-05, 22:51
http://img231.echo.cx/img231/2570/img07416um.jpg

http://img231.echo.cx/img231/1623/img07433hg.jpg

Fakt, dziwny wykres wyszedł, ale szkoda K&N... Dzwięk jest piękny. Zobaczymy co wyjdzie w Białej. Tradycyjnie było bardzo wesoło, tym bardziej, że do ZiomBoy Team`u dołączył dziś gościnnie LIO, a pozniej jeszcze DzejDzej. :lol:

kosiniak
03-06-05, 22:56
heh, no dla mnie tez to dziwnie wyglada szczegolnie tan spadek momentu, przejechalem juz prawie 200km nie ukrywam pałując auto i zaobserwowalem zupelnie co innego auto zaczyna przyspieszac i to znacznie juz od delikatnie ponad 4krpm, a na wykresie zas jest spadek i to mnie dziwi najbarzdiej

[ Dodano: Pią 03 Cze, 2005 ]
a ha Lio drugi tysz zgubiłem, 200pln Policjanci w Konstancinie(chcieli 500 i 10p), jeden stożek 220pln drugi 170pln, normalnie tragedia :grin:

Peter
03-06-05, 23:00
Tragiedia. Ziom brzuch do góry, bedzie dobrze, a w Białej odrobimy straty. :wink:

TENCIO
05-06-05, 16:34
podczepie sie bo ma identyczna sytuacje!pamietaqcie moj pomiar na nowym dolocie???170km i 156 nm(temp. pomiaru to chyba 16 C'), wydech wtedy byl:serja kolektor+ strumiennica+dwa przeloty srodkowe+tylny przelot, wszystko zespolone ryrka 50mm. teraz zalozylem sportowy kolektor 4-2-1 (wymiary zew. 40-45-60mm) dalej sa dwa przeloty srodkowe+ tylny przelot, wszystko na 60mm zew. (2.25cala). sytuacja wyglada tak ze po zalozeniu ukladu nowego nie wyczulem wyraznej poprawy, jedynie dzwiek sie sciszyl i tak jakos kultralniej brzmi, przejechalem 200km i zawitalem na tej samej hamowni...wynik najlepszy to 166km i 149nm (temp. pomiaru 21C')...załamałem sie. przejechalem jeszcze pare km i poszedlaem do pracy.nad ranem jak wsiadlem do autka to ku swojemu zdziwieniu zauwazylem ze hania zaczela lepiej jechac, czyzby wydech sie dopiero przepalil???mowie sobie "zatankuje drogie paliwko...ultime 98 za 4.25zł , przejade jeszcze 100km palujac autko i zmierze sie znowu. przewiozlem pare osob jeszcze i wszyscy mowili ze autko zaczelo sie *****iscvie zbierac. pojechalem na hamownie iiiiii...dupa 163km i 149nm(temp ok 23C')!!!co jest grane??!!! jestem podlamany! mam zamiar zrobic jeszcze jeden myk, a mianowicie pomieszac z konfiguracja, tzn zalozyc seryjny kolektor do nowego wydechu i zobaczyc czy bedzie poprawa, a jak nie to wsadzic nowy kolektor ze starym wydechem. to powinno mi pokazac ktory element jest "nie tego".
P.S
nowy kolektor jest na seri *****iscie wykonany i dopieszczony, ogladalo go pare osob znajacych sie na rzeczy i mowiuli ze jest super, reszta wydechy tez jest fajna i na serio estetyczna
P.S
mam dobry uklad z firma ktora mi to robila. jezeli nie bede zadowolony to sciagaja mi to wszystko im zakladaj stary uklad bez zadnych konsekwencji finansowych

Javo
05-06-05, 16:40
po co ci dwa srodkowe tlumiki?

TENCIO
05-06-05, 16:52
zeby bylo cicho panie!!!skupmy sie moze na przyczynie spadku mocy. czyzby wydech za bardzo rozprezony?

Peter
05-06-05, 16:54
Dwa tłumiki środkowe to przesada... To nie Jelcz. Wywal jeden środkowy, albo oba wywal i daj jeden ale dosyć długi... Taka jest moja opinia.

Pozdro.

