PDA

Zobacz pełną wersję : Automat



Krecik
29-05-05, 13:23
Witam mam takie pytanko czy do Civica 1,5 16V d15B2 Automat mozna wsadzić skrzynię manualną jeżeli tak to jakie koszty sie z tym wiążą.Z moją skrzynią jest wszystko jak najbardziej ok tylko mam troche stracha o Automata wszyscy znajomi mnie przestrzegają i że tak powiem sie wystraszyłem.Prosze napiszcie mi co i jak z automatem i czy w razie draki można wsadzić manuala bo myśle o sprzedaży tego auta ze względu na tą skrzynię a autko jest w stanie b.dobrym i troche mi go szkoda.

Pozdrawiam i prosze o poradę

prz3mo
29-05-05, 13:27
Eeee, skoro ze skrzynia jest wszystko OK to po co ta panika??? Jesli auto jest w bdb stanie to nie sprzedawaj... Fakt, ze tez wole manual i takiej skrzyni jestem zwolennikiem, ale na Twoim miejscu jednak bym nie kombinowal...

Pati
29-05-05, 13:31
potrzebujesz skrzynie, pedały, pompe wspomagania, chlodnice, łape pod skrzynie, komputer silnika, konsole centralną, lewarek i jeszcze z 10 detali zbyt małych, żeby warto je było wymieniać a wystarczająco potrzebnych, żby utrudnić przekładkę.
ciesz się sprawnym automatem :)

kosiniak
29-05-05, 17:49
ale wrazie co da rade zioom

Caingorn
30-05-05, 00:47
ciesz się sprawnym automatem
znajomi po prostu ci zazdroszczą Hani i tyle a automatem pewnie nigdy nie mieli okazji nawet pojeżdzić
Pozdro

tieesto
31-08-05, 23:41
jesli masz tam swiezy olej i nie katujesz jej w rodzaju N full gaz i D albo 1 no nie poiwnienes miec problemow. Tez mam automata i jedyna wada to troche wieksze spalanie i kiepskie odejscie w jezdzie(odciecie 5000) ale z miejsca na 1 obrabiam manuala z tym samym silnikiem,pamietaj nikt nie jest w stanie tak szybko zmienic biegu jak wutomat!! i wygrywasz!!

-=MARIO=-
13-10-06, 03:06
tieesto - masz odciecie 5000 rpm

czy to nie jest za mało?

misiek1980
16-04-07, 00:56
honda

ppm702
16-04-07, 01:06
misiek1980, za tyle wulgaryzmów w jednym poście powinieneś dostać warna od razu... Popraw to !! :zasady:

bidz
16-04-07, 10:17
czy do Civica 1,5 16V d15B2 Automat mozna wsadzić skrzynię manualną
można wszystko, kwestia opłacalności...
mam troche stracha o Automata
nie martw się na zapas, ja od ponad roku katuję automata niemiłosiernie i wszystko jest ok.

P.S. w wypadku awarii skrzyni aut. łatwiej i taniej bedzie wsadzić drugą automatyczną niz robic swapa na manuala.
Pozdr.



[EDIT] oooops!!!!!!!
sory, dopiero teraz na datę posta spojrzałem :)

misiek1980
19-04-07, 00:50
sorki za te przeklenstwa ale bylo tylko jedno powtórzone 3 razy he he, ale właśnie do takiej szewskiej pasji doprowadziło mnie to auto a właściwie samo autko jest super nowy lakierek fioletowa perełka wszystkie szybki ciemne lekki tuning optyczny instalka lpg, chyba go zostawie zonie, bo znalazłem rozbitego civika w manualu blisko mnie i chyba zajme sie ze szwagrem przekładka. mam pare pytan w tej kwestii: co zrobic z kompem silnika wymienic na taki z manuala czy moze da sie jakos oszukac ten ktory mam w automacie? bo z resztą to dam sobie rade. pozdrówka

[ Dodano: Sro 18 Kwi, 2007 ]
na pewno znacie poprzedniego wlasciciela z dzierżoniowa tego auta bo on lubil jezdzic na wasze zloty civiców zabił sie na motorze rok temu

[ Dodano: Czw 19 Kwi, 2007 ]
moze jak naprawie hondzie to tez sie wybiorę, będzie szybsza

bidz
19-04-07, 10:09
co zrobic z kompem silnika wymienic na taki z manuala czy moze da sie jakos oszukac ten ktory mam w automacie?
mozna i tak i tak.
kompa przerobi ci furious

Furious
19-04-07, 10:55
Komputer mozna przerobic na manual bez problemu, jak bedziesz chcial to wal do mnie na PW czy GG.

misiek1980
19-04-07, 22:57
siemka mam juz caly staf do przekładki ale z pedałami to myslałem ze ku..icy dostane przeguby na szczescie takie same całkowity koszt 600 zeta skrzynia z d15b2 pedały instalka sprzegła sprzegło docisk i gosciu jeszcze rozrusznik dozucił i lapy mocowania skrzyni zobaczymy co z tego wyjdzie jeszcze tylko furious mi kompa przerobi(wysłałem wczoraj)

psycholoog
21-05-10, 03:01
Nie wiem czy temat nie wygasł, ale dołącze sie.
U siebie przekładałem automat na manual, wiec potrzeba nam:
skrzynia, sprzegło, koło zamachowe, wysprzeglik, pompa sprzegła, przewody hydrauliczne, łapa skrzyni, rozrusznik, pedały, oczywiscie komp albo jego przerobienie.

Pozatym do łapy skrzyni trzeba dorabia 4 centymetrowe tuleje zeby silnik, siedział prosto, w budzie od automatu mocowanie łapy jest pod innym katem wspawane, mozna tez przespawac mocowanie, ja zrobiłem na tulejach. I troche trzeba wiazke przerobic.

ja by cos pomoge. Pisac na PW


heh dopiero spojzałem na date :P

pzdr