PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek rozrządu GATES/DAYCO



agent
29-05-07, 10:53
Za jakiś czas będę musiał zmienić pasek rozrządu (silnik 1.7 CTDI). Znalazłem w pewnym sklepie internetowym pasek firmy GATES za 363 zł. No i cena mnie trochę zmroziła. W sklepie jak zapytałem o zamiennik to mi powiedzieli że mogą mieć DAYCO za 55 zł. Cena mniejsza o 30-40 % jeszcze by mnie nie zdziwiła ale za taką różnicą coś się musi kryć. Co sądzicie? Zastanawiam się czy nie kupić tego tańszego i np zmieniać o połowę szybciej niż zaleca instrukcja (a zaleca aż co 150 tys. km).

REMS
29-05-07, 13:30
Witam serdecznie pytanie mam nastepujace z ktorego roku masz ta honde????No i czy ta honda ma oznaczenie EP 4 ????Ja mam honde z roku 2003 i tez sie zamierzam do wymiany....za pasek mi powiedzieli 160PLN ale z reszta jest problem....a Ty bedziesz wymienial sam pasek czy caly rozrzad??Ile masz tam km przejechane??Pozdrawiam serdecznie Remigiusz J.

agent
29-05-07, 15:23
Rok produkcji ma wpisany 2003 ale produkcja chyba 2002. Oznaczenie EU9. Wymienię rolki również. Przejechane ma 120 tys i wg książki serwisowej wymiany nie było a powinna być po 150 tys. Tyle w tym roku nie przejadę ale i tak zmienię przed zimą.

REMS
29-05-07, 16:00
hmmmm....na pewno ma takie oznaczenie???EU 9??Kurcze myslalem ze diesle te maja jedno oznaczenie to samo a tu....:( hmmmm.....

sailence
29-05-07, 16:14
hej, a czy przypadkiem w VII gen. seryjnie nie wsadzali dalej pasków Mitsuboshi? bo ja tylko do nich mam zaufanie, od kilkunastu lat Honda wsadza te paski więc muszą być dobre, no i napinacze GMB...

agent
29-05-07, 19:50
Nie wiem jaki tam jest pasek oryginalnie. Przydałoby mi się porównanie cen pasków do tego silnika różnych producentów. Jeśli np. tylko jeden z nich mocno odstawałby cenowo od pozostałych to już wiadomo żeby go nie brać. Jak na razie znam tylko cenę DAYCO i GATES. Poza tym patrząc w katalogu DAYCO tez pasek jest też do ASTRY 1.7 CDTI (zdaje się że to ten sam blok silnika)