PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr powietrza K&N B16A2



ma1ster
07-01-12, 11:44
Witam,
Jestem tu nowy, kupiłem Civica z 5 mies temu i wczoraj u kolegi założyłem zamiast oryginalnej puszki powietrza filtr stożkowy, strasznie podoba mi się dźwięk przejścia faz rozrządu, ale chciał bym zachować oryginalną puszkę powietrza.

I teraz pytanie czy kupując wkład filtra K&N będzie słychać cokolwiek lepiej rezonowanie po załączeniu vtec, czy nie zmieni się dźwięk w stosunku do wkładki papierowej.
Jeśli ktoś ma w civicu VTi 6gen takie cóś proszę o odpowiedź.
A i jeszcze słyszałem o tym że można zlikwidować rurę doprowadzającą powietrze do filtra w celu lepszych rezonacji, ale nie chciałbym tego robić.

Bardzo proszę o odpowiedzi, z góry dzięki :)

Ps. sam zakładałem LPG do tego silnika, chodzi naprawdę fajnie na LPG, mapy leżą na sobie tak że działa naprawdę bez większych różnic, jak ktoś planuje gazowanie podobnego silnika mogę opisać dokładnie co i jak, jakie podzespoły.

wwljohn
07-01-12, 12:15
Kolego, albo chcesz tak, albo tak. Albo rezonacja, albo cisza i spokój. Nie ma alternatywy. Zawsze możesz zmienić tłumik na przelot. Wtedy zachowasz fabryczną puszkę a rezonacja będzie lepsza.



Ps. sam zakładałem LPG do tego silnika, chodzi naprawdę fajnie na LPG, mapy leżą na sobie tak że działa naprawdę bez większych różnic, jak ktoś planuje gazowanie podobnego silnika mogę opisać dokładnie co i jak, jakie podzespoły.

Jeśli mogę pokusić się o opinię... PROFANACJA B16 w LPG :o

ma1ster
07-01-12, 12:50
profanacją to jest fanatyzm :D:D,
B16 jak każdy inny silnik może pracować na jakim paliwie będzie chciał jego właściciel czy to węglowodory, alkohole, wodór, propan, butan, czy jakiekolwiek inne, a że się przyjęło że używa się paliwa zwanego benzyną spoko, mi nic do tego.

a co do tego wkładu filtra, może ktoś ma wkład K&N w swoim...
proszę o opinię

lar
07-01-12, 12:55
nie wiem czy w b serii jest rezonator ale wkładka k&n + wywalenie rozonatora daje darcie sie silnika przy wciskaniu gazu w podłoge, przynajmniej u mnie tak jest w d16.

ma1ster
07-01-12, 13:48
lar rezonator- czyli taka zakręcona bańka plastikowa w gumowej rurze kilkanaście cm przed przepustnicą, jeśli o to chodzi to ją byłem zmuszony wywalić, bo reduktor gazowy mam w tym miejscu zainstalowany.
raczas bez przesady, co was tak stresuje w tym LPG nie wiem, musicie chyba nie mieć żadnej wiedzy na ten temat i bazujecie zapewne na dawnych instalacjach LPG IIgen :D:D, bo ja widzę tylko same plusy takiego rozwiązania.
Poza tym tematem nie jest o tym czy gratulować LPG czy nie, tylko o FILTRZE POWIETRZA!!!

skolopendra
07-01-12, 14:08
nie ten dział :

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?7495-filtr-sto%BFkowy-wkladki-itd