PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja drzwi, jak??



dR.LasCa
19-05-07, 23:19
jak zrobić zamek drzwi w hance by nie trzeba było za mocno trzaskać?? co trzeba wyregulować?? nie jest znów tak trasznie jak w maluchu, ale chciałbym używać do zamykania drzwi jeszcze mniejszej siły :d

cifek wawa
19-05-07, 23:29
zawiasy...ale chyba nie dostaniesz sie do nich bez zdjecia drzwi lub blotnika...jak sie myle to niech mnie ktos poprawi

Bartas
20-05-07, 00:33
Jezeli jestesmy przy drzwiach..moje od strony kierowcy troche sie obwiesily. Jaki jest najlepszy sposob zeby to poprawic. Z tego co widzialem,to zawisy sa ok..nie sa ani zardzewiale, ani wyrwane. Co zrobic?

Lipek
20-05-07, 07:31
troche sie obwiesily
najprawdopodobniej to wina wyrobionych bolców w zawiasach (nie jestem pewnien,czy można wymienić same bolce-ale ktoś kiedyś pisał, że jest taka możliwość)

dR.LasCa
20-05-07, 09:40
a sam zamek można jakoś podregulować?

Bartas
20-05-07, 09:56
Dzieki! Poszukam sobie jeszcze czegoś na forum. Ale jesli miałby ktoś na to skuteczne i proste lekarstwo..byłbym wdzieczny! Pozdro!

dark
20-05-07, 10:08
ja tez mam problem z opadnietymi drzwiami:(

cifek wawa
20-05-07, 10:23
...no wiec...zawiasy przykrecona sa do slupka oraz do drzwi....te ktore trzeba wyregulowac znajduja sie przy slupku ale ciezko je odkrecic bez zdjecia drzwi lub blotnika....mozna natomiast podlozyc podkladki w miejscu gdzie drzwi sa przykrecone do zawiasow...w przypadku opadniecia drzwi podkladki powinno sie wlozyc miedzy dolne drzwi a zawias ....

Bartas
20-05-07, 10:31
Dzieki! Bede probował lada dzień!

Lcfr
20-05-07, 20:26
jak zrobić zamek drzwi w hance by nie trzeba było za mocno trzaskać?? co trzeba wyregulować?? nie jest znów tak trasznie jak w maluchu, ale chciałbym używać do zamykania drzwi jeszcze mniejszej siły :d


na pocztątek (zamiat kombinacji z zawiasami) zrób tak:

odkręć ten bolec w słupku (2 sruby) - poluzuj tylko
trzasnij drzwiami (ustawia ten bolec w odpowiedniej pozycji)
otwórz
dobrze dokręc sruby trzymajace bolec



bedzie lepiej...

Efyr
21-05-07, 01:33
A na siadnięte drzwi najlepiej wyjąć stary bolec i włożyć nowy wytoczony na wymiar. Kosztować to będzie grosze

Lcfr
21-05-07, 16:24
A na siadnięte drzwi najlepiej wyjąć stary bolec i włożyć nowy wytoczony na wymiar. Kosztować to będzie grosze

w ostatecznosci wyjac oba i zamienic miejscami oraz obrócic o 180st - bedzie idealnie (takie rozwiązanie "na szybko")