PDA

Zobacz pełną wersję : Prędkościomierz



michal750
31-05-05, 16:03
Temat byl juz kilkakrotnie omawiany, ale nadal go nie rozwiazalem :( Wskazowka predkosciomierza czasem pokazuje predkosc a czasem lezy na zerze. Wiem juz ze odpowiedzialny jest za to czujnik predkosci przy skrzyni biegow. Wiem , ze czesto zdarza sie , ze przegnije jeden z przewodow dochadzacych do tego czujnika.A wiec:

1.Nie moge zdjac wtyczki dochodzacej do tego czujnika. Czy tam jest jakis zatrzask a moze sie cos zapieklo? Ciezko dotrzec do tego czujnika bo mam mnostwo przewodow gazowych w tamtym miejscu :(
2. Do czujnika dochodza 3 przewody. Ktory przewod moglby ulec przegniciu? Jak go wymienic skoro po wyjsciu z czujnika te przewody wchodza w wiazke elektryczna?

siemaR
31-05-05, 16:15
1. jest zatrzask, podobnie działający jak na każdej innej wtyczce hondy.
2. Przewody raczej nie gniją, tylko najczęściej blaszki wychodzące z czujnika i przy samym czujniku, przewody z wiązki będą na 99% ok.
Tak czy inaczej musisz jakoś się do tego dobrać i wykręcić całkiem czujnik ze skrzyni, wtedy zobaczysz jak to wygląda.

P i t
31-05-05, 20:36
zatrzask jest pod gumką. Musisz podciągnać gumke do góry o potem zdjąć ten drucik i potem normalnie wyciągasz.

michal750
31-05-05, 23:20
1. jest zatrzask, podobnie działający jak na każdej innej wtyczce hondy.
2. Przewody raczej nie gniją, tylko najczęściej blaszki wychodzące z czujnika i przy samym czujniku, przewody z wiązki będą na 99% ok.
Tak czy inaczej musisz jakoś się do tego dobrać i wykręcić całkiem czujnik ze skrzyni, wtedy zobaczysz jak to wygląda.

A kiedy juz uda mi sie dobrac do tego czujnika to wystarczy oczyscic styki czy tez trzeba zrobic cos wiecej? Moze popsikam jeszcze sprayem oczyszczajacym zlacza elektryczne. Zreszta jak dostane sie do czujnika to chyba bede widzial co w nim nie bangla. Dzieki za rady-bede probowal.

wieshaq
01-06-05, 13:00
tez mam mala awarie licznika predkosci :-)
powyzej 120 licznik podskakuje co chwile do 140km/h i tak sobie skacze. im wyzsza predkosc tym wyzej skacze. przewaznie o okolo 20km/h w gore. nigdy w dol. to wystepuje czasami. ktos mi mowil ze to kolko jakies jest wyjechane ze starosci. zegar ma 170k przebiegu bo przekladalem z d15

siemaR
01-06-05, 13:19
Wieshaq - mój też na początku dokładnie tak samo świrował, a później przestał działać całkiem - przyczyna - zgniły styki przy czujniku.

wieshaq
01-06-05, 13:20
przy tym czujniku w skrzyni? czyli licznik jest ok w tej sytuacji?

siemaR
01-06-05, 13:24
czyli licznik jest ok w tej sytuacji?
:D jak jest z Twoim tego akurat nie wiem, mój był ok. Tak, przy czujniku w skrzyni.

zyzy
05-06-05, 15:46
gdzie jest ten czujnik???

michal750
05-06-05, 15:48
czujnik jest na górze skrzyni, po lewej stronie przepustnicy jak spojrzysz w doł go go zobaczysz - podłączona jest do niego kostka z 3 kabelkami - kilku osobom z forum już zgniła, albo nie łączyła

MarekPL
11-02-06, 13:26
Halooo,
jak został rozwiązany ten problem???

wieshaq
11-02-06, 14:29
moj sie rozwiazal szybko. wystarczylo docisnac kostke na czujniku.

waldano
02-11-06, 13:06
Halooo,
jak został rozwiązany ten problem???