Pati
05-06-05, 16:58
wyglad kolektora to nie wszystko... podejrzewam, ze jest zbyt rozprężony.
resetowales kompa?

TENCIO
06-06-05, 09:48
resetowałes, resetowałes. na starym wydechu tez mialem dwa srodkowe i wyplulo 170km. rozprezony?tzn ze srednica dolu jest za duza?wszyscy mowia ze 2.25 cala to optimum dla tego sinlika. b16b tyle ma.

kosiniak
06-06-05, 09:52
no zobaczymy co umnie wypluje po resecie i z ogarnietym dolotem :)

maciek
06-06-05, 11:25
Jest wiele czynnikow... najlepiej porownywac z tych samych warunkach zmiany...

A co do resetu kompa. Czy zdajecie sobie sprawe ze powyzej 80% otwarcia przepustnicy jest Closed Loop? Czyli przy takich aplikacjach reset ma sie jak piernik do wiatraka?

TENCIO
06-06-05, 17:53
obilo mi sie o uszy ze ktos tam kiedys zalozyl jakic cudak dolot i po zmierzeniu wyszlo -10km, potem bylo strojenie vafc i nastapil przyrost +5km. moze u mnie wszystko wyjezdza poza zakres regulacji ecu P30? :?: nie znam sie kuran na tym

wojtrek
06-06-05, 23:47
TENCIO, napisalem to samo na innym forum ;) ale wklejam tu tez, moze inni cos dopowiedzą do Twojego problema, bo widze, ze Cie to gnebi :) jest to mega dlugi post, jak wlasnie widze :) no nic..


po załozeniu nowego dolotu do mojego b16a2 hamownia wyplula 170km i 156 nm(temp. pomiaru to chyba 16 C'), wydech wtedy byl:seria kolektor+ strumiennica+dwa przeloty srodkowe+tylny przelot, wszystko zespolone ryrka 50mm.

co do tych temperatur to teoretycznie nie powinienes sie nimi przejowac, bo jezeli moc podana wg normy DIN to jest to korygowane, a przy wahaniach rzedu kilku stopni nie ma co sie tak za bardzo zmienic (1%?) chyba, ze masz turbo. moja H jak byla meczona na obciazeniowej przez calkiem dlugi czas to pomiar przed meczeniem i zaraz po kiedy to
temperatura w pomieszczeniu oraz samego silnika/dolotu itd wzrosla pewnie z 2 razy moc wyszla taka sama (no roznica byla 1KM moze?). wiec temperature mozesz wykluczyc, chyba, ze mierzysz auto zimą przy -10 i latem przy +35, to wtedy norma moze nie unormowac tego idealnie :)

co do strumienicy, to ja robilem test w B16 tego, wprawdzie nie "najlepszej, hiperdzwiekowej, tytanowej i w ogole" tylko jakiejs tam se strumienicy, i zabrala ona o ile dobrze pamietam 7KM i jakos podobnie Nm. powyzej 7tys obr moc szla rowno, zamiast normalnie rosnac. ale teraz jak dobrze rozumiem, juz jej nie masz :) i dobrze


teraz zalozylem sportowy kolektor 4-2-1 (wymiary zew. 40-45-60mm) dalej sa dwa przeloty srodkowe+ tylny przelot, wszystko na 60mm zew. (2.25cala). sytuacja wyglada tak ze po zalozeniu ukladu nowego nie wyczulem wyraznej poprawy, jedynie dzwiek sie sciszyl i tak jakos kultralniej brzmi, przejechalem 200km i zawitalem na tej samej hamowni... wynik najlepszy to 166km i 149nm (temp. pomiaru 21C')...załamałem sie. przejechalem jeszcze pare km i poszedlaem do pracy.

olewajac temperature, to wg mnie, jezeli juz robisz test przed/po na hamowni, to powinienes zrobic to najlepiej tego samego dnia, na tej samej benzynie itd. bo jak robisz tak, ze mierzysz auto tydzien przed modem, potem zakladasz nowy wydech, jezdzisz iles sobie, do tego jeszcze wlewasz inna benzyne niz zwykle i potem jedziesz na hamownie,
to w tym momencie nie wiadomo, co jest przyczyną. czy wydech, czy beznyna, czy np cos sie zesralo w samym silniku :) oczywiscie nie mowie, ze tak jest, ale rozumiesz o co mi chodzi?
jak ja zmienialem wydech, to zmierzylem moc 5 minut przed zdjeciem i 5 minut po zalozeniu nowego. ja rozumiem, ze nie kazdy ma hamownie dla siebie, ale jak oczekiwana jest zmiana mocy rzedu kilku procent, to trzeba sie pobawic w dokladniejsze pomiary niestety. a juz na pewno zatankowanie na tej samej stacji i tego samego paliwa.


