PDA

Zobacz pełną wersję : TEMP. silnika a może problem ze wskaźnikiem tepm. ? pls. o pomoc



stypall
03-12-11, 22:01
Silnik: D15B7
civic 93 r.

Witam serdecznie

Proszę o pomoc, wskazówki w niniejszej sprawie:

Jakiś czas temu wymieniłem chłodnicę na nową, przy okazji wymiany chłodnicy miałem wymieniac płyn ale mechanior doradził że nie ma potrzeby. Zalaliśmy stary płyn - był on zanieczyszczony (spływał po silniku i pływały w nim jakieś farfocle - większość usunąłem). Przez pewien czas po wymianie było wszystko oki, ale po pewnym czasie (miesiąc) na trasie hania zaczęła łapać tem. po wyżej normy, tak przy przyspieszaniu 100 do 130km/h. wskaźnik wchodził dość wysoko, po zgaszeniu auta czasowo (20 min) bywało ok. Tu się zastanawiałem czy przypadkiem powodem nie jest ten zanieczyszczony płyn??? Następnie autko stało nie ruszane jakieś 3 miesiące (odpalano ze 4 razy). Gdy dziś ruszyłem w miasto swoją Hanną temp. podniosła się do standardowego poziomu, w tej pozycji pojeździłem 5 min a następnie tak w ciągu 15 sekund wskazówka podnosiła się i przeskoczyła skalę (i tam została). Natychmiast zgasiłem auto podniosłem maskę; zero dziwnych zapachów, połozyłem rękę na klawiaturze - silnik ledwo ciepły - na pewno nie gorący. Po zgaszeniu auta odpaliłem sam zapłon a wskaźnik temp. lekko sie wahał raz w górę raz w dół.

Dodam, że:
- termostat nie wymieniany
- w tej całej sytuacji opisanej wyżej wiatrak się nie załączył.
- mam dużą dziurę w tłumiku
- nowa chłodnica


bardzo proszę o wsparcie. pomysły co mogę sprawdzić sam.

patologg
03-12-11, 22:13
Zobacz czy kabel od czujnika nie ma naderwanej izolacji,moze dotyka o silnik i tak wlasnie bedzie