PDA

Zobacz pełną wersję : kiepskie hamowanie tak od 140 wzwyż czy wina płynu?



eVok
29-05-05, 18:03
no to mam tak że normalnie jeżdząc do ok.110-120 jak muszę mocno przyhamować to jest ok.ale ostatnio zauważyłem w drodze na spocik na mazury kiedy wszyscy skręcali na ten parking w lesie po lewej to hamowałem prawie ze 150 i brak hamulca....na pedale hamulca czułem pulsowanie jakbym miał abs i zero hamowania.ostatnio zdarzyło mi się to samo wieczorem w wawie ,tarcze mam nowe klocki też ale kiedy był płyn zmieniany to nie wiem.czy może to być przyczyna płynu że przy większej prędkości mocniej się nagrzewa?a już naciągnął wody dużo? nie bardzo sobie przypominam ale w ubiegłym roku na tych samych tarczach i klockach coś takiego raczej nie występowało.

igor
29-05-05, 19:20
moze napowietrzony jest uklad? sprawdzales poziom plynu???

kiedy byl plyn wymieniany?

MartinS
29-05-05, 19:30
wina płynu to może być, ale jak zamiatasz cały czas ostro i hamujesz tez ostro to po jakimś czasie klocki sie zaczynaja palić i miedzy klockiem a tarczą powstaje tak jak by poduszka z powietrzem że klocek nie dotyka tarczy i dlatego jest takei wrazenie że nei hamuje. Też tak miałem i o mało nie przywaliłem, ale jazda była cały czas 150-160 i pare hamowań praktycznie do 0 i za którym razem juz nei hamowało :)

eVok
29-05-05, 19:53
samochód mam 2,5 roku i ja płynu nie wymieniałem a czy poprzedni właściciel wymieniał to nie wiem.
MartinS wcześniej akurat ostrego hamowania nie było po prostu leciałem sobie w kolumnie wjechałem na wzniesienie i zobaczyłem że ci na początku skręcają na parking to w heble i dupa a że było jeszcze z górki to myślałem że wjadę w tieesto bo jechał przedemną
płyn w każdym bądź razie zmienie może wystarczy

igor
29-05-05, 19:56
wymien plyn, odpowietrznij uklad i powinno byc oka

LIO
29-05-05, 21:29
a że było jeszcze z górki to myślałem że wjadę w tieesto bo jechał przedemną
on na mazury nie jechal, predzej w Janko, bo on tez ma niebieskiego cifa 5gen

emg
29-05-05, 21:32
płyn dobrze jest wymieniać co dwa lata ze wzglęgu na jego higroskopijność

Pati
29-05-05, 21:33
jesli nie zmieniales plynu od 2,5 roku to najwyzsza pora...

eVok
29-05-05, 21:56
eVok napisał/a:
a że było jeszcze z górki to myślałem że wjadę w tieesto bo jechał przedemną

on na mazury nie jechal, predzej w Janko, bo on tez ma niebieskiego cifa 5gen


ups :oops: nie wiem czemu niebieski cif kojarzy mi się z tieesto...

szpulek
30-05-05, 00:49
jak ostro palujesz hamulce i masz jakies slabe klocki to niestety mogly sie zeszklic, a tarcza przypalic..zobacz czy nie jest fioletowa.. plyn tez ma tu wiele do gadania..
pzdr