PDA

Zobacz pełną wersję : Spalnie nowego type R ?



krzysiek_ww
16-05-07, 10:07
Witam,
jakiego rzedu spalania moge sie spodziewac jezdzac nowym Civiciem type R??
Planuje zakup nowego Civica i nie wiem jak on sie sprawuje i ile pali ??

Pozdrawiam,
Krzysiek

the_havran
16-05-07, 10:32
To Civic TypeR, stać Cię na niego to i stać Cię na paliwo :djablek:

Pik
16-05-07, 10:34
Polecam podforum poswiecone CTRom, albo nawet konkretnie watek: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=15372

krzysiek_ww
16-05-07, 10:43
To Civic TypeR, stać Cię na niego to i stać Cię na paliwo :djablek:

Ale głupie gadanie, jak ja nie lubie takiego gadania!!
Stac cie na samochod to stac cie na paliwo !! BZDURA do kwadratu!

Skoro stac mnie na type R to wcale nie znaczy ze jak robie 40tys km rocznie, bedzie mnie stac na paliwo jezeli auto bedzie palic mi 30/100
Jezdzilem przez rok STI i wiem co to znaczy, 30/100km to wcale nie znaczy ze bedzie mnie stac przez 5 czy 8 lat stac tankowac co 300km!.

BDavid
16-05-07, 10:53
To Civic TypeR, stać Cię na niego to i stać Cię na paliwo

troche w tym prawdy... jesli kupujesz utko z 200 konnym silnikiem to musisz sie liczyc z dużym spalaniem... to po pierwsze...


Polecam podforum poswiecone CTRom, albo nawet konkretnie watek: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=15372 ...to po drugie...

a tutaj masz temat o spalaniu 8 generacji... poczytaj, chociaz nie wiem czy ktos sie wypowiadał...

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19960

!! Polecam podforum poswiecone CTRom !!

Pik
16-05-07, 10:54
Krzysiek, nie ma sie co unosic. Powinienes chyba wiedziec, ze mocne benzyniaki o sportowym zacieciu nie sluza raczej oszczednosciom, tylko dobrej zabawie, a ta jak wiadomo jest BEZCENNA! :afro:

Jak robisz duzo kilometrow, cenisz jednoczesnie szybkie przyspieszanie przy rozsadnym zuzyciu paliwa, to szukaj raczej mocnych turbo diesli!

Edit: widze, ze Dawid mnie uprzedzil...

the_havran
16-05-07, 11:15
Krzysiek, nie ma sie co unosić...

...jak robisz dużo kilometrów, cenisz jednocześnie szybkie przyspieszanie przy rozsądnym zużyciu paliwa, to szukaj raczej mocnych turbo diesli!

Taka prawda, tego typu auta nie zostały wymyślone do jazdy na "wycieczki krajoznawcze"
Jeśli jednak już nabijasz duże ilości kilometrów takim autem, niestety ale musisz się liczyć z częstymi wizytami na stacji benzynowej (żadna nowość) Sam pewnego czasu tankowałem miesięcznie 6-7 razy bak 75l, więc wiem coś na ten temat :agent:

Nie był to żadnego rodzaju atak w Twoją stronę, po prostu tak uważam.
Najlepszym rozwiązaniem są dwa samochody (ale to również żadna nowość)

Pozdrawiam

krzysiek_ww
16-05-07, 11:57
Chodzi mi tylko o to, ze nie zawsze jest tak ze jak ktos ma na samochod to i ma na paliwo..tylko tyle :)

Wiem ze przy type R trzeba bedzie liczyc sie z tym ze pije pewnie wiecej niz 1.8...i licze to w koszy :) ale ciekawi mnie ile to bedzie wiecej...

Zajezdzielem subaru STI, mam teraz i diesla ze stajni BMW z ekonomicznym silnikiem ;) ale chodzi mi o to ze lubie miec komfort jazdy, zwawej i szybkiej po miescie i czasem po kraju....a trasy dlugie wyjezdzam i tak wiekszym autkiem :)

I dlatego zainteresowalo mnie spalanie :) tak z czystej ciekawosci.
Ford ST dla porownania, nie nadaje sie do jazdy po Wawie czyli pomiescie.....spalanie 25l/100 :)

the_havran
16-05-07, 13:48
I wszystko jasne :)
Peace Bro :piwo2:

Jocer
16-05-07, 17:25
jakiego rzedu spalania moge sie spodziewac jezdzac nowym Civiciem type R??
Planuje zakup nowego Civica i nie wiem jak on sie sprawuje i ile pali ??

rozmawiałem na ten temat z kolesien z salonu,
wiec,
na trasie przy butowaniu ok 15litrów
miasrto przy budowaniu ok 5500 tys obrotów ok 12-13 litra.
wiec nie jest tak tragicznie.
pozrdawiam

al9
19-05-07, 13:34
wcale nie musi być tak źle. 1,8 140 KM pali jak 1,4 90KM w toyocie, oplu czy fordzie. Myślę, że 2 litrowy 201KM będzie palił litr, półtora wiecej niz mój 1,8, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i pali ok 8 na trasie i 9,5 w miescie a nie jezdzę w moherowym berecie...
a paliwozernosc w 80% zalezy od stylu jazdy..
Nikt zatem sensownie nie odpowie na Twoje pytanie.
Pozdrawiam
Kupuj i sie nie martw!
Najwyżej się zamienimy :-))
Pozdr
artur

BDavid
20-05-07, 21:41
Najwyżej się zamienimy

ja moge chetnie swap zrobic, hehe...