PDA

Zobacz pełną wersję : silnik krokowy, jak ogarnąć ?



Van_Dal
27-12-11, 15:16
Witam
własnie robię sobie MPFI na częściach z D15Z6 ,kolektor z osprzętem dostałem za darmo wiec postanowiłem dokupić wiązkę i sterownik. Z tego co mi wiadomo kolektor pracował z sterownikiem w wersji na automatyczną skrzynie biegów.
Problem zaczał się jak kupiłem wiązkę i sterownik z D15Z6 tyle ze z manualną skrzynią biegów. Sterownik to P2Y-G01 wiązka pracowała z tym komputerem. Przy podłączaniu wiązki do kolektora wyszedł mały babol

silnik krokowy w kolektorze jest 3 pinowy, natomiast w wiązce, i pewnie tez w komputerze, jest wyjście na 2 pinowy silnik krokowy.

szukałem w googlach i dowiedziałem się ze ICAV 3 pinowy steruje również prędkością biegu jałowgo po rozruchu silnika (poprostu tak jakby ssaniem xD) zastępując zawór IAC, który i tak jest dla mnie tajemnicą :) nie wiem nawet jak wygląda ale na 95% nie ma nic takiego na przepustnicy, jest tam tylko jeszcze map sensor i czujnik położenia przepusticy .

Więc proszę forumowiczów o pomoc ;] jak to wszystko mam pogodzić żeby działało tak jak ma być :)
jeszcze pytanko jedno ;) jeśli przeprowadze trzeci kabel przez wiązkę to czy komputer będzie mógł obsłużyć ten silniczek ??
z góry dziękuje :)

malmagp
27-12-11, 17:17
http://www.d-series.org/forums/diy-forum/32373-diy-3-wire-2-wire-iacv-conversion.html prosze

Van_Dal
27-12-11, 18:22
wiem ze jak wmontuje 2 pinowy krokowiec to będzie ok ;] tylko chodzi mi o to czy da się cokolwiek zrobic z 3 pinowym :)
szczególnie interesuje mnie to czy jak poprowadzę dodatkowy kabel to czy będzie komputer poprawnie z nim działał

Van_Dal
30-12-11, 18:38
odświeżę temat :)
po wyprowadzeniu kabla z kompa i podłączeniu do krokowego, sterownik dalej nie rozpoznaje 3 pinowego silnika krokowego