PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja uchylania elektrycznego szyberdachu



Bobby
05-12-11, 16:31
Witam.

Problem jest następujący. Jakiś czas temu ściągałem szyberdach, aby go gruntownie przeczyścić i nasmarować. Teraz otwieranie i zamykanie działa elegancko, jednak po wciśnięciu przycisku odpowiadającego za uchylanie, szyberdach nie reaguje. Wiem, że jest to kwestia regulacji silniczka, tylko w jaki sposób to zrobić?

Bobby
06-12-11, 15:03
Naprawdę nikt nie wie, w jaki sposób zsynchronizować ten silniczek z szyberdachem?

pp89
06-12-11, 15:59
Trzeba wypiąć silniczek z cięgien (żeby chodził sam silniczek) i wtedy trochę ruszyć przyciskiem otwierania i sprawdzic czy "łapie" już uchylanie i tak w kółko aż dojdzie do punktu gdzie działa uchylanie. Wtedy ustawiasz manualnie szyber uchylony, przyciskiem ustawiasz silniczek na "uchylowy" i potem wmontowujesz silniczek w cięgna i sprawdza czy jest dobrze.

Jak masz wszystko złożone to nie wiem czy się da. Może tym kluczykiem do mechanicznego zamknięcia daszku coś zdziałasz (pod zaślepką w podsufitce)

Bobby
06-12-11, 18:23
Nie muszę wymontowywać nic poza silniczkiem, ponieważ auto jest "puste". Dzięki za radę, spróbuję jak napisałeś.

Bobby
06-12-11, 19:56
Problem rozwiązany w 5 min. Dzięki Przemek za info, chociaż nie wiem co miałeś na myśli, aby manualnie go odchylić i ustawić przyciskiem. Zrobiłem to nieco inaczej. Wymontowałem silniczek, przyciskiem otwierania/zamykania kręciłem nim na wyczucie, aż przycisk uchylania zatrybił. Następnie, również na wyczucie kręciłem nim przyciskami otwierania/zamykania, aby trafić w moment, gdzie dach będzie się jedynie uchylał po naciśnięciu środkowego przycisku. Na początku nie mogłem trafić w ten zakres ruchu i dach po naciśnięciu uchylania czasem nie tylko się uchylał, ale również wysuwał. Po kilku próbach osiągnąłem zamierzony cel.

Ps. To znaczy wiem, co miałeś na myśli, ale ten sposób jak opisałeś po prostu nie działał.

pp89
06-12-11, 20:47
Dawno z tym robiłem to mogłem coś przeinaczyć, ale przesłanie w pełni zrozumiane.
Cieszę się że mogłem pomóc.