PDA

Zobacz pełną wersję : Wydech



sielka82
29-05-05, 13:51
Wiatm. W swoim Civicu nie mam tłumika srodkowego , jest tylko koncowy i to przelotowy. Jest strasznie głośno. Juz mi sie to znudzilo. Czy jak załoze ostatni tłumik z wkładka wyciszjaca to cos pomoze? Czy moze lepiej znowu zalozyc srodkowy? Jak byl srodkowy to bylo znosnie. Czekam na sugestie

Devil
29-05-05, 13:55
jak chcesz miec cicho to i srodek i koncowy... bo jak zarzucisz sam koncowy to sie szybko zuzyje i bedzie znow to samo....

sielka82
29-05-05, 14:04
A mozna byloby zalozyc zamiasta srodkowego strumiennica? czy raczej nie warto tak robic??

Pati
29-05-05, 14:08
mozna. ale czy warto? :roll:

Devil
29-05-05, 14:09
Na moje to nie warto. No chyba ze dostaniesz ja taniej jak tlumik, bo raczej osiagow ci to nie poprawi

[ Dodano: Nie 29 Maj, 2005 ]
tlumik to tlumik... jak chcesz aby chodzil ciszej to wrzuc srodkowy i koncowy taka moja rada.. sam mam wyciete wszystko od silnika do koncowego tlumika.. fakt mam slabiutki silniczek i nie wyje za bardzo.

sielka82
29-05-05, 14:17
Ja tez mam słaby silnik D14A3 ale jest tak cholernie głosno powyzej 3000obr ze mozna oszalec. Mialem kupic ostatni z wkladka ale to chyba nic nie da. lepiej chyba rzeczywiscie seryjny srodkowy. Dzieki

Devil
29-05-05, 14:31
w moim dobrze go slychac tak kolo 4-5tys... i jak z obrotow schodzi wtedy burczy...ale zeby mi to przeszkadzalo.... hehe jak za glosno wydech slychac to podkrecam vol w radiu :)

sielka82
29-05-05, 22:26
A zna ktos jakis dobry i tani warsztat w wawie lun okolicach gdzie zamontuja tłumik koncowy???

Caingorn
30-05-05, 00:01
Kup tłumik pod model i sam go sobie zamontuj

szpulek
30-05-05, 01:53
mam podobny problem, zamaist srodkowego mam cos co wsadzila poprzednia wlascicielka.. w sumie nie wiem co to jest :) wiecie moze gdzie moznaby dostac tlumik srodkowy? moze nie nowy ale uzywke.. no chyba, ze ceny sa podobne.. pzdr

Pati
30-05-05, 11:07
u tlumikarza?

Furious
30-05-05, 12:16
ja za caly wydech z srodkowym przelotowym zaplacilem 300zl u tlumikarza
wiec pewnie sam tlumik ze stówke kosztuje

Kiry
16-06-05, 19:15
no i mam chyba podobny problem, zaczeły sie przedmuchy w miejscu polaczenia rury z tłumikiem środkowym.
Zaczyna robić sie głośno
I nie wiem co robic, czy szukac rury z tł. srodkowym tzn od katalizatora do tłumika koncowego czy wstawić badziewną rurke w miejsce srodkowego. Ale to niestety wiaze sie z wiekszym halasem?

Dominik_bb
17-06-05, 00:11
ja mam wywalony kat została tylko pusta puszka srodek wywalony wstawiona rurka i koncowy przelot i nie ma tragedi ludzie nie róbcie dramatu ;)

Peter
17-06-05, 00:19
Geje! Po co wywalacie środkowe tłumiki? Śmocy Wam to nie doda tylko narobi hałasu... :?

pirus
17-06-05, 12:24
Podepne sie pod temat,
czy wyciecie kata da mi jakis odczuwalny przyrost i czy nie strace mocy przy dolnych obrotach :?:

boomer
17-06-05, 12:35
czy wyciecie kata da mi jakis odczuwalny przyrost i czy nie strace mocy przy dolnych obrotach
Nic nie odczujesz

przemir
17-06-05, 16:35
Nic nie odczujesz
odpowiedz nie godna takiego fachowca jak Bomel :D
odczujesz pod warunkiem ze kat mial juz dosc - pytanie jak to sprawdzi :?:
ja stawiam jako wyznacznik przebieg czyli min 120tys km. jak ma mniej - da ciutke badz nic. Zaglebiajac sie w temat mozna tez zapytac czy wydech jest org czy juz jakis tlumikasz latal jakas nieszczelnosc itp. Temat rzeka.... /ale dzis jestem mily :twisted: /

boomer
17-06-05, 16:41
odpowiedz nie godna takiego fachowca jak Bomel
odczujesz pod warunkiem ze kat mial juz dosc - pytanie jak to sprawdzi
Fakt o tym nie pomyslalem jak wydech byl latany i rzezbiony przez jakiegos pseudofachowca albo kat ma juz dosc to odczujesz. Tylko Przemir przyznaj ze odczucie jest mocno subiektywne - nieraz slyszalem "przed modyfikacja mialem X KM X Nm, teraz zrobilem cos tam i fura duuuuzo lepiej jezdzi" a po hamowaniu okazuje sie ze jest gorzej niz przed modyfikacja :) kilka KM i Nm w ta czy w ta nie odczujesz to jest moje zdanie

przemir
17-06-05, 17:04
"przed modyfikacja mialem X KM X Nm, teraz zrobilem cos tam i fura duuuuzo lepiej jezdzi" a po hamowaniu okazuje sie ze jest gorzej niz przed modyfikacja :)
to juz jest inna historia i zaduza pogon za cyferkami z hamowni a za mala z ulicy! to moze byc podobnie jak lekkie kolo zamachowe - nie da koni a lepsze wkrecanie sie auta spowoduje lepsze czasy o u smiechu na buzi kierowcy nie wspomne.
ja mam malo koni duzo mniej niz ARV i mimo ze obaj bylismy w pelnym wyposazeniu ja na 17" on chyba na 16" to i tak dalem mu rade CZEMU???jak by mi fura miala krecic 13,9 to moze miec wykres i na 100 koni :lol: :lol: :lol:
wracajac do tematu to ciekawe jak bedzie teraz z przeciwnikami autora postu na ulicy??? Jak sprawdzisz daj znac - Gratsy roboty i cyferek