PDA

Zobacz pełną wersję : CIEKAWE ZJAWISKO !!!!!!



stypall
22-05-07, 22:20
witam.... Auto D15B7 92r.

Zacznę od tego że mamy od kilku dni upał jak w sałnie (przynajmniej na podkarpaciu) !!!!

Od tego czasu zauważyłem że auto podczas jazdy w dzień konkretnie przy tym skwarze w ogóle nie chce jechać, kompletny brak mocy. Kiedy natomiast wsiądę to auta z wieczora, gdy temperatura powietrza znacznie spadnie wszystko wraca do normy... dodam, że jest jeszcze problem z zapalnaiem autka gdy sie nagrzeje, Problem ten także występuje przy względnie wysokich temperaturach ( problem z zapalaniem odnalazłem na forum, podobnież zawodzi przekaźnik pompy paliwowej + jeszcze wiele wersji innych opinii na ten temat , co wy na to ??????? ).

Czy może, któryś z hondo-maniaków miał podobne zjawisko u siebie.
Czekam na konkrety .........................

przemek.b
22-05-07, 22:26
Witaj!!! Mam B16A2 i też zauważylem ze lepiej sie zbiera z wieczora jak jest chłodniej z kumplem doszliśmy do wniosku ze to taki naturalny intercooler :aloha: :bicie:

stypall
22-05-07, 22:31
Wszystko luzzz tylko u mnie to jest różnica jak np. w dzień bym jeździł maluchem a wieczorem rajdowką WRC ;-) deko to mnie przeraża + jeszcze to ze za mieniąc wybieram sie hanną do anglii . Wypadało bo autko nie sprawiło zawodu na trasie !!!!!!

woytaz
22-05-07, 22:43
no wiec to jest normalne zjawisko ze im ziemniejsze powietrze tym wiecej konikow :p

ale znowu bez przesady zeby az taka roznica byla

a na jakich olejach jezdzicie?

stypall
22-05-07, 23:01
olej Valvoline max life półsyntetyk !!! ponoć janlepsiejszy :-)

agent_lol
23-05-07, 00:34
dziwne, masz stozek albo jakis tego typu wynalazek ? , nie możliwe je jest az taka zauwazalna różnica:/ moze byc cos z pompa , ale pompa wieczorem i rano powinna tak samo reagowac , jakby to padała pompa t o poprostu na ciepłym silniku niechciala by odpalac albo cos w tym typie :/

stypall
23-05-07, 00:48
NIC Z TYCH rzeczy wszystko seryjne, moze to być przyczyną ? ze seryjnie był kat teraz go nie ma a na dzień dzisiejszy to ostatni koncowy tłumik jest do wymiany. pozatym wsio ok jest w autku. aha 2 miesiace temu zmienilem sonde lambda na zamienni bosha , są tez nowe swiece i przewody !!!!!!!! Wydaj mi sie ze to musi miec cos wspólnego z tym problemem z zapalaniem jak pisalem wyżej ???????/ co wy na to ?

p.s. jutro dokładnie posłucham czy pompa chodzi !!!

emg
23-05-07, 08:30
to jest normalne zjawisko zimne powietrze, ma większą gęstość i więcej tlenu, jak jest cieplejsze mniej. temperatura dolotu potrafi dojść do 70st w taki upal

woytaz
23-05-07, 10:11
to moze sprobuj zresetowac kompa ? malo prawdopodobne ze pomoze, ale sprobowac mozna :P

stypall
24-05-07, 00:15
reset komp. to samo.... wymienie tłumik na wokera i sie odezwe!!!!!!!!!!!!

p.s. dziś na trójce przy 40km/h niemogłem dojść corolli 1,3 (stary model ) :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :djablek: :box: :/ :/ :/ :/ :/ :( :( :(

nycha
24-05-07, 16:14
Jak już kolega wspomniał zimne powietrze = lepsze napełnienie cylindra lepsze spalanie lepsze osiągi i niormalka nic nie ma w tym dziwnego. Pozdro i nie przejmujcie sie

skolopendra
24-05-07, 16:27
p.s. dziś na trójce przy 40km/h niemogłem dojść corolli

kto jeździ na trójce 40 /h ;) :d

a wracając do tematu to jest tak nie inaczej


to jest normalne zjawisko zimne powietrze, ma większą gęstość i więcej tlenu, jak jest cieplejsze mniej.

i stad takie ,a nie inne odczucia :aloha:

Malik
24-05-07, 16:44
spróbuj zatankowac na innej stacji, może kupujesz oszukana benzyne która szybciej paruje gdy jest cieplo, moze masz zapowietrzone przewody doprowadzajace paliwo ( w rurce moga byc tzw korki powietrzne)

skolopendra
24-05-07, 17:15
może kupujesz oszukana benzyne która szybciej paruje gdy jest cieplo, moze masz zapowietrzone

ale głupoty wypisujesz :bicie:

Malik
24-05-07, 17:40
jeszcze mało widziałes, zalałem kiedys malucha takim badziewiem jak był upał to w weżykach z paliwem babelki leciały. pózniej czyscilem cały bak, były w nim takie czerwone farfocle jakby od farby. Po jakimś czasie dowidziałem sie ze nawet własciciel tej stacji tam nie tankował

skolopendra
24-05-07, 18:30
jeszcze mało widziałes, zalałem kiedys malucha takim badziewiem

tak
lecz tu nie o tym mowa :agent:

Bono
24-05-07, 18:36
to jest normalne zjawisko zimne powietrze, ma większą gęstość i więcej tlenu, jak jest cieplejsze mniej. temperatura dolotu potrafi dojść do 70st w taki upal

dlatego, jak ustawki, to tylko wieczorem ;)

BurnOuT
24-05-07, 18:53
100% normalne zjawisko, a na wszelkiego rodzaju stożkach jeszcze bardziej odczuwalne.