nad ranem jak wsiadlem do autka to ku swojemu zdziwieniu zauwazylem ze hania zaczela lepiej jechac, czyzby wydech sie dopiero przepalil???

czasami tak sie wlasnie czuje, ze auto lepiej idzie. trudno jednoznacznie okreslic czemu tak sie dzieje i co jest przyczyną :)
- moze to nasz samopoczucie i nam sie wydaje ze jest szybko (a to jest mozliwe, wiele osob uwaza swoje auta za mega szybsze odkad zalozyli np magnetyzer..)
- moze lepsze powietrze (wilgotnosc lepsza, lepsza temperatura) przez co nasza H ma 5% wiecej koni i Nm niz dzien wczesniej (to jest mozliwe przy duzych wahaniach cisnienia i temp!), pamietac nalezy ze do tego wlasnie jest norma DIN i nie nalezy w tym dniu pedzic na hamownie bo to i tak zostanie unormowane :)
- moze tez H ma lepszy dzien, ale to ciezko stwierdzic, majac na uwadze powyzsze 2 punkty. fakt, ze silnik chodzi za kazdym razem troche inaczej i ma czasami wiecej czasami mniej KM, ale tez trudno stwierdzic jakie to są wahania. Swojego czasu p. Chojnacki mi opowiadał, jak rozmawialismy o hamowniach, ze czasami jak sie sciga to juz po paru
okrazeniach wie, czy wygra czy nie, walczac o 1 miejsce z identycznym autem. mowil, ze na parzystych okrazeniach jego fiat byl szybszy a na nieparzystych wolniejszy od fiata przeciwnika, i co okrazenie sie wymieniali prowadzeniem (mowa tu o cinquecento) i wiedzac ile okrazen jest do konca wiedzial czy wygra czy nie.. taki OT :) chcialem zobrazowac
ze silnik nie ma zawsze takiej samej mocy zawsze i wszedzie, dlatego warto na hamowni zrobic z 2-3pomiary by miec pewnosc, ze sie zlapie go w tej 'lepszej chwili'


mowie sobie 'zatankuje drogie paliwko...ultime 98 za 4.25zł , przejade jeszcze 100km palujac autko i zmierze sie znowu. przewiozlem pare osob jeszcze i wszyscy mowili ze autko zaczelo sie *****iscvie zbierac.

i tu popelniles blad, jak juz wczesniej pisalem, chyba, ze pomiar pierwszy byl na tym samym paliwie. pamietaj, ze europejskie B16 nie ma czujnika spalania stukowego (przynajmniej moj nie ma) wiec tak naprawde wcale niepowiedziane, ze na 98 'altimejt' bedzie szybsza. ja leje 95 na shellu, nawet nie V 95, zwyklą 95 bo wiem, ze jest dobra (wg hamowni mojej of kors).
co do odczuc pasazerow, to wybacz, ale dupohamownia wlascicela jest umowmy się 'niedokladna' (jak na taki rodzaj hamowni) a dupohamownia pasazera to juz w ogole zart chyba jakis, ze pasazer ci powie ze sie lepiej zbiera... kamaan :)


pojechalem na hamownie iiiiii...dupa 163km i 149nm (temp ok 23C')!!!co jest grane??!!! jestem podlamany! mam zamiar zrobic jeszcze jeden myk, a mianowicie pomieszac z konfiguracja, tzn zalozyc seryjny kolektor do nowego wydechu i zobaczyc czy bedzie poprawa, a jak nie to wsadzic nowy kolektor ze starym wydechem. to powinno mi pokazac ktory element jest 'nie tego'. macie jakies pomysły????

