PDA

Zobacz pełną wersję : Drżenie w podwoziu.



adrianw
09-12-11, 11:09
Witam Panowie.

Honda Civic po lift 1999, 3D D14Z1 , ej9.

Problem który mam jest dosyp chyba nie typowy, Byłem na dekrze jak i u dwóch mechaników , którzy nic nie wykryli(zaglądali na kanale).To taki mały wstęp. Gdy tylko spadnie jakiś deszcz i wjadę w jakąś większą kałużę czy w większa wodę w tym momencie centralnie tak jakby pod siedzeniem kierowcy? pasażera? , tak na środku samochodu, coś strasznie zaczyna drżeć, ale to tak głośno i do tego czuć jakby coś biło strasznie w podwozie. Nie mam już pomysłów co to może być. Jest to jedna sprawa o którą chciałem was zapytać. Druga jest to skrzypienie w prawym kole tylnim gdy najadę na jakąś górkę albo garba. Oczywiście na dekrze byłem z tym pierwszym problemem, który martwi mnie już od jakiegoś czasu.

bednar_ek35
09-12-11, 13:29
Gdy tylko spadnie jakiś deszcz i wjadę w jakąś większą kałużę czy w większa wodę w tym momencie centralnie tak jakby pod siedzeniem kierowcy? pasażera? , tak na środku samochodu, coś strasznie zaczyna drżeć, ale to tak głośno i do tego czuć jakby coś biło strasznie w podwoz
Woda odbija sie od podwozia i dlatego słychać takie dzwięki oraz stuki.

Druga jest to skrzypienie w prawym kole tylnim gdy najadę na jakąś górkę albo garba. Oczywiście na dekrze byłem z tym pierwszym problemem, który martwi mnie już od jakiegoś czasu.
Bardzo możliwe że sprężyna skrzypi tzn.pomiędz zwijami jest piach,ew.skrzypi guma na kapturku amora.

adrianw
12-12-11, 09:26
Ale to nie jest wykłe obijanie sie wody , tylko walenie z dużą siłe w podwozie, to samo sie dzieję kiedy ostro skręcam na zakręcie, słychac ze cos sie przesuwa.

carlosv
15-12-11, 00:32
Sprawdzałes podwozie, podłużnice, czy w podłodze nie ma zalepionych (na handel) dziur? Nie może Ci się nic przesuwać, ewentualnie niezabezpieczony bagaz w bagażniku:). Ale nic z karoserii. Masz jakies luzy w zawiasie?

adrianw
20-12-11, 07:11
Dziur zalepionych nie widać żadnych, bagaż traktuje jako żart ;) ale w środku samochodu rzeczywiście z tyłu za kierowcą na dywaniku jest tak jakby taka plama dość duża z 10cm średnicy, kolor taki żółtawy i wygląda na dość stara.