PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wolnymi obrotami D14A3/A4



Przemo1871
07-12-11, 12:38
Witam od jakiegos czasu mam problem z wolnymi obrotami w D14A3 . Oboroty nie falują ale spadają do poziomu ok 500 obr/min.
Gdy kupiłem auto to miało zdjęty jeden przewód od podcisnienia (mowa o tym przewodzie który jest wpinany do listw wtryskowej , po lewej stronie ( patrząc od przodu) filtra powietrza. zdjęcie (http://www.autokasacja.pl/ALLEGRO/foto/DSC06989.jpg)).Po jego założeniu wytępuje wyżej opisany problem. Z tego przewodu wydobywa się lekko spręzone powietrze gdy slnik pracuje.
Dodam że jak go zdejmuję to problem od razu znika.
W międzyczasie kupiłem nowe świece i przewody oraz sparwdziłem u elektryka czy zapłon jest OK.


Jakieś pomysły ???

jasiek09
07-12-11, 13:55
Przewód podciśnieniowy od regulatora ciśnienia paliwa podłącz a poziom wolnych obrotów wyreguluj na przepustnicy.

DariusBtm
13-12-11, 13:49
a po wszystkim zrob reset ecu.

bont
23-05-13, 21:28
Tamat już nieźle porzestażaly ale problem tym razem mnie dopadł. Jak auto pracuje na wolnych to obroty są oki ale po dodaniu gazu spadają do ok 200 lub 300 aż zatrzęsie silnikim i wracają na 900. jest to bardzo uciążliwe podczas jazdy. Pomóżcie, może kolega Przemo 1871 podpowie jak rozwiązal swój problem.

_Mucha_
24-05-13, 08:30
Może krokowy do przeczyszczenia i przepustnica + reset, a może masz lekki zamach i nie wiesz o tym ??? :)

bont
24-05-13, 20:54
chyba problem rozwiązany. Problem z obrotami zaczął sie u mnie po zamontowaniu log, wyskakiwał bład sondy i obroty wtedy że tak powiem sie głubiły. Jednak miesiąc temu instalacja lpg wyleciala, zrobiłem reset i miałem nadziej że wszystko wróci do normy jednak jak wyżej napisałem problem pozostał. Resety i procedury adaptacyjne nic nie pomagało, jednocześnie cały czas myślałem że czyszczenie przepustnicy mnie nie dotyczy bo przecież rok temu przed zalożeniem lpg wszystko bylo oki i tu błąd. Po przeczytaniu paru postow o problemach z obrotami powtarza sie, wyczyścić przepustnice, krokowy.
Własnie wróciłem z auta i wygląda że po przeczyszczeniu wszystko już gra:)

Jeszcze do tych co im sie będzie chciało czytać moje wywody, jak powinna być ustawiona dysza rególacji powietrza (pionowa przepustnica, śróbka do gory)