Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Pomocy - Hania 6gen D14A4 pali jak smok 10L/100km w miescie



Wally
23-05-07, 22:43
Witam,

wydaje mi sie ze juz kilka razy sie zalilem ze mi hanna zaczela zlopac paliwko jak glupia. Czy ktokolwiek jest mi w stanie powiedziec czemu przy normalnej jezdzie w miescie 3D w silniczkiem D14A4 pali jak ok 10L/100km, poprzedzam pytania:
- mam kibelrure ze stozkiem,
- stozek wymylem i naoliwilem odpowiednio (1 sezon),
- opowy 195/50/15, alufele,
- swiece ngk wymienione rok temu,
- hamulce nie trzymaja (na skrzyzowaniu nawet na malej gorce stacza sie w tyl),
- paliwo ciagle na tej samej stacji Neste Pb95,
- tak - jezdze na klimie ale chyba przestane bo slabo mrozi.
- jezdze w zakresie do 4krpm, zaaaaadko ciagne do 6-7krpm

Od razu dorzuce, ze na tej samej stacji paliwowej moja kobietka tankuje paliwko identycznym autem (ona ma 13stki a ja 15 - to jedyna roznica) i jej pali jakies max 7.5L/100km - GDZIE TU SENS ??

Co wiecej, myslalem ze u mnie niedomaga sonda lambda wiec... zamienilem sie z nia sondami (moja byla wrecz w idealnym stanie - jej lekko okopcona), po pierwszym tankowaniu wynik byl taki jak poprzedni - 9.7L/100km w miescie. Co istotne, dzis po ok 20km w korkach Warszawy, odlaczylem sonde lambda i zaczalem tak jezdzic. Jakiez bylo moje zdziwienie ze przez kolejne kilka km nie zapalila sie lampka checkengine ?? No nic - myslalem, ze tak ma byc ale jak po kilku godzinach odpalilem auto i przejechalem kolejne 20km check nadal sie nie zapalil - czy to jest normalne ?? ?? ??

Co mam robic dalej, nie chodzi mi o to ze nagle nie stac mnie na zaplacenie za 1-2L dodatkowe litry na kazde 100 przejechanych kilometrow, ale wydaje mi sie ze naprawde cos zlego dzieje sie z moim autkiem. PROSZE O POMOC - co sprawdzic, co moze miec jeszcze wplyw na takie jeba****ne spalanie ??

Z gory dzieki za pomoc

raMMzes
24-05-07, 00:56
nie zapalila sie lampka checkengine No nic - myslalem, ze tak ma byc ale jak po kilku godzinach odpalilem auto i przejechalem kolejne 20km check nadal sie nie zapalil - czy to jest normalne

Tak, to niestety normalne :bicie:

Zamień się z Kobietą na auta :)

shadmen
24-05-07, 07:39
Ja miałem podobny problem tyle ze moja D15B2 palił 16 litrów w mieście. U mnie były zmienione mapy wtrysku na jakieś nie oryginalne (wina szwaba) i po z tydzień temu zaczął komputerek świrowac i podawał podwójnie paliwo (moc spadła zaczęło muli itp). Pomogły oryginalne mapy wtrysku i już pali gicior.


Spróbuj zresetować komputer.

Wally
24-05-07, 08:16
Kompa dzis zresetuje napewno i pewnie zaloze od razu normaly dolot dla testu, i tak nie cisne za mocno auta wiec stozek nawet nie ma sobie kiedy poryczec. A no i sonda zaczela pokazywac checka po calej nocy stania i to nie od razu a dopiero po 4-5km gdy silnik schodzil z obrotow.

Co jeszcze moge sprawdzic/wyeliminowac jesli chodzi o takie nienormalne spalanie ?? Kolejnym krokiem bedzie sprawdzenie auta na analizatorze spalin a potem ?? Moze kata jakos sprawdze (wyszlo by pewnie na wspomnianej analizie spalin ze jest zawalony) bo cos mi brzeczy w wydechu jak przekraczam okreslone obroty silnika ale nie uwazam, zeby po 80kkm kat byl na wykonczeniu...

