PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 za wcześnie odcina zapłon



Maty
30-11-11, 22:02
Witam . Od pewnego czasu moja hanka (D15B7) zaczęła odcinać zapłon przy 5.5 czasami przy 6.5 tys. obr. a przy tym jakby lekko się dławi w górnym zakresie . Nie bardzo wiem o co jej chodzi. Dodam , że przekładałem aparat zapłonowy i to nie pomogło , kable w porządku , świece także , samodiagnostyka bez błędów . Nie mam zielonego pojęcia co to może być , mam nadzieje , że ktoś z was pomoże . Poradźcie coś ... Dzięki .

jogal
30-11-11, 22:19
ustawić rozrzad na znaki, prawdopodobnie jest przyspieszony o jeden ząbek...

Maty
30-11-11, 22:25
Możliwe , że sam z siebie się tak przestawił ? Dam radę to zrobić w przydomowym garażu , czy to bardziej skomplikowana operacja ?

jogal
30-11-11, 22:43
Nie wiem jakie są Twoje zdolności manualne, ale jak potrafisz zmienić świece lub ustawić zawory to i rozrząd uda Ci się skontrolować i ewentualnie przestawić. W skrócie znak up na kole rozrzadu u góry, boczne znaki tego kółka równo z płaszczyzną głowicy, a na kole pasowym patrząc przez celownik ma być widać 1 kreseczkę. Radzę doczytać na forum o rozrządzie, obrazki też na pewno będą. Powodzenia

Maty
30-11-11, 23:48
Dzięki , może to akurat przyczyną jest rozrząd . Sprawdzić raczej sprawdzę , a za ewentualne ustawianie się nie będę zabierał - nie chcę nic zepsuć ;P Pozdrawiam !