PDA

Zobacz pełną wersję : Slaby nawiew



Pancin
22-10-04, 13:11
Witajcie,
wydaje mi sie, ze slabo dmucha w moim aucie. Nie wiem czy w 5gen. jest to normalne, czy cos sie moglo zasyfic. Jak odpale nawiew jest w miare, ale z szyb chodzi dosyc dlugo. Przy wylaczonym nadmuchu w czasie jazdy powinno (zawsze tak mialem) delkiatnie "zawiewac" ciepelko. A tu kicha. Jak tylko go wylacze robi sie zimno od razu, paruja szyby i tak jakby w ogole nic nie wpuszczalo do srodka. Jest tam w ukladzie cos co moze sie zasyfic i wymaga przeczysczenia. tez macie takie objawy?

badyl
22-10-04, 13:33
Siema podobno w 5g nie ma filtra pyłkowego (kabinowego),a niektórzy twierdza ze jest wiec sprawdz.Jesli go masz to moze on byc zabrudzony i nie przepuszcza powietrza.Sprawdzic mozna czy liscie z zewnatrz auta ci nie powpadały i tez moga blokowac dopływ powietrza. :roll:

LIO
22-10-04, 14:23
ogólnie to syfi sie wszystko tam, szczególnie jak autko malo bylo garazowane i duzo stalo w miejscu jak te, w którym mieszkam (las).
W wiatraku zbiera sie sporo syfu i wraz z wilgocia tworza taki nalot, ze wiatrak az, spowalnia. Tak mialem w poprzednim cifie, ze az sie zacieral. Zakupilem z rozbitka kilejny i bylo duzo lepiej, ale w porównaniu z tym co mam teraz w sedanie, bez porównania, w tym malo co glowy nie urwie i momentalnie szybki odparowywuja. Jesli wiatrak jest brudny, to proponuje rozebrac caly uklad i pokolei czyscic wszystko co na drodze, bo poprostu spowalnia sporo przeplyw powietrza. Filtru ja sie nie doszukalem...

Pancin
22-10-04, 23:23
To sie rozbiera od wewnatrz spod schowka, czy jest jakis myk z rozbieraniem od gory spod maski?

LIO
23-10-04, 00:35
spod schowka, najlepiej go sobie wykrecic, bedzie lepszy dostep, wtedy mozesz wykrecic cale ustrojstwo z wiatrakiem oraz czesciowo tunel, no i masz dostep do tego rozdzielacza nawiewu na nogi szybe i na wprost w centralnej konsoli. Wiecej nie rozkrecalem, wiec nie wiem jak tak z pierwszym odcinkiem ukladu, pewnie jakos trzeba zdjac ta oslone spod szyby, ale tym bym sie pózniej zajal.