[ Dodano: Czw 24 Maj, 2007 ]
P.S. dodam tylko ze z mapami paliwa jest wszystko ok a przynajmniej nikt tam nic nie majstrowal, autko mam od 2 lat i na poczatku palilo w granicach 8L w miescie

raMMzes
24-05-07, 08:48
Kompa dzis zresetuje napewno i pewnie zaloze od razu normaly dolot dla testu

Niektórzy właśnie narzekają na zwiększony apetyt na paliwo po montażu stożka.


A no i sonda zaczela pokazywac checka po calej nocy stania i to nie od razu a dopiero po 4-5km gdy silnik schodzil z obrotow.

Twoja sonda, czy cały czas jeździsz na odpiętej? Jeśli Twoja to nie zastanawiaj się tylko wymieniaj!


Kolejnym krokiem bedzie sprawdzenie auta na analizatorze spalin a potem Moze kata jakos sprawdze (wyszlo by pewnie na wspomnianej analizie spalin ze jest zawalony) bo cos mi brzeczy w wydechu jak przekraczam okreslone obroty silnika ale nie uwazam, zeby po 80kkm kat byl na wykonczeniu...

Analizator spalin? O kant d... z nim. Serio. Sprawdzić możesz, ale jeśli dostaniesz pozytywny wynik, to wcale nie będzie znaczyło, że wszystko jest ok. Niestety... Kat po 80k? Tyle to na pewno wytrzyma, a brzęczeć może osłona, luźny wydech, cokolwiek. Weź kogoś do pomocy i to sprawdźcie na kanale ;)

No i reset koniecznie po zabawie z sondą :speszony:

Pozdr.

PS Naprawde sądzisz, że 10L/100 to dla Ciebie dużo, w mieście, na alu, na któtkich dystansach to całkiem normalny wynik... Kolega shadmen miał ewidentnie problem z sondą/komputerem, u Ciebie może być wszystko ok. Czego nam wszystkim życzę :aloha:

Wally
24-05-07, 09:27
Thx raMMzes za sugestie. Sprawa z sonda wyglada tak, ze zamienilem sie z kobieta na sondy (moja ma 80kkm a jej 120kkm) ale roznicy w spalaniu nie zauwazylem wiec na Jej sondzie wczoraj troche pojezdzielm i pozniej odpialem i rano pojawil sie w koncu check. Dzis podepne spowrotem, zresetuje bledy, zresetuje kompa, naucze wolnych obrotow i przepedze pająki z wydechu - moze pomoze ...

shadmen
24-05-07, 09:57
Wally zrób test spalania tak koło hmm 20-21 bo może być tak ze silnik dostaje zła mieszankę paliwo/powietrze spowodowane temperaturą otoczenia. Bo z tego co wyczytałem masz założony stożek, a oryginalny dolot ciągnie powietrze z dołu komory silnika a tam jest bynajmniej chłodniej.

Wally
24-05-07, 11:22
shadmen, w D14 stozek jest dokladnie w tym samym miejscu co oryginalnie poprowadzona rura zasysajaca powietrze do przepustnicy wiec raczej tego sie nie boje. Mysle, ze uczenie auta wolnych obrotow po resecie jest tez troche przereklamowane bo i tak w zaleznosci od temperatura otoczenia jak i cisnienie atmosferyczne rozni sie w ciagu dnia znacznie i auto moze samo korygowac te roznice, choc jak zwykle moze sie myle. Zastanawiam sie nad czyszczeniem chlodnicy klimy w weekend bo wyczytalem, ze Majkel rok temu opisywal tez ze mu auto muli na klimie i palilo 10L wiec moze tutaj jest pies pogrzebany. A no i raczej nie podejme sie sprawdzenia spalania przy obecnych upalach ryzykujac jazde bez klimy :D

wunat
24-05-07, 11:44
sonda pokazuje checka dopiero po 4-5 km prawdopodobnie dlatego ze zaczyna dzialac dopiero po nagrzaniu sie i dziala w okreslonym zakresie obrotow, wiec u Ciebie jest prawidlowo.

