PDA

Zobacz pełną wersję : problem z B16A2- brak mocy, nie można ustawić zapłonu



Nevada
27-05-07, 20:53
Mam problem ze świeżo swapowanym B16A2- całkowity brak mocy.
Po walce z kabelkami udało się ogranąć wszelkie checki i wszytsko działa OK. Ale mam problem z ustawieniem zapłonu.
Niby wszystko gra, rozrząd ustawiony prawidłowo, ale nie można ustawić zapłonu- przy ustawianiu na lampe kończy się regulacja na aparacie, jest max. wyprzedzony.

Jak wspomniałem wcześniej:
-rozrząd ustawiony OK
-aparat właściwy TD-44U
-koło pasowe seria B16A2

Co z tym zapłonem?
Macie jakieś pomysły? Dupnięty aparat? Jest szansa że coś jest źle złożone i przefazowane? Można źle założyć kółka na wałki rozrządu, albo aparat połączyć z wałkiem?

skolopendra
27-05-07, 21:25
a aby na pewno rozrząd jest prawidłowo ustawiony ?

rem36
27-05-07, 21:37
przekrec kolo o jeden zabek, sprawdz czy nic sie nie stuknie i odpal zobacz jak bedzie chodzil na wolnych ( nie wpinaj vteca) jak reaguje na wcisniecie gazu itd no i sprawdz wtedy zaplon, skok o 1 zabek jest na tyle duzy ze roznice w pracy silniak widac na oko.

kosiniak
27-05-07, 22:01
a aby na pewno rozrząd jest prawidłowo ustawiony ?to samo napisalem koledze na ht, mi ewidentnie to bije zlym ustawieniem!!

Nevada
28-05-07, 08:57
no właśnie kurde ja też myślałem ze to pewniak, ale niestety nie

znaki na górze idealnie, kropeczki na kółkach przy sobie, na dole też OK

Furious
28-05-07, 12:34
Bankowo zle rozrzad jest ustawiony...
Oryginalne, seryjne kolo pasowe? Kolka rozrzadu?

Nevada
28-05-07, 13:28
No właśnie tak- wszystko posprawdzane.
Koło pasowe z EG9
Aparat TD-44U (z VTi)
Kółeczka OEM

Pojawiła się nowa kosmiczna teza że odwrotnie założony jest aparat (co chyba nie jest zbyt możliwe) i że kable zapłonowe są odwrotnie pozakładane- teoretycznie mógłby działać.

Arturvf500
28-05-07, 14:06
no właśnie kurde ja też myślałem ze to pewniak, ale niestety nie

znaki na górze idealnie, kropeczki na kółkach przy sobie, na dole też OK

a moze rozrzad ustawiony na drugi znak na kole pasowym? tam jest 0 i 15st (biala i czerwona kreska)

pozdrawiam
Artur

Nevada
28-05-07, 15:24
hmm, kolorowyk kresek nie stwierdzam

tylko nacięta jedna i centymetr obok nacięte 3 obok siebie- koło jest praktycznie takie same (o ile nie takie same jak w EE9)- ustawiony rorząd na tą pojedynczą

cvc d15
28-05-07, 15:40
Proponuje ustawic na GMP / wznios zaworów. U mnie tylko tak się da ustawic, na znaki nie wychodzi sprawdzałem. Wtedy przynajmniej wiadomo ze nic nie spieprzysz przestawiając o X ząbków. Zdejmij pokrywę zaworów, wykręć świece, włóż jakiś przymiar do cylindra i jedziesz z tym ustawianiem :)

Nevada
28-05-07, 15:47
też zaczynam o tym myśleć, bo nie ma ch... ale rozrząd musi być źle ustawiony

cvc d15
28-05-07, 15:54
Przy okazji ściągniesz sobie kopułkę i zobaczysz w którym miejscu wypada moment zapłonu, czy na środku palca wypada elektroda. Wtedy już od strony mechanicznej będzie wszystko jasne.

-=MARIO=-
28-05-07, 20:13
u mnie tez cos takiego jest w D15B2

jak ustawiałem zapłon (aparat na srodku skali) to sie okazło ze był ustawiony po srodku czyli jakies 8 stopni zamiast 16

prawidłowo ustawiłem apartat ale jest on w pozycji maksymalnie przyspieszonym czyli nie ma mozliwosci przyspieszyc go bardziej np zeby lac wiecej oktanów

znaki sprawdzałem kilka razy natomiast metody z drutem :speszony: nie wziełem pod uwage

a własnie ustawienie na znaku GMP to palec powinien byc na srodku elektrody?

Nevada
28-05-07, 22:35
Przy okazji ściągniesz sobie kopułkę i zobaczysz w którym miejscu wypada moment zapłonu, czy na środku palca wypada elektroda. Wtedy już od strony mechanicznej będzie wszystko jasne.

ok, czyli na pierwszym cylindrze ma być górne położenie tłoka i palec ma być przy elektrodzie 1szego cylindra- tak?

cvc d15
29-05-07, 13:43
dokładnie tak, chyba ze to suw wydechu, ale to juz ogarniesz

Nevada
30-05-07, 23:09
otóż tak
podmieniłem aparat z innego VTi (thx Wiseguy), ustawiłem pi razy oko na środek (tak jak się ustawia zwyczajowo) i auto odżyło

idelanie chodzi, ciągnie od samego dołu do końca :aloha:

a najlepsze jest to że że po założeniu starego aparatu auto dalej dobrze jeździło...











...do czasu jak coś nie pierdnęło i już nie jedzie wcale
check pali się na stałe, nawet nie można samodiagnostyki zrobić, nie słychać przekaźnika pompy paliwa
coś się po*******iło fest w kabelkach, muszę wezwać mojego konsultanta od wiązek :d

Furious
31-05-07, 08:11
sprawdz na innym kompie jeszcze, moze jakis bezpiecznik?

Nevada
31-05-07, 09:25
możliwe, po pracy sprawdze

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2007 ]
ECU jest OK, przełożyłem do EG6 kolegi, (thx. ponownie Wiseguy) i działa
czyli przekaźniki albo coś sie rypło w kabelkach- sie poszuka sie