tak, mam pomysl po pierwsze jak mowisz, zmien na stary kolektor i jedz na hamownie, ale
mowie, raczej o ile mozliwe zrob to na tej samej benie chociaz. jak nie mozliwe, to trudno.
ale zmierz na seryjnym kolektorze i zobacz co bedzie. co do tego kolektora, to kto to robil? na jakis wzor? wg mnie, majac na uwadze fakt, ze nowy kolektor DC Sports kosztuje na ebayu 210$ (dodajac 60$ wysylka + nawet cło i vat to daje okolo 1100zł) jak znajdziesz
lekko uzywany to czesto mozna kupic za np 700zł (bo za uzywanego cla nie policzą, mi nie policzyli w kazdym razie) to ja naprawde, z calym szacunkiem do naszych wyrobow "teraz polska", nie spojrzalbym nawet na cokolwiek innego niz DC.


P.S nowy kolektor jest na seri *****iscie wykonany i dopieszczony, ogladalo go pare osob znajacych sie na rzeczy i mowili ze jest super,

to ze sie swieci i blyszczy i jest super wykonany w sensie spawacza :) to nic, jak ktos sie pomylil np o 5cm w dlugosci rurek i przez to zesraly sie te cale zjawiska co sie nie maja zesrac w tym kolektorze :) naprawde, to jest tak delikatna sprawa, ze wg mnie bez sensu, rzezbic cokolwiek majac DC za takie pieniadze.


reszta wydechy tez jest fajna i na serio estetyczna, robiona przez zaprzyjaznina firme wiec robota nie byla na odwal.

hehehe, estetyczna :) wazne zeby nie bylo zwezen po drodze, estetycznie nie musi byc, chyba, ze masz asfalt wybredny u siebie bo tylko on bedzie widział Twoje srodkowe tlumiki przez 99.99% czasu :)


P.S mam dobry uklad z firma ktora mi to robila. jezeli nie bede zadowolony to sciagaja mi to wszystko im zakladaj stary uklad bez zadnych konsekwencji finansowych

i tak bym zrobił.. moze i nawet od razu. oddac kolektor jak mozesz, wydech zostaw bo skoro jest przelotowy 2.25cala na calej dlugosci i nie ma kolanek 90stopni to nie moze byc zly. oddaj kolektor i DC sportsa zapodaj :)

uff, mam nadzieje, ze tym pisaniem Ci w czyms chociaz pomoglem :)
pozdro i powodzenia!

[ Dodano: Wto 07 Cze 2005 0:21 ]

:D dla mnie wynik bardzo zadowalający, a teraz poproszę Peterka o wzocenie wykresu :grin:
jeszcze dodam swoje .03 na temat wykresu serii VTi...

po pierwsze primo :)
jeszcze nigdy nie widzialem takiego wykresu VTi.
kto to widział, zeby seria miala 150Nm od 6000obr... po prostu dla mnie to jest dziwne.
wyglada jakby był wydech zbyt malej srednicy i dławił silnik (to przesunie max moment nizej, ale zazwyczaj to sie odbija tym, ze moc max spada, a tu tak nie ma)
chyba, ze to nie jest seria, to niech ktos mnie oswieci :mrgreen:
jezeli natomiast to jest seria, to wyglada tak, ze hamownia pokazala o okolo 4-8Nm za duzo (i oczywiscie odpowiednio wiecej mocy)

po drugie primo :)
seria ma moc przy 7600 i moment przy 7000. co widze jakis wykres z hamowni innej niz moja to moc jest przy jakis kosmicznych obrotach. tu tez.
na ostatnim zlocie Hond zmierzylem 2 VTi, jedna B16A2 i jedna B18C4, wykresy mozecie zobaczyc tu:
http://www.hamownia.win.pl/zlot/
oba auta jak widac maja moc/moment tam gdzie powinna byc..
jeszcze sie nie spotkalem z seryjnym autem gdzie moc by rosla do samego konca obrotow... nie wiem czemu tak sie dzieje, ale normalne to nie jest wg mnie.
moje B16, vassa B16 jak kiedys mierzylem i pare innych, wszystkie maja moc tam gdzie mniej wiecej powinna byc (okolo 7600obr), a co widze wykres inny to jakis dziki jest :roll:
poza tym, zadne B16 co mierzylem nie mialo tak plaskiego momentu od 6000obr...