Wally
24-05-07, 11:47
Dobra, to sonde odhaczamy jako OK no chyba ze na mojej sondzie kobitce zwiekszy sie drastycznie spalanie :D

majkel
24-05-07, 12:55
Majkel rok temu opisywal tez ze mu auto muli na klimie i palilo 10L

W tym roku mam te same objawy co ty. Sprężarka muli okrutnie - nie ma jazdy. Chłodzi słabo. Spalanie w mieście wciąż 10/100. Seryjny dolot - seryjny wydech.

Po kolei - co do mulenia klimy - podejżewam że jeszcze coś jest nie teges. W zeszłym roku pomogło czyszczenie. Teraz dopóki temperatura jest znośna to klima chłodzi jak trzeba. Ale nagrzanego na pełnym słońcu auta podobnie jak u Ciebie nie jest w stanie schłodzić. Dodatkowo załączenie sprężarki sprawia że auto na wolnych chodzi jak traktor - wolne obroty z 500 skaczą na 1000 (licznikowo). Czuć to na kierownicy i hamulcu (słabsze wspomagania). Sama spręzarka niby jest sprawna (wg magików od klimy), paski napięte jak trzeba, układ nabity i szczelny. Podejrzewam że muszę wymienić filtr kabinowy (nowy zakładałem 7 tys. km temu) - bo w ogóle nawiew słabo daje. W kwestii samej klimy nie pomogę bo sam już zdurniałem.

Spalanie to odrębna kwestia. 10/100 w mieście. Zamieniałem już sondę - bez zmian. Byłem na analizie spalin - cycuś jak fabryka wypuściła. Resety też były. Robię odcinki 2x15km dziennie po Krakowie. Silnik nagrzany (wg wskazówki) jest po 4-5km. Do momentu nagrzania nie kręcę powyżej 4 tys. Potem to w zależności od potrzeby, byle szybko dotrzeć do roboty :) Podejrzewam że spalanie to kwestia buta. Jak wiadomo 1,4 to nie vti i żeby przyspieszało trzeba deptać. A ja lubię podeptać.

Odrębna kwestia to spalanie w trasie - zawsze w okolicach 6,5/100. Średnie z zeszłych wakacji na dystansie 3000km (3/4 trasa - autostrady 120-150km/h , 1/4 miasto) z klimą, full bagażem i czterema dorosłymi osobami to 6,8/100. Trasa Kielce-Kraków z CB radiem :d gdzie leci się 140-150 jak tylko się da to ponownie okolice 6,8/100. Trasa na Słowację i z powrotem (przez Łysą Polanę - na Łomnicę - a więc trochę górek), z klimą w dwie osoby w godzinach 5-7 rano (mały ruch - mało wyprzedzania - mało redukcji - obroty umiarkowane) to 6,3/100.
Jak dla mnie przyzwoicie.

Niemniej uważnie śledzę oba twoje ostatnie tematy bo klima w tym aucie wkurza mnie jak cholera, a nie mam ochoty wymieniać wszystkiego po kolei żeby znaleźć przyczynę zamuły. Na twoim miejscu czyszczenie chłodnicy z zewnątrz na pewno nie zaszkodzi. A co do spalania - zawsze dobrze jak będzie mniejsze :afro:

elmer
24-05-07, 13:29
Analizator spalin to kiepskie narzędzie - potrzebna jest szerokopasmowa lambda (AFR).

Jak wyglądają świece?

Wally
24-05-07, 14:18
majkel, przynajmniej mnie pocieszyles ze nie tylko ja mam taki problem. Tez mam jakies 15km do pracy z czego przynajmniej 3-4 stoje w korkach (czas przejazdu ok 30min). Najbardziej mnie zdziwilo ze auto slabo mrozi jak na dworzu jest upal a przeciez rok temu (a nawet mniej) bylo znaaaaaacznie lepiej.

U mnie tez jak u majkela jest tak, ze wlaczenie klimy jak na zewnatrz jest goraco to zaczyna sie delirka - buda sie trzesie, obrowy spadaja, naprawde ciezko sie rusza w 2-3 osoby, nie ciagnie wogole ciezko sie tez cofa pod mala gorke.

Najlepsze jest to, ze na kolach 13" w zime nie wciagnela wiecej niz 9L pomimo kilkuminutowego grzania auta podczas odgarniania sniegu (dolot w sumie tez mialem zwykly).


