PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wahaczami i gumami!



Bartas
29-05-07, 00:24
Witam!
W moim civicu 3D z 93roku ma do wymiany gumy na wahaczach. Średnio cena za sztukę to jakieś 50PLNów. A troche tych gumek niestety jest... :/
Widziałem na allegro oferty całych, dodam kompletnych i nowych wahaczy, których ceny zaczynały sie nawet od 80PLNów. Przykład:
http://moto.allegro.pl/item197891138_wahacz_gorny_honda_civic_92_.html
Czy to może być dobry produkt?
Może miał ktoś podobny dylemat? Nie wiem, czy kupować gumy..i ewentualnie jakie, czy rozejrzeć sie za wahaczami?
Z góry dziękuję za pomoc!!!

raMMzes
29-05-07, 00:28
Gumy, oryginalne... Ja bym bał się używać części z allegro :bicie: mimo wszystko.

Bartas
29-05-07, 00:47
Już pare dni przeglądam forumbo temat rozległy...przyznaje. No i większość głosów jest właśnie za oryginalnymi. Będę musiał chyba tak zrobić. Po zastanowieniu wymiana wahaczy odpada..za tą cenę nie można sie spodziewać niczego dobrego. A porządne kosztują wiele...zbyt wiele!

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2007 ]
Dzięki za pomoc!

enzo
29-05-07, 08:27
sciagnij ze stanow zestaw energy suspension, polscy handlarze maja je w cenie 650 - 700 zł, oprócz porzecznych wahaczy na tyl wymienisz sobie wszystkie gumy w zawieszeniu
wahacz oryginal to koszt cos ok 544 zł, nie ma sensu kupować go w ASO

Bartas
29-05-07, 10:39
Też o tym czytałem, ma chyba inne właściwości niż seryjne, zgadza się? U mnie zawiecha to seria...bez żadnych zmian. Jaki jest koszt ściągnięcia takiego zestawu? Czytałem, że cena zestawu z USA to 200$. Mnożąc razy 3 wychodzi praktycznie taka sama cena jaką podałeś u polskich handlarzy. Zgadza się? Masz jakiś namiar gdzie można kupić to w kraju?

enzo
29-05-07, 12:52
cena zestawu w stanach to 125 $ + wysyłak do polski, polscy handlarze sciagaja to za 650 zł poszukaj uzytkownika merfi na forum dla mnie sciagnal kolektor w bardzo przyzwoitej cenie, co do gum, to co rozumiesz przez wlasciwosci seryjne, ? jestem wlasnie w trakcie wymiany takich gumek i bardzo ladnie podchodza do seryjnego zawieszenia, nie ma zdnych problemów z wymiana,
moze poza pourywanymi srubami :) od zawieszenia

Enzo

Bartas
29-05-07, 23:21
Robisz to sam, czy odstawiłeś do warsztatu? Jeśli warsztat, to podaj koszt naprawy jeśli możesz. Byłbym wdzięczny. Muszę wiedzieć na co się przygotować... :( Właściwości seryjne..żle się wyraziłem, pytanie czy nie są twardsze, czy coś w tym stylu. Pozdro!

misiek1980
30-05-07, 01:22
ja miałem wybite 2 na wahacz dolnym przednim jakis fabi chyba kupilem ok 80 zeta za dwie chyba wymiana prosta jak obsługa cepa musisz odkrecic wachacz do wycisniecia uzywalem podnosnika i 2 kawalkow rurek jednej o srednicy mniejszej od tulei drugiej wiekszej robilem to we wpuscie z boku scianki kanału w garazy takiej prowizorycnej prasie na dole dawalem podnosnik hydrauliczny na to wiekszy kawalek rurki wahacz i na to mniejszy kawalek rurki potrzebna druga osoba aby trzymala wahacz podnosze podnosnikiem mniejszy kawalek rurki dochodzi do "sufitu" wypustu w kanale i wypycha tuleje w dół leprze niz imadlo
z tego co czytalem to te energy suspencion mi sie nie podobają są jakies takie dziwaczne rozkładane na 3 częsci i dopiero zam wkładasz lewą czesc srodek i prawą czesc tulei troche popieprzone to ale moze sie myle

bwlukasz
30-05-07, 14:23
misiek1980 gdzie mozna kupic taka gumke do dolnego wachacza bo tez mam z tym problem

woytaz
30-05-07, 20:29
podepne sie pod temat, bo rozniwez mam jakies gumy powybijane ale nie wiem ktore...

bylem na przeghladzie, powidzial mi ze jest wszystko ok, zadnych luzów nie ma, amortyzatory 75% sprawnosci- stan b.dobry, wydrukowal mi tylko kartke i tyle..

ale wiem ze cos mi nie gra, bo kazda najmnijesza dziurak daje mi sie odczuc (mam seryjny zawias) nie ma takiej dobrej amortyzacji tylko takie DUP DUP :P na dziurach :/

co by to moglo byc ?

misiek1980
30-05-07, 22:17
misiek1980 gdzie mozna kupic taka gumke do dolnego wachacza bo tez mam z tym problem w sklepie motoryzacyjnym