no nic.. takie moje 3grosze
pozdro

[ Dodano: Wto 07 Cze 2005 0:22 ]
czy są jakies nagrody za najdluzszy post NA TEMAT? :) dziekuje, dziekuje :)

TENCIO
07-06-05, 01:19
dziekuje panie kolego za naswietlenie sprawy!moglbym jeszcze poprosci o srednice rurek twojego DC sporta?

wojtrek
07-06-05, 01:30
moj jest 4 w 1, srednica na wyjsciu jest 2.5 cala (to jest wersja tzw. JDM, nieJDM ma 2.25), srednice zew 4 rur napisze jutro, bo jakos nie chce mi sie o 1.30 w nocy zagladac pod maske ;)

[ Dodano: Wto 07 Cze 2005 1:31 ]
tak wyglada
http://www.diesel.win.pl/stuff/dc.jpg

TENCIO
07-06-05, 12:03
to jeszcze poprosze o info jak u ciebie z głosnoscia???

wojtrek
07-06-05, 12:28
zmierzlem srednice rurek, maja 45mm ZEWNETRZNEJ srednicy.

co do glosnosci... powiem tak.
mierzylem kiedys na swojej hamowni VTi EK4 N grupowe - było troche głośniejsze :)
witka ITR - tez był glośniejszy, ale tez niewiele bardziej
oba auta mialy gola blache w srodku, wiec stad pewnie ten wiekszy halas, przypuszczam, ze glosnosc wydechu byla taka sama, tylko, ze ja mam tapicerke itd

jest bardzo glosno, znosnie jeszcze, ale glosno
jechalem tym w 1 dzien 1000km po autostradzie i znalazlem sobie przedzial obrotow gdzie sie robi ciszej (okolo 5000-5500obr, co sie rowna okolo 150km/h-155km/h na piatce) i z taka predkoscia podrozowalem, inaczej leb by mi odpadl po 100km chyba :)
przy okolo 100km/h sie robi w ogole cicho, jakby wydech wpadl w jakas czestotliwosc ktora sie jakos rozchodzi czy cos, ale to jest predkosc przy ktorej go w ogole nie slychac. tylko, ze kto podrozuje z predkoscia 100km/h :?
z zewnatrz, przy max przyspieszaniu, wg relacji swiadkow, jest baaardzo glosno, w srodku mniej niz by sie moglo wydawac, ale to pewnie przez to ze mam sedana i daleko jest koncowka ode mnie.
zostawilem sobie stary wydech na wypadek jechania tym na wakacje zeby mi, a szczegolnie kobiecie, uszy nie zwiedly.

pozdrawiam

kosiniak
07-06-05, 14:27
ja jzu nic nie kumam, średnica rurek to 2,25', silnik seria na 100% wiec nie wiem co może być nie tak???

TENCIO
08-06-05, 14:47
wlasnie wrocilem od tłumikarzy i mam znowu seryjny kolektor :? nie obylo sie bez spawania i przerabuiania dołu by seria znowu pasowala, ale firma zachowala sie honorowo i bez zadnego protestu i kosztow wykonala zadanie. ciezko mi powiedziec czy jest jakas zmiana bo wali deszczem i sa godziny szczytu tak ze nie bylo gdzie nacisnac na gaz, jedyne co moge powiedziec to to ze dzwiek pozostal dalej bardzo przyjemny :razz: i nie natarczywy. dzis wieczorem jade znowu sie shamic, potem zapodam wykresy...mam nadzieje ze moc na papierze wroci :(

kosiniak
08-06-05, 21:04
a ja pojedziłem troche i w koncu wyczulem dziurke od ok 3,5 do 5krpm, what is this???jak jest cieply tak nei czuc ale na zimnym odczuwalne!!!