Jak wyglądają świece?
Piekne i czysciutkie z bazowawym nalotem.

rodzyneck
24-05-07, 14:43
A u mnie D14A4 paliło w mieście na krótkich odcinkach w zimie koło 10 litrów, a teraz kiedy zrobiło się cieplej wciąga niecałe 9... już się przyzwyczaiłem i myślę że lepiej nie będzie.

A trasa? 90-120kmh... 5.5-6l/100km :D I za to ją lubię ;)

[H] Dylu [H]
24-05-07, 14:53
Wally nie stresuj sie...moja hanna lyka w cyklu mieszanym 8.5 - 9l teraz na 15" i szerokosci 195. Normalka...ciesze sie jak jest 8, ale to musze oszczedzac...srednio 3 - 4.5 krpm. Trasa z 4 osobami i bagazem 6.5-7l...tak wiec wydaje mi sie ze nie ma sie czym martwic...a Twojej kobiety hanna pali mniej to jezdzi jak baba pewnie :aloha:

kosiniak
24-05-07, 14:55
z tego co wiem to te 10l w d14 to wcale nie az taki kosmos, piszesz gdzies tam w temacie ze jezdzisz z klima itd., jak by balila z 14 to bym sie przejmowal ale jak mowie nie pierwsze to d14 co spala 10l w miescie, nie jest to duzo

Wally
24-05-07, 22:58
Wywalilem stozek, podmylem troche chlodnice klimy plynem do spryskiwacza samochodowego w atomizerze + woda pod cisnieniem (niewielkim), wywalilem filtr p.pylkowy (byl juz mocno "siwy" i top juz po 5kkm), zresetowalem ecu - nauczylem obrotow, przejechalem sie i pewnie zadzialal efekt dupohamowni bo efekt byl i to zauwazalny - nie czulem momentu zalaczania klimy. Zobaczymy jutro i w weekend jak bedzie troche upalnie. Thx za porady

agent_lol
24-05-07, 23:09
spoko mi tez d14a4 wszama 10 po miescie przy normalnej jeźdie (czyli tak max do 5000 obr ) :) ot Majkel , potwierdziło mi się to co mi kiedyś mówiłeś na spocie jak obsłuchiwałeś wydech - rzeczywiscie 12 litra staje sie normą :P

majkel
25-05-07, 09:22
ot Majkel , potwierdziło mi się to co mi kiedyś mówiłeś na spocie jak obsłuchiwałeś wydech - rzeczywiscie 12 litra staje sie normą :P


I w tym momencie człowiek zadaje sobie pytanie: dlaczego nie kupiłem vti?
Zeżarłaby ze dwa litry więcej - a o ile więcej frajdy.....
Echhhh :D

Wally
25-05-07, 09:30
Spoko panowie - kolejny napewno bedzie jakis maly potworek - moja EJ9 pojezdze na tyle dlugo, zeby zarobic na K20A... :D

kosiniak
25-05-07, 16:16
I w tym momencie człowiek zadaje sobie pytanie: dlaczego nie kupiłem vti?
Zeżarłaby ze dwa litry więcej - a o ile więcej frajdy..... nie zezarlby wiecej!!

olo12
25-05-07, 18:38
Siema
Mam d14a4 i pali okolo 9-10 w miescie. Posiadam fele alu 16 i opony 195/45 przod i 215/40 tyl. Myslalem ze to normalne spalanie ale jak to jest duzo to chyba kupie seicento pali podobno w miescie okolo 7-8 :aloha: pozdraawiam

kotson24
25-05-07, 18:40
Ja miałem podobny problem tyle ze moja D15B2 palił 16 litrów w mieście. U mnie były zmienione mapy wtrysku na jakieś nie oryginalne (wina szwaba) i po z tydzień temu zaczął komputerek świrowac i podawał podwójnie paliwo (moc spadła zaczęło muli itp). Pomogły oryginalne mapy wtrysku i już pali gicior.

Miałem to samo wymieniłem sensor MAP oraz komp jak ręką odjoł.

