PDA

Zobacz pełną wersję : za i przeciw