Mam podobne problemy ze swoim prędkościomierzem i właśnie chciałem się dowiedzieć jak u Was sie rozwiązała ta sprawa , tzn. czy ten czujnik można reanimować , jeśli tak to w jaki sposób ? a jeśli nie to ile trzeba wycalować $$$ za nowy bądż też sprawny używany.

wieshaq
03-11-06, 08:24
to grosze kosztuje. zwykla kostka

waldano
08-11-06, 03:50
wygląda na to ,że sam czujnik jest u mnie sprawny , zamieniłem z kumplem z jego auta i mój u niego bryka jak trzeba , a jego u mnie niestety nie. Gdzie teraz szukać przyczyn ?Po przejechaniu kilku kilometrów prędkościomierz zaczyna poprawnie działać , tylko bezpośrednio po rozruchu wskazówka leży na dole no i zatrzymuje się też licznik kilometrów , wszystkie kostki i połączenia sprawdzone nic jest nadpalone ani przegnite , miał już ktoś taką dziwną jazdę?
Jeśli tak to proszę o podpowiedzi.

qlimax20
21-02-07, 16:47
Hej witam jestem nowy i dopiero pierwszy dzień tu jestem mam problem przeczysciłem kostke i podczas wyciagania srodkowy styk został mi w kostce hmm czytalem ze mozna drucikiem lub jakas blaszka to zmostkowac by dzialalo zrobilem to i nadal nie dziala !! co zrobić ile kosztuje nowy miernik do szybkości !! POMOCY !! :)

hosi
21-02-07, 18:39
co zrobić ile kosztuje nowy miernik do szybkości
Poszukaj w dziale sprzedam, jest kilku handlarzy. Ktorys pewnie bedzie mial "miernik do szybkości" ;)

MarcinM
21-02-07, 19:27
a cz ktoś może zrobic zdjęcie skrzyni i wskazać strzałką gdzie jest ten czujnik??szukałem i nie mogę znaleść.

mortas
22-02-07, 21:04
Ja mialem ten sam problem przegnila mi ta srodkowa blaszka ,odkrecilem caly ten mechanizm przy skrzyni te 3 kabelki przecialem, przylutowalem na stale do tych trzech blaszek (malo miejsca jest ale sie da) nalozylem ta kopulke wszystko zkrecilem tak jak bylo i na te 3 kabelki zalozylem kostke.Wszystko dziala jak nalezy. :d

fenixs
25-04-07, 16:29
Ja mam podobny problem z prędkościomierzem :((( stoii na zerze znaczy się buja się troszkędo zera ale zera nie przekracza ....

w czym problem ? wskazówka się poluzowala ?

rozkręcać licznik ?

Toma
22-05-07, 10:01
Podłaczę się do prośby o zdjęcie dokładnego umiejscowienia czujnika...

piotrstrojek
22-05-07, 12:32
Może to coś wam pomoże...

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=24805

ziomal007
22-03-08, 11:23
Hej. Odkopuję temat bo i mi padł szybkościomierz :(
Najpierw po czasie się ruszał , teraz znajduję się miedzy 220 a 0 :)
Jak jadę to zatrzymuję się na ograniczniku.

Czujnik sprawdziłem , czyściłem , odpinałem itd wczoraj. Było lepiej , bo w miarę działał ale wieczorem lało i licznik kaput.
Wszystkie piny są , w kostce blaszki też , nie popalone raczej więc nie wiem o co bangala.

To ten czujnik prawda ;) ?

http://images23.fotosik.pl/180/cddf923fe5ecdeffm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cddf923fe5ecdeff.html)

drypaul
22-03-08, 14:06
U mnie było podobnie. Wymieniłem czujnik i nic to nie pomogło. Trzeba było rozkręcić zegary. Jakiś kabelek się poluzował czy coś tam. Dokładnie nie wiem, bo znajomy mi to robił.

ziomal007
22-03-08, 14:52
Odpiąłem kostkę , przekręciłem kluczyk a wskazówka dalej skacze więc to chyba nie wina kostki ...
Albo zegary jeszcze albo kabelki co idą do kostki , możę jakieś zwarcie się robi , ale nie rozetnę tego kondonka gumowego żeby sprawdzić bo nie mam izolacji w domu :(