Wally
01-06-07, 09:59
Maly update, Hania nadal pali 10L/100km - czy mozliwe jest ze powodem takiego spalania moga byc rozregulowane zawory ?? Kiedys LCFR pisal ze jego poprzedni (o ile pamietam z Bemowa to bialy civic 5gen sedan) mial tez spory apetyt na zupke oktanowa i co ciekawe - okazalo sie ze winne byly zawory. Dodatkowo, wiem ze zaworki moga sie rozregulowac na 2 sposoby - albo za duzy luz albo brak luzu lub wrecz podparte zawory. U mnie nie slychac klekotania ale silnik jest napewno troche glosniejszy od identycznej Hani mojej kobiety. Czy podparte zawory dalyby takie efekt ze spalaniem a dodatkowo, odebraly by troche mocy ze przy gumach 195/50/15 nie da sie wrecz ruszyc z piskiem no i klima mulilaby auto ponadprzecietnie ?? Pytam gdyz napewno do 20kkm zaworow nie ruszalem a moze warto ??

wunat
01-06-07, 10:31
na 1 nie dasz rady zapiszczec?

Angrekoo
01-06-07, 11:04
na 1 nie dasz rady zapiszczec?

no też mnie to zdziwiło

ja mam koła 15 cali opona 195 i zostawić ładny ślad 2/3 metrowy na sfalcie to zaden problem...

a co do klimy.. to faktycznie troche muli.. ostatnio na trasie przy 140 chcialem wyprzedzić tira.. i zonk.... trawało by to chyba z 5 minut..... ale w miescie klima jest lekko odczuwalna...i naprawde mi nie przeszkadza...

a ile pali.... max 8 litrów w miescie i kolo 6 na trasie

Wally
01-06-07, 12:55
na 1 nie dasz rady zapiszczec?

No jak przykatuje z 6krpm to troche tak ale bez rewelacji. Zreszta, wyroslem juz dawno z tych czasow gdy to stalo sie pod swiatlami i piszczalo - od tego mialem 4gen Civic d16 :)

Wspomnialem o tym piszczeniu bo ostatnio nawet glupia Vectra C moje ojca, z najslabszym silnikiem 1.6 100KM, wlaczona klima przy ruszaniu z ok 4krpm kola kwiczaly pomimo ze nie chcialem (195/65/15) a ta fura jednak wazy ok 1.4 tony...

Wally
01-06-07, 12:55
na 1 nie dasz rady zapiszczec?

No jak przykatuje z 6krpm to troche tak ale bez rewelacji. Zreszta, wyroslem juz dawno z tych czasow gdy to stalo sie pod swiatlami i piszczalo - od tego mialem 4gen Civic d16 :)

Wspomnialem o tym piszczeniu bo ostatnio nawet glupia Vectra C moje ojca, z najslabszym silnikiem 1.6 100KM, wlaczona klima przy ruszaniu z ok 4krpm kola kwiczaly pomimo ze nie chcialem (195/65/15) a ta fura jednak wazy ok 1.4 tony...

raMMzes
01-06-07, 14:32
Wyższy moment, tutaj nie tak łatwo zakręcić :) Vectry dzieki temu piszczą nawet na 3 biegu...

Co do zaworów, regulacja może zmniejszyć spalanie, ale nieznacznie, 5%? Dla świętego spokoju możesz to zrobić, ale nie tu jest problem.

Wydaje mi się, że spalanie jest w porządku, zależy wszystko od stylu jazdy i odległości, jakie pokonujesz... Jak wygląda spalanie na trasie? Termostat ok (głupie pytanie w lato :bicie: )?

raMMzes
01-06-07, 14:32
Wyższy moment, tutaj nie tak łatwo zakręcić :) Vectry dzieki temu piszczą nawet na 3 biegu...

Co do zaworów, regulacja może zmniejszyć spalanie, ale nieznacznie, 5%? Dla świętego spokoju możesz to zrobić, ale nie tu jest problem.

Wydaje mi się, że spalanie jest w porządku, zależy wszystko od stylu jazdy i odległości, jakie pokonujesz... Jak wygląda spalanie na trasie? Termostat ok (głupie pytanie w lato :bicie: )?

tomek_m
01-06-07, 23:28
załóż LPG...

Wally
01-06-07, 23:50
załóż LPG...

niezle... to tak jakbys chcial napisac ZALOZ TURBO DO D14 - nie ma sensu i nie zrobie tego...