PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie D14A4



morek900
05-12-11, 21:40
Witam, otóż borykam sie z problemem mojej Hondzinki od (pół roku, tyle ją mam :D).

Silniczek D14A4 (z 75km zrobione 90km, wywalona zwężka).

Otóż moje spalanie w mieście wynosi koło 10-12 litrów na setkę. Dodam że nie katuje auta.

Jezdze do max 2,5k-3k obrotów. Uważam na to żeby silnik był całkowicie dobrze rozgrzany. A spalanie takie samo

Wcześniej mi sonda lambda poszła to jarało 20litrów na 100, ale wymieniona i dalej 10-11 łyka.

Ludzie piszą że powinna Hondzinka jarać do 8litrów. Chcialbym do takiego poziomu zejść.

Filtry , Olej i wszystko było wymieniane hmm jakoś 2k km temu.

Świece i kable wydają mi się wporządku bo odpala samochodzik za pierwszym razem.

Opony tak samo, nabite do idealnego ciśnienia (książkowego)

Czy znacie może przyczyne?

jeżeli był temat to przepraszam. Silnik igiełka, nie bierze w ogole oleju.


I tak jeszcze z innej półki. Lekka rdza pojawia się na prawym nadkolu. może z 1-2cm. Chciałbym to jakoś zainpregnować.

1. Czyszczenie do gołej blachy
2. Szpachling
3. i lakierek. (i tu moje pytanie, skąd wziąść idealny lakierek do mojej Hondy)

albo może znacie inne sposoby : )

pablo12
05-12-11, 21:55
spalanie 10 przy 2,5-3 to norma nie wierz w bajki że 8 palą, jeżeli wychodzi ci na zewnątrz już to masz zgniłe nadkola pod blachą przy rancie i raczej tylko wymiana reperaturek coś da na dłużej, tak to sobie możesz co pół roku zamalowywać, kolor lakieru dobiera się z kodu na słupku u kierowcy masz numer obok zamka

woPo
05-12-11, 22:23
Nie wiem jak wy robicie że wam D14 pali 10-11l/100km bo mi nawet zimą tyle nie wychodzi zazwyczaj. Albo ja mam jakiś wyjątkowo oszczędny egzemplarz albo wy pałujecie od świateł do świateł :) Mi D14Z2/Z6 pali 8-8,5 latem w miescie a zimą 9-9,5 czasami 10, czasami.

miles
05-12-11, 22:26
Wojtek wypad :p temat zamknięty :o
jest odpowiedni temat założony na tego typu pytania i inne pytania zadawane związane tylko i wyłącznie z 6genem:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?126517-pytania-i-odpowiedzi-VI-gen-EJ-EK&p=1503513#post1503513