MrKukocz
24-05-07, 19:15
nie straszcie mnie nawet ze tak duza jest roznica w mocy auta jesli chodzi o wysoka temp .powietrza. z kazdym autem tak jest??

misiek1980
24-05-07, 19:22
moze twoje auto to nocny marek w nocy zyje pelnia zycia a wdzien śpi - joke. moze masz problem z chlodzeniem cieczy, z zapalaniem moze nie masz dobrej masy na skrzyni u mnie tak bylo w sobote robilo tylko cyk i nic, ale jak mialem stary rozrusznik to tez musialem ja chechlac jak silnik byl cieply zeby ozyla po wymiani pali za kazdym razem czy zimna czy ciepla. moze zapchany filtr powietrza albo nieszczelna niekompletna obudowa (moze bierze cieple powietrze od silnika) to samo z wydechem zapchany dziurawy.tak samo moze to byc 1000 innych niedomagan

muzammil
24-05-07, 22:59
nie kazdym. kup 3 litry v6 to nie beidzesz czul tej roznicy.to jest raptem 1,5 litra, im mniejsza pojemnosc(im mniej koni) tym ta roznica beidze wyrazniejsza.z kazdy mautem tak jest(mniej lub wiecej), zalezy jak dobrze ma skonstruowany uklad dolotowy,niestety z tymi naszymi hondami rewelacji nie ma.jak chcesz poprawy to wywal rezonator i poprowadz zimne powietrze ze zderzaka.

raMMzes
24-05-07, 23:13
nie kazdym. kup 3 litry v6 to nie beidzesz czul tej roznicy.to jest raptem 1,5 litra, im mniejsza pojemnosc(im mniej koni) tym ta roznica beidze wyrazniejsza.z kazdy mautem tak jest(mniej lub wiecej), zalezy jak dobrze ma skonstruowany uklad dolotowy

:bicie:

Pierwsze słysze, niech na zewnątrz będzie i 40st. ale to i tak nie powinno wpłynąć (i nie wpływa) w odczuwalnym stopniu na osiągi auta! Jeśli tak jest, to ewidentnie trzeba się tym zająć.

PS Jeśli już, to jest właśnie odwrotnie niż piszesz - większa moc = większe potencjalne straty na wzroście temperatury dolotu.

stypall
25-05-07, 01:18
. moze masz problem z chlodzeniem cieczy,

włASNIE dzis wybadalem małe kap kap z pompy wodnej ?? mejbi to to prz najblizszej okazji wezme sie za to p.s. moze ma ktos tanią pompe wodno :-) ( oczywiscie plyn jest w chlodnicy i w pojemniku byl tak lekko przed minimum ) moze kwestia co wlac do hlodnicy ?? konkrety plizzzz

Oczywiście mulenie w dzień i *******zielania w nocy ciag dalszy ( własnie poł godziny temu passat 2003 rok 1.8 benzyna z pod świateł został i tylko dym wąchał ) Na razie hiba będe poruszał się hanną tylko wieczorowo porą :-)

P.s. Wybadalem, że prz zapalaniu autka tak szarpie dość zancznie moją nocną hannną, wyczytałem na forum, że to morza pasek rozrządu o jeden ząbek się przesuną ( jest po wymianie jakies 10.000Km + rolki ) co szanowni znawcy tematu na to ???

muzammil
25-05-07, 20:06
nie.im wiecej masz koni i im wieksza pojemnosc tym roznica jest mniej odczuwalna. w polsce w cieple dni jestem w stanie wyczuc utrate mocy w stosunku do wieczora. bedac w californii(uwierz temperatury sa ZNACZNIE wyzsze) ta roznica nie byla tak odczuwalna(mialem dwa rozne samochody z silnikami 3litry v6). po prostu przy ~100 koni utrata 5koni jest odczuwalna, przy mocy ~220 koni nie poczujesz utraty tych 5 koni.

cush
25-05-07, 22:26
Być może to sprawa regulatora ciśnienia paliwa. Podczas upałów tworzą się pęcherze w przewodach paliwowych a regualtor, który źle funkcjonuje po prostu ich nie niweluje.

stypall
28-05-07, 11:09
Gdzie jest ten regulator jak go obadać ??

Malik
14-09-07, 00:25
Hey stypall, jak poradziłes sobie z tym problemem , bo w upały też miewałem podobne objawy. Chce byc przygotowany jesli mnie to dopadnie. Z gór dziękuje