TENCIO
10-06-05, 03:32
helo! dzis bylem sie znowu mierzyc, tym razem na seryjnym kolektorze, ale z nowym wydechem ...iiiiiii.....wyszlo :twisted: 171.6km i 156.6 nm! to poprawilo mi humor, ale rownoczesnie udowodnilo ze kolektor nie byl rewelacyjny :oops: teraz mam zagwozdke co dalej dzialc, tzn jaki kolektor organizowac???

kosiniak
10-06-05, 08:11
myśle że DC Sporta, ja chyba sciągam cały wydech :)

przemir
10-06-05, 09:11
DC Sport jest lux /ale to tez zalezy ktory bo nie sama nazwa sie liczy/ a w Polsce jest jedna osoba wiedzaca jak robic kolektory do Hond i nie wiem kiedy to do Was dotrze 8)
Mam nadz ze w BP koljene autko z jego kolektorem dolaczy do podjumowiczow :twisted:

ARTX
10-06-05, 11:23
w Polsce jest jedna osoba wiedzaca jak robic kolektory do Hond i nie wiem kiedy to do Was dotrze
kto? namiar :)

Peter
10-06-05, 11:37
Właśnie, kim jest ta osoba o wielki Przemirze :wink:

kosiniak
10-06-05, 14:38
zapodajta to na forum!!!!!!!!!!

przemir
10-06-05, 15:13
ruszcie mozgami - i przestancie oszczedzac a szybko wyjdzie - kolektor w N/A to wg mnie podstawa i nawet krzyczenie ze nie ma sensu przeplacac za nazwe np TODA czy MUGEn etc. bo ma sie inne tez jest zle - z oferty DC mi pasuje kilka modeli - i to uwazam ze rozsadny kompromis

MartinS
10-06-05, 15:16
czy mówisz o panu Janku ?

kosiniak
10-06-05, 15:32
coraz barzdiej Happy, VTi bedzie szybkie juz nie dlugo!!! :D :grin: :D

wojtrek
10-06-05, 15:46
ja nie wiem ile pan Janek, Heniek czy inny pan od kolektorow tam u Was w wwa bierze za ten 'dobry' kolektor do B16/B18, ale pewnie nie 200zl
mi sie udalo kupic mojego DC Sports 4w1 wersje JDM (bo ta jest dobra, z 2.5calowym wylotem) za 700zł razem z transportem do PL. kupilem uzywanego lekko na ebayu, dziala dobrze :)
nowy na ebayu to koszt 210$ wiec nie wiem co Wy sie jeszcze zastanawiacie :)

TENCIO
11-06-05, 13:03
a co powiecie na to? tu cena jest juz z transportem
http://www.importhorizon.com/dcsportsheadersJDM.html

i pytanko czy moge to kupic za pomoca zwyklej karty kredytowej visa classic, podac adres w stanach na ktory to maja wyslac?

wojtrek
11-06-05, 13:15
nie doczytalem chyba co napisales... ale nic

po pierwsze primo, ta cena jest z wysylką ale do stanow - jak masz tam kogos kto Ci to potem wysle do PL to OK.
po drugie primo, jezeli nie masz nikogo w USA, to na ich stronie napisane jest:

10) Q: Where do you ship to? (What countries )?

A: At this time we ship to all 50 States in the US and Canada. Sorry no Shipping to Puerto Rico or Foreign Countries at this time.

wiec nie wyslą do PL.

za to tutaj:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33631&item=7979732487&rd=1&ssPageName=WDVW

wysylają do PL (nie podali ile za wysylke do europy, trzeba spytac)
placisz przez www.bidpay.com (musisz miec karte vise nie-electron)
tylko musisz sie liczyc z tym, ze mozesz sie zalapac na clo i vat jak kupujesz nowy sprzet, ale to pewnie wiesz.
mnie clo ominelo, ale ja znalazlem uzywanego, wiec jak panowie celnicy zobaczyli osmolone rurki jakies to olali clenie :) tak przypuszczam

TENCIO
11-06-05, 13:25
mam kogos w stanach i nawet za niedlugo bedzie mi wysylala duuuza paczke do polski i mysle ze kolektor by sie tam jescze zmiescil

Pati
11-06-05, 13:45
wypukłą Visą na luzie zapłacisz przez internet. co ciekawe, visa elektron Inteligo jest akceptowalna przez internet...

wojtrek
11-06-05, 13:51
sprawdzales to Pati? bo mam taką a do tej pory korzystalem z mamy karty 'wypuklej'
a tu mowisz ze moja tez dziala? :)

Pati
11-06-05, 13:54
dziala dziala. osobiscie nie kupowalem, ale żona owszem :)
nie wiem jak inne, ale ta wydawana przez Inteligo jakoś się sprawdza.