PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypiące Sprzęgło w 5D 1,4



Brabus19
18-05-07, 14:19
Witam

Ostatnio pojawiło sie dziwne zjawisko mianowicie przy włączaniu 1 biegu pedał dochodzi do połowy i jest ok, potem głośne kliknięcie i opór. Czy Inni użytkownicy Cifa 1,4 maja podobne problemy??

jura222
18-05-07, 14:37
przy włączaniu 1 biegu pedał dochodzi do połowy i jest ok, potem głośne kliknięcie i opór
to samo co u mnie w 1.8, tylko może to kliknięcie nie jest aż takie głośne ale wkurza do takiego stopnia, że czasami nie chce się zmieniać biegu, żeby tego stuknięcia nie słyszeć :/

W ASO powiedzieli mi, że to najprawdopodobniej pompa sprzęgłowa, ale żeby stwierdzić na pewno to musiałbym im najlepiej zostawić auto na 2 tygodnie może to by stwierdzili :czerwona kartka:

Brabus19
19-05-07, 17:30
Wróciłem własnie z serwisu. Okazało się ze problemem jest bolec łaczący pedał sprzęgła z jego dźwignia. Nasmarowali je WD40 i wszystko działa. Podobno gdy robi się naprawde ciepło na dworze to wyst. takie objawy i juz pozostają.

Jocer
19-05-07, 17:37
a przy jakim przebiegu to wystapiło?
wole wiedziec zawczasu :)

Brabus19
20-05-07, 22:04
U mnie przy 9 tys.km

jura222
21-05-07, 11:32
U mnie przy 9 tys.km

u mnie przy 8000km ... psikalem WD-kiem ale nic nie pomogło ... także stawiam u siebie na tą pompę ...

mad.matt
29-05-07, 07:58
Propo sprzegla... zauwazylem, ze pedal sprzegla jest dosc znacznie odchylony w prawo. Poprostu nie jest juz prosto ulozony w stosunku do pozostalych. W moim poprzednim samochodzie, przez 4lata uzytkowania nic takiego z pedalem sprzegla sie nie dzialo.

Jak to bedzie wygladac kiedy zaloze metalowe nakladki :) ?!
Uwazacie, ze powinienem sie z tym zglosic do serwisu?