PDA

Zobacz pełną wersję : Gaźnik D13B2 pomocy plizzz...



https
26-05-07, 21:50
Witajcie,

Oto historia mojego problemu:

1. Kilka dni temu rano po odpaleniu na zimnym silniku obroty na kilka minut skoczyły na ponad 3000, a potem spadały spowrotem na 200.
2. Wczoraj rano jak go rano odpaliłem to było sporo ponad 3500 a potem spadło i oscylowało w zakresie 1500 3000, a po nagrzaniu gasł na wolnych obrotach.
Dzisiaj rano byłem u gaźnikowców i ci po 3-krotnej regulacji (2 pierwsze zakończyły się gaśnięciem silnika po przejechaniu kilkuset metrów) wzieli 100, zostawili mi 1500 obrotów i powiedzieli że gaźnik do naprawy/wymiany. Na temet restartu kompa powiedzieli że nie ma sensu.
3. Po ostatecznym wyjechaniu z warsztatu i przejechaniu kilku kilometrów auto znowu zaczęło gasnąć na wolnych obrotach.
4. Po resecie kompa wykonanym pod domem efekt jest następujący: nie ważne ssanie czy jego brak na stałe 2000 obrotów.

Powiedzcie proszę co może być tego przyczyną i ewentualnie gdzie to można naprawić. Proszę...

pozdrawiam
michał

Nocturne
27-05-07, 01:21
Też tak miałem w mojej Hondzi - tylko że u mnie na zimnym silniku obroty potrafiły skoczyć do ponad 4000 i stać tak przez 5 minut, po czym spadaly do 1500. Okazało się że mam uszkodzony czujnik temperatury ... Po wymianie wszystko chodzi jak nowe :) Maksymalnie 2300 obrotów na zimnym silniku - stoi tak przez około 20 sekund i spada do normalnych. Czyli sprawdź czujnik temperatury i ewentualnie przewody od podciśnienia czy nie bierze Ci lewego powietrza .. Może to pomoże w Twoim przypadku.
Pozdrawiam

sodaone
28-05-07, 11:06
Wyczyść dyszę wolnych obrotów.

ivan667
28-05-07, 15:16
u mnie bylo podobnie i wina byla jednej malej srubki, tej z tylu gaznika ktora sie ustawia wolne obroty. ona jest z taka sprezynka i ta sprezynka sie zlamala i przez to obroty byly zbyt niskie i nie dalo sie podniesc obortow wolnych ta srubka wiec poprzedni wlasciciel tak ustawil ssanie ze wylo na 3500 obrotow a potem bylo juz normalnie tylko ze te wolne obroty u mnie byly spowodowane ze ssanie bylo minimalnie wlaczone caly czas i przez to nie gasl. po wyregulowaniu ssania do normy silnik gasl gdy ssanie sie wylaczalo. dziwne ale prawdziwe wiec sprawdz czy ta srubka jest sprawna, czy gdy nia krecisz to silnik zmienia obroty bo u mnie nic sie nie dzialo.
po naprawie srubki wystarczylo obnizyc ssanie a podwyzszyc wolne obroty wlasnie ta srubka i po klopocie. a pol zimy z tym jezdzilem i nikt nie wiedzial o co kaman

sodaone
29-05-07, 09:15
Ta śrubka to jest właśnie dysza wolnych obrótów. Reguluje się nią ilość powietrza przy wolnych obrotach.

ivan667
29-05-07, 17:57
przeciez napisalem na poczatku posta :)

MmarcinekK
13-07-07, 15:33
Odświeżam temat bo mam podobny problem. Więc brat wyjechał i zostawił mi na wakacje swoją honde civic 3d 95' wiem ze silnik 1.3 ale dokłdnie jaki to model nie mam pojecia ( fotka http://img221.imageshack.us/my.php?image=p7133692jo3.jpg ). Więc jak odpalam na zimnym silniku to odrazu wskakuje na 3 tys obrotów po czym stopniowo się zwięszają do 4,5 tys i odrazu spadają do ok 1 tys. Z tego co udało mi się dowiedziec od brata to zaczęło się to po tym jak regulował on obroty jakąś śrubką na zimnym silniku. Czy to jest moze tego przyczyna i czy da się to naprawic samemu?? Jeśli tak to jak i prosiłbym o dokładny opis i pokazanie na fotce w którym miejscu to jest bo jestem zielony.

Skoti
13-07-07, 15:37
Polecam z tym jechac do gaznikowca. samemu jak zaczniesz grzebac moze sie zle skonczyc. to nie jest gażnik taki jak był w maluchu. Model silnika to D13B2

piosek
13-07-07, 19:19
Też tak miałem w mojej Hondzi - tylko że u mnie na zimnym silniku obroty potrafiły skoczyć do ponad 4000 i stać tak przez 5 minut, po czym spadaly do 1500. Okazało się że mam uszkodzony czujnik temperatury ...

Nocturne a to byl czujnik temperatury od silnika czyli ten co wskazuje w kabinie temperature silnika czy jakis inny jeszcze jest ?? bo ja mam ten sam problem, regulacja nic nie daje, ale temperature silnika wskazuje mi dobrze bo dmuchawa sie wlacza kiedy sie ma wlaczyc