PDA

Zobacz pełną wersję : Cos grzechocze w aparacie zapłonowym



NFS
29-05-05, 10:33
mam problem z silnikiem w d13b2, otoz cos rzęzi w aparacie zapłonowym. objaw ten jest tylko przy zimnym silniku. jak sie nagrzeje jest ok. co to moze byc? czy jest jakis sposob na skasowanie luzów czy cos?

Matey
29-05-05, 10:54
Mnie tez cos rzezilo w aparacie i u mechanika mi powiedzieli ze to moze byc lozysko jakies. Ale teraz przestalo... Mam D15B2

siemaR
29-05-05, 10:58
jest sposób - oddaj aparat do regeneracji (wymienią łożysko, tulejki), albo rozglądaj się za drugim używanym, zanim ten się całkiem rozsypie, bo jak już go słyszysz że w nim rzęzi to niedługo umrze.

Toms
29-05-05, 10:59
sprawdz napiecie paska rozrzadu, watpie ze to lozysko bo mialem w accordzie przypadek lozyska i ono piszczalo i sie bali mechanicy ze sie moze zatrzec i uszkodzi rozrzad.
A tez mialem takie cos jak ty , w aparacie sa odwazniki i jezeli pasek jest lekko luzny lub np sie lekko naciagnol to szarpie aparatem i dlatego masz taki dzwiek!!!! moze wymieniales ostatnio rozrzad?

siemaR
29-05-05, 11:01
sprawdz napiecie paska rozrzadu,
a co ma rozrząd i pasek do aparatu zapłonowego - aparatu nie napędza pasek :idea:

kosiniak
29-05-05, 11:34
sprawdz napiecie paska rozrzadu,
a co ma rozrząd i pasek do aparatu zapłonowego - aparatu nie napędza pasek :idea:
:D

Toms
29-05-05, 12:12
kosiniak nie ciesz jak nie qumasz, przypadek jest autentyczny i tak bylo u mnie w poprzednim civicu, wiem ze ty jestes wszystko wiedzacy ale wez sobie to na logike!!!!

Wiem, ze nie napedza pasek aparatu ale sa polaczone ze soba, u mnie pasek rozrzadu nie byl mocno naciagniety w wyniku czego bylo slychac jak sie tlucze cos w aparacie zaplonowym, rozkrecano mi najpierw aparat w serwisie i smarowano szczegolnie patrzac na te plytkowe odwazniki ale to nie pomagalo, przez przypadek koles z innego serwisu wziol i bardziej naciagnol pasek - poprostu go naprezyl i problem zniknol. Tez wydawalo mi sie to nie mozliwe ale cos w tym jest skoro pomoglo bo watpie ze stuki w aparacie beda spowodoane lozyskiem tymbartdziej ze rzadkoscia jest by sie rozsypal aparat w 1.3!!!!

siemaR
29-05-05, 12:20
Toms - czysty przypadek - to niemożliwe - aparat siedzi na wałku rozrządu z drugiej strony niż pasek rozrządu. A wałek jest jakoś tam ułożyskowany i jak nie ma bicia to nie ma prawa poprawić się cokolwiek w aparacie po naciągnięciu paska rozrządu. Chyba że pasek był tak luźny że szarpało wałkiem i aparat mógł się odzywać, ale to też niewykonalne, bo przeskoczyłby rozrząd. Wydaje mi się że to po prostu zbieg ogoliczności.

Toms
29-05-05, 13:41
robil mi to kolo z aso hondy, mowil ze takie przypadki sie mu juz zdarzyly, watpie ze to przypadek skoro bardziej napiol pasek i problem zniknol. Coz mozna wierzyc lub nie, klamstw nie chcialo by mi sie pisac i tracic na to czasu, zreszta nic z tego nie mam.

Misiek
29-05-05, 14:50
co jak co, ale żeby stwiedzić co się dzieje z aparatem to nie trzeba być specjalistą, aparat o stosunkowo prosty układ mechaniczno - elektyczny.

wykręć aparat i rozgręć go na części pierwsze, oczywiście nie mówie o demontarzy osi, sprawdź czy nie ma jakić urwanych części, najczęściej przy luźnej osi urywa się rdzeń z czytników.

sprawdź czy nie ma luzu na łożysku, czy nie ma w środku oleju, czy nic sie nie tłucze,
jak wygląda palec i czy iskra nie ucieka gdzieś przez osłonę.

NFS
29-05-05, 16:13
Aparat cały rozbierałem, jest cały, czysty, suchy i nie ma zbytnich luzów, wszystko w nim chodzi lekko i bez stuków, popsikałem lekko po elementach ruchomych (trących) specjalnym smarem w sprayu i praktycznie niewiele to dało. Odgłos przy zimnym silniku jest nie jakby coś stukało tylko tak jak w silniczku elektrycznym jest wybuksowana tulejka. A jak jest ułożyskowana ośka aparatu bo tego nie ruszałem? :?:

Toms
29-05-05, 16:16
sam widzisz , naciagnij lekko pasek, powinno przejsc....

eVok
29-05-05, 17:48
a mi się coś obiło o uszy albo oczy kiedyś że w podstawie aparatu jest jakaś tulejka czy panewka i ona się z biegiem czasu może wyrobić i stąd są luzy czy pukanie.tą podstawę (jeśli to to)można zregenerować ale podobno nie na długo pomaga i lepiej kupić nową niestety wiąże się to z kosztami :sad: poszukaj w archiwum na www.hondapl.org bo to chyba tam był kiedyś ten temat wałkowany

Misiek
29-05-05, 21:53
co do tulejki to ja mam mały luz ale nic nie stuka,
możliwe jest, że związek z tym ma łączenie aparatu z wałkiem rozrządu

przy jakich obrotak występuje to zjawiska,
i czy tylko na zimnym, bo jak tak to jest to kwestja jakiegoś luzu, bo wiadomo że jak materiał sie nagrzeje to się rozszerza.

NFS
29-05-05, 22:59
A właśnie jak naciągnąć pasek rozrządu bo widze że jest troche luźnawy i może to jest faktycznie przyczyną tak jak napisał Toms. A jeśli chodzi o obroty to mniej więcej (nie mam obrotomierza) 2tys przy ssaniu jak jest zimny.

Toms
30-05-05, 09:58
wiesz co on to naciagnol bez sciagania tych wszystkich oslon itp, szczerze powiem ze sie przyjrzalem ale musi byc tam jakas mozliwosc i dostep do sruby od napinacza, bo on popuscil ta srube naciagnol i zakrecil i bylo oki. Mam nadzieje ze to bedzie to zeby innym zatkac........ Powodzenia

NFS
30-05-05, 10:23
Wczoraj zdjełem górną część osłony i nie widziałem podejścia do tego napinacza, chyba muszę kupić książke tam na pewno powinno być coś o tym. Dzięki i pozdrawiam. :wink:

Toms
30-05-05, 10:29
bo to nie jest od gory a od mniejwiecej srodka - dolu jest dziura w tym szarym plastiku

siemaR
30-05-05, 10:43
Jak chcesz go koniecznie naciągać to musisz zdjąć górną osłonę, kręcić w lewo kołem pasowym, tak żeby ustawić tłok pierwszego cylindra w GMP, poluzować śrubę napinacza o ok 1 obrót, później znowu kołem pasowym w lewo o kilka ząbków paska (sam się naciągnie tak jak powinien być) i dokręcić śrubę napinacza. Uważaj też jak poluzujesz napinacz żeby pasek nie przeskoczył, 3 razy sprawdz znaki i obróć ręcznie kołem pasowym ze 2 razy o 360 stopni żeby się upewnić czy wszystko jest ok i nie ma kolizji zanim zaczniesz kręcić rozrusznikiem - bo jak źle ustawisz to możesz narobić kaszanki. Cała operacja na zimnym silniku oczywiście.
ps. Toms - co się tak ciśnieniujesz ;)

NFS
30-05-05, 10:43
Eeeee to musze koniecznie poszukać! Dzięki! :D

[ Dodano: Pon 30 Maj, 2005 ]
No fajnie tylko gdzie jest ta śruba napinacza?

Toms
30-05-05, 10:54
moze to ci pomoze sie zorientowac, litera T oznaczony jest napinacz
http://www.impex.net.pl/~toms/zrob/index-zrob.htm

SIEMAR: a od temp mi cisnienie zapewne skacze ;-)

NFS
30-05-05, 12:21
link mi nie dziala :?

update: juz działa :D

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2005 ]
Podciągnołem pasek wg. opisu i fakt pomogło, aparatu nie słychać. :D dzięki wielkie