PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie jest sprzęgło??



sivy
24-05-07, 22:07
wtam! pewnie wiekszośc z was uzna mnie za czubka bo zadaje takie głupie pytanie, no ale kto pyta nie błądzi, a mianowicie gdzie jest sprzęgło to jest element silnika czy osprzętu silnika bo wymieniam silnik i nie wiem czy sprzęgło zostaje stare czy od drugiego silnika silnik d13b2 taki sam zakładam, pytam bo szumi mi łożysko sprzęgła i chce wiedzieć czy wymienić to łozysko czy też sprzegło bedzie elementem drugiego silnika... pozdr

Lcfr
24-05-07, 22:24
wtam! pewnie wiekszośc z was uzna mnie za czubka bo zadaje takie głupie pytanie, no ale kto pyta nie błądzi, a mianowicie gdzie jest sprzęgło to jest element silnika czy osprzętu silnika bo wymieniam silnik i nie wiem czy sprzęgło zostaje stare czy od drugiego silnika silnik d13b2 taki sam zakładam, pytam bo szumi mi łożysko sprzęgła i chce wiedzieć czy wymienić to łozysko czy też sprzegło bedzie elementem drugiego silnika... pozdr

Sprzęgło łaczy silnik ze skrzynią biegów...

tomiek
24-05-07, 22:41
... Znajduje się po lewej stronie silnika (na dole w głębi) - jak stoisz przodem do samochodu.

marf
25-05-07, 00:08
pytam bo szumi mi łożysko sprzęgła i chce wiedzieć czy wymienić to łozysko czy też sprzegło bedzie elementem drugiego silnika

Sprzęgło (tarcza i docisk) pewnie jest z drugim silnikiem (a może go nie być) natomiast łożysko jest w skrzyni na wałku sprzęgłowym (osadzone na ruchomych widełkach)

sivy
26-05-07, 09:15
dzieki :D