PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria Hanki w trasie Medycy pomożcie



shadmen
27-05-07, 10:43
Jadąc wczoraj o godzinie 23 strzelił mi jeden z pasków klinowych. Auto od razu zgasło i nie odpaliło. Rozrusznik kreci bo go słychać. Licząc paski od bloku silnika to 2 czyli srodkowy jeden z mechaników przez telefon powiedział że to ten sterujący zapłonem.

I teraz moje pytanie czy ile może wynieść naprawa, i czy byle "kowal" poradzi sobie z tym bo auto stanęło na trasie w szczerym polu a do najbliższego miasta 70km. Czy nie narobiło to spustoszeń w silniczku. Z góry dziękuje.

skolopendra
27-05-07, 10:57
czy byle "kowal" poradzi sobie z

poradzi

a sam nie spróbujesz wymienić

Caingorn
27-05-07, 11:03
A nie będzie to przypatkiem pasek od alternatora?? Jak bedziesz miał pasek to każdy ci to zrobi

shadmen
27-05-07, 12:31
na 100% nie od alternatora

PS. nie bardzo wymienię bo muszę wejść pod samochód a on jest obniżony i to sporo a na poboczu drogi raczej nie zrobie tego:)

marf
27-05-07, 13:33
Ten środkowy jest od klimy i hmmm...... raczej nie ma nic wspólnego z zapłonem, pośrednio sterujący zapłonem jest pasek rozrządu (później przez wałek rozrządu) i inny pasek tam zapłonem nie steruje. A jak masz dobry aku to auto powinno odpalić bez żadnych pasków osprzętu.

Furious
27-05-07, 13:57
Nie ma paska sterujacego zaplonem, jest pasek rozrzadu, alternatora, klimy i wspomagania.
Jesli strzelil Ci rozrzad to lipa, przy zerwaniu pozostalych paskow silnik powinien normalnie pracowac.

mozes
27-05-07, 14:04
Ten środkowy jest od klimy i hmmm...... raczej nie ma nic wspólnego z zapłonem, pośrednio sterujący zapłonem jest pasek rozrządu (później przez wałek rozrządu) i inny pasek tam zapłonem nie steruje. A jak masz dobry aku to auto powinno odpalić bez żadnych pasków osprzętu.
dokładnie środkowy na kole pasowym jest od klimy - a masz klimatyzację?:)
A jedyny pasek który może Tobie od razu unieruchomić auto jest pasek rozrządu bo bez alternatora też kawałem przejedziesz
pozdr

shadmen
27-05-07, 14:06
oto chodzi że nie mogłem go odpalić .... jak próbowałem zakręcić rozrusznikiem to słychać było strasznie zawory;/ nie miałem dużych obrotów bo coś kolo 2000. Skoro mowicie że nie ma czegoś takiego to będę musiał chyba lawetą go ściągnąć...

Aquarius
27-05-07, 14:10
wyglada to na rozrzad...moze ten jeden pękł a jakoś przy okazji od rozrzadu przeskoczyl na ząbkach...

Rikoo
27-05-07, 14:11
oj chuyba ci rozrzad strzelil a kiedy ostatni raz wymieniales ?? ?? ??

shadmen
27-05-07, 14:14
rozrząd miał przejechane 30 tysięcy KM ... tak wynika z książki ale mi sie zdaje ze miał więcej pyzatym w książce był wbity V-tec a to jest D15b2 ;/ teraz to już wiem ze trzeba będzie silnik chyba swapnac ;/

PS. tylko czy dalej wkładać jakiegoś b15b2 czy już sie pokusić o co innego a może poprostu sprzedać H;/

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 ]
oglądając zdjęcia pasków rozrządu i uszczelek jego pokrywy doszłem do wniosku ze na 100% to poszedł pasek rozrządu gdyż na osłonie pod silnikiem znalazłem fragmenty takiej samej uszczelki oraz paska ... czyli znaczy to że silnik mogę sobie wyj**** bo jak czytałem w archiwum forum ze jak strzela pasek rozrządu to robi straszne spustoszenie w silniku;/

Poprawcie mnie jeśli sie mylę;/

p0lish
27-05-07, 15:12
Licząc paski od bloku silnika to 2

ale jak to sie ma do rozrządu? 2 na raz strzeliły? jak rozrząd to współczucie :( szkoda, że Hanki nie są bezkolizyjne jak chociażby niektore fiesty czy też większość corollek

emg
27-05-07, 15:17
zdejmij pokrywę zaworów i zobaczysz

mozes
27-05-07, 15:40
może będizesz miał fart jak co niektórzy z forum którym pasek pekł i nie zniszczyli silnika? Zdejmij pokrywę zaworową i zobacz co tam się stało :((

shadmen
29-05-07, 06:49
Jednak strzelił rozrząd auto scholowałem już. Zero kompresji, zawory pogięte;/ tyle wczoraj zdążyłem obczaic. Dziś trzeba policzyć koszta naprawy...

Dziękuje za rady :)

PS. Jak ktoś ma cała góre do D15b2 niech napisze na priv

MarcinGlobus
29-05-07, 09:31
Współczuje bo ja po zakupie mojej hondy nie zdązyłem jej zarejestrowac a juz miałem pękniety pasek. Takie mają zadbane autka za granicą. Ale nic sie nie stało bo zdązyłem go odpalic i wtedy strzeliło mu sie. Mam nowy pasek i po 8000 km jest ok

xms
29-05-07, 10:06
Panowie, Panowie przecież w co trzecim poscie każdy piszę co należy zrobić ZARAZ po zakupie samochodu... Pasek i olej to są dwie PODSTAWOWE sprawy i należy je wliczyć w koszt kupna samochodu. Mi poprzedni właściciel też powiedział że silniczek igiełka i oleju nie ciągnie... a na serio bierze 1l/1000km - NIE ma co wierzyć sprzedającym :)

shadmen
29-05-07, 21:02
Po dokładnym oglądnięciu silnika i założeniu paska tymczasowo okazało sie że H pali i ma kompresie zawory na szczęście nie były pogięte mylna moja początkowa diagnoza do wymiany jest wiadomo rozrząd i jego obudowa oraz uszczelka pod pokrywa zaworów. Zobaczymy co dalej mam nadzieje że wyjdę z tego obronna ręka :)