PDA

Zobacz pełną wersję : najpewniej elektryka ale co konkretnie..!!??



BikeArt
29-05-05, 20:17
Witam pewnie mnie z*****cie ze temat juz byl ;) ale ja sie nie doszukalem niestety w archiwum

Moj problem polega na tym ze ogolnie rzecz ujmujac Hondzina nie odpala, ale...
..no wlasnie..czasem jednak to robi a dokladnie zawsze jak jest zimna zupelnie chodzi pieknie obroty ok wszystko cacy..do momentu az sie rozgrzeje :/ Wtedy sobie gasnie i juz zero reakcji na proby odpalenia raz na jakis czas niby zaczyna lapac ale zrobi pare "puff" <co za okreslenie hehe ;) > Paliwo dostaje, przewody swiece, kopulka wymieniane niedawno wiec nie sadze zeby to bylo to.
Mam silnik D13B2 z 92 roku 1,3 16V (nie wiem czemu w dowodzie mam 1,4 :/ )
Wogole autko padlo bez ostrzezenia, w czasie jazdy nagle zero reakcji na pedal gazu, zeszla z obrotow, zgasla i juz nie odpalila dopiero po wystygnieciu silnika. Ludzie pomozcie mi bo raz ze sie nie znam zbytnio na elektryce a dwa ze nawet nie wiem od czego mialbym zaczac sprawdzanie przyczyny. Dodam tylko jeszcze ze bezpieczniki wydaja sie byc OK choc sprawdze to jeszcze dokladnie..
Z gory *****iste dzieki za pomoc!

igor
29-05-05, 20:23
jezeli na zimnym jest ok to raczej nic zwiazanego z elektryka

sprawdzales poziom plynu w chlodnicy???

moze brak cisnienia w gazniku, zatkany filtr powietrza

elmer
29-05-05, 20:26
Sprawdz, czy jest iskra.

igor
29-05-05, 20:27
elmer tylko ze BikeArt pisze ze jak silnik wystygnie to odpala normlanie czyli jest iskra

LIO
29-05-05, 22:30
cewka w aparacie zaplonowym.

albo przekaznik pompy paliwowej

BikeArt
29-05-05, 22:32
No i to wlasnie najbardziej mnie zadziwia :/ Iskra jest kopula przewody nowki sztuki!
Jezeli chodzi o filtr powietrza to wyglada niezle ale wkladam nowiutki K&N (zwykly nie stozek :) ) i jest to samo, wiec raczej nie filtr. Moze cos z ECU?? Przy odpalaniu mryga mi raz na czerwono i wiecej nic :/ Wyjmowanie bezpiecznikow nic nie daje ciagle to samo. To wyglada tak jakby po prostu przy pewnejhn temp nie dostawala powietrza badz paliwa, dusi sie i gasnie. Moze jakies czujniki? Ten od cisnienia w gazniku gdzie sie znajduje? Jak sprawdzic czy to on?
Aha i poziom plynu w chlodnicy gra
No i jak juz pisalem to sie spieprzylo nagle w czasie jazdy..,przestala reagowac na pedal gazu i zgasla :( I od tamtej pory **uj dupa Pochodzi 20 minut i wszystko :/ Fakt ze mam kiepski akumulator (5 min na awariach i juz niew kreci :/ ) Tez go jutro wymieniam moze cos pomoze ale skoro pali na zimnym...
Czekam na dalsze propozycje wszystkie chetnie przetestuje ;)

Pati
29-05-05, 22:34
a czy czasem gasnie jak sie silnik nagrzeje?

BikeArt
29-05-05, 22:34
cewka w aparacie zaplonowym.

No ok tez jutro zaloze nowa cewke (jak milo pracowac w hurtownii czesci samochodowych hiehiehie ) Ale czy dla cewki robi roznice temp silnika?? Bo ja to sie nie znam :P

Zawsze jak sie rozgrzeje to gasnie za kazdym razem..dzisiaj raz przetrzymala kryzys - zdlawilo ja ale dala rade..szkoda ze na jakies 5 sekund tylko

LIO
29-05-05, 22:35
a czy czasem gasnie jak sie silnik nagrzeje?
no o tym mowa chyba, jak dobrze zrozumialem

emg
29-05-05, 22:40
czyli może ssanie po zagrzaniu się nie rozłącza i go zalewa - jakiś czujnik bimetalowy może być walnięty

BikeArt
29-05-05, 22:49
czyli może ssanie po zagrzaniu się nie rozłącza i go zalewa - jakiś czujnik bimetalowy może być walnięty

Gdzie go/je znajde??

I swoja droga to kupilem jha 3 tygodnie u Ciebie w miescie heh Sie nacieszylem co?? Hehe ;)

Wiecej prosze :D Bo znajac zycie jak odstawie ja do JC do mnie koszty zezra i kto ich tam wie co mi wymysla..czlowiek sie nie zna to zrobic go w **uj zaden problem nie :D
Modul moze byc przyczyna? Gdzie go znajde?
Albo zeby latwiej bylo i Wam glow nie zawracac to moze ktos ma manuala do tego Civica? Jakies schematy co gdzie i jak jest zamontowane etc..

ksiu600
29-05-05, 23:25
moduł jest w aparacie i tez moze być uszkodzony, jak masz mozliwość to podmien cały aparat, to wykluczysz moduł cewke i czujnik w aparacie

BikeArt
29-05-05, 23:39
O i to jest mysl tak zrobie jak tylko sciagne caly aparat na magazyn :D przekreci sie i zobaczymy ale gdyby to nie to sie okazalo to czekam na kolejne wspaniale propozycje hehe
Przynajmniej cos moge robic a nie sie tylko gapic na silnik :lol:

Pati
29-05-05, 23:46
moze byc czujnik polozenia walu korbowego...

elmer
30-05-05, 01:11
elmer tylko ze BikeArt pisze ze jak silnik wystygnie to odpala normlanie czyli jest iskra

Ale potem gasnie wiec albo nie dostaje paliwa albo iskry, czy nie?
Mozliwe, ze pada cewka i nie ma iskry.

Pati
30-05-05, 11:04
najlepiej jak zgasnie sam, to sprawdzic bledy generowane przez komputer i bedzie jasne

Devil
30-05-05, 13:39
ja stawaim na modul w aparacie zaplonowym

igor
30-05-05, 14:02
No ale kolega pisal ze to d13b2 wiec z tego co mi wiadomo to to jest gażnik
tak wec chyba on nie ma kompa co nie? :D

Devil
30-05-05, 14:07
na zimnym odpala a jak sie nagrzeje to gasnie i pozniej kaplica..... to typowe objawy modulu w D13B2..

najlepiej jak zgasnie sam, to sprawdzic bledy generowane przez komputer i bedzie jasne
nie koniecznie wywali bledy.. u mnie nie wywalaalo zadnych bledow... a gasl.. pojechalme do elektryka rozebral to cos tam przeczyscil i dziala... narazie odpukac :)

BikeArt
30-05-05, 19:02
No autko wstawione do mistrzunia alektryki samochodowej hehe ;) Zobaczy sie co on na to jutro mam dzwonic wiec na pewno napisze i tutaj co bylo przyczyna...o ile to elektryka.
Oby to byl faktycznie modul..cos te japonczyki maja kiepskie moduliki bo poprzednio mialem mazde 323 i tez pierwsze co to padl modul heh

Aaa i tak na margionesie D13B2 to gaznikowiec owszem ale jednak kompa ma :D i nikt mi nie wcisnie ze nie skoro widze wizjerek a wnim czerwona diode i pelno okablowania wiec to raczej nie jest atrapa ;)

Nie wiem czy tak mozna w tym temacie zapytac jeszcze o to jak zalozyc samemu szyber, el szyby i centralny do EG3?? O ile szybki i centralny mozna raczej na pewno to czy warto kombinowac z szyberdaszkiem??

elmer
30-05-05, 19:08
Nie warto - w ch.. roboty i do tego szyhberdach jest ciezki.

BikeArt
30-05-05, 19:12
No to juz chyba wsio wiem moge zamknac temat :) No chyba ze mistrzunio mi powie ze nie wie ocb i nie zrobi nic to Was jeszcze pomecze troche ;)
A tak narazie dziekowa za pomoc

[ Dodano: Wto 31 Maj, 2005 ]
Tak dla wyjasnienia sprawy...jednak to cewka byla..wymieniona i teraz smiga jak trzeba :D