PDA

Zobacz pełną wersję : koniec sprzęgła?



WBA
17-01-12, 21:00
Witam!
Juz od dluzszego czasu jazda na "polsprzegle" byla niemozliwa w moim civic'u ale nie przeszkadzalo mi to, gdyz radze sobie i bez tego. Czulem, ze sprzeglo jest juz na wykonczeniu, gdyz lapalo coraz wyzej ale co sie stalo ostanio... Sytuacja sie calkowicie odwrocila... Pedal sprzegla sie jakby zapada(czasem nawet do konca nie chce odbijac i zatrzymuje sie w polowie) Lapie ogolnie juz przy samej podlodze. Stalo sie to, co najdziwniejsze z dnia na dzien. Co ta sytuacja oznacza?
Pozdrawiam

Van_Dal
17-01-12, 21:14
może zapowietrzone ?? zobacz ile masz płynu w zbiorniczku obok tego od płynu hamulcowego (taki mniejszy)
potem zrób tak
koło łączenia skrzyni z silnikiem będziesz miał taki tak jakby odpowietrznik od hamulców, dochodzi do niego taka rurka jak przewód hamulcowy, to jest własnie odpowietrznik sprzęgła ;)
spróbuj odpowietrzyć nim układ

billiejoe
17-01-12, 21:42
Zapadający się pedał i "łapanie" przy podłodze to najprawdopodobniej zapowietrzony układ, miałem tak gdy okazało się że zaczęło brakować płynu, osobiście dolałem, kilka razy wciskałem pedał sprzęgła i wszystko wróciło do normy...

WBA
18-01-12, 16:05
Dzieki bardzo! Pomoglo! Wystarczylo odkrecenie nakretki pojemniczka i powrotne wkrecenie :) A plynu mam tak na zamym dnie. Dolac ?

kjmuszek
18-01-12, 16:08
Śmiało dolej , lepiej żeby było w zapasie ;)

WBA
20-01-12, 16:10
poczytalem troche i okazalo sie ze moge smialo wlac plyn hamulcowy DOT 4, to prawda ? Pozbyc sie najpierw sterego ? Jesli tak to jak to zrobic ?

skolopendra
20-01-12, 16:37
y DOT 4, to prawda ?
tak


jak to zrobic ?

strzykwą