PDA

Zobacz pełną wersję : nalot na blaszce trzymającej akumulator



Maru
24-10-04, 17:20
Od jakiegoś czasu blaszka utrzymująca akumulator zachodzi mi takim białym nalotem, jak temu zapobiec. Nalot zaczął się pojawiać jak z tej blaszki trzymającej aku od góry zaczęła schodzić farba, niedawno doładowałem aku i całkowici zeszła mi ta farba (czy zabezpieczenie) i w ciągu tygodnia pojawiła mi się spora ilość tego nalotu. Czy ktoś ma rozwiązanie jak się tego pozbyć?
Acha na klemach mi niewiele się tego pokazywło, a od ładowania praktycznie nie ma wcale
BTW Civ 5 gen

cihy
25-10-04, 09:28
Od jakiegoś czasu blaszka utrzymująca akumulator zachodzi mi takim białym nalotem, jak temu zapobiec. Nalot zaczął się pojawiać jak z tej blaszki trzymającej aku od góry zaczęła schodzić farba, niedawno doładowałem aku i całkowici zeszła mi ta farba (czy zabezpieczenie) i w ciągu tygodnia pojawiła mi się spora ilość tego nalotu. Czy ktoś ma rozwiązanie jak się tego pozbyć?
Acha na klemach mi niewiele się tego pokazywło, a od ładowania praktycznie nie ma wcale
BTW Civ 5 gen

powiem Ci tylko jak to wyczyścić, skąd się bierze nalot nie wiem - napewno z jakiejś nieszczelności - moze masz lekko otwarte te kanaliki gdzie dolewa sie wody?

a czyści się tak - proszę się nie śmiać też się śmiałem jak mi gość powiedział, ale spróbowałem i... dobrze było

po prostu gotujesz wodę i zlewasz calość wrzątkiem będzie czyściutko, oczywiście pamiętaj żeby wcześniej odłączyć klemy!!

Maru
25-10-04, 19:34
knaliki wlewowe mam domknięte szczelnie, może ta blaszka wraz z tym drutami stanowi jakiś obwód cholera i dlatego wytrąca się taki osad? :cry: , spróbuje to pomalować tak jak było wcześniej, może to coś da.
Dzięki Cihy

badyl
26-10-04, 00:58
To wszystko jest przez utlenianie,pomalujesz,sprawdz mase od aku do madwozia,posmaruj klemy wazelina tech.np. i bedzie dobrze.Objaw utleniania powinien ustapic. :wink:

cihy
26-10-04, 07:15
To wszystko jest przez utlenianie,pomalujesz,sprawdz mase od aku do madwozia,posmaruj klemy wazelina tech.np. i bedzie dobrze.Objaw utleniania powinien ustapic. :wink:

+ doczyść wszystko perfekcyjnie bo znowu zacznie wyłazić

Maru
26-10-04, 17:44
dzięki Panowie!!
w weekend się za to zabiore

Carat
26-10-04, 19:59
Wstawic ten doscisk magnezowy albo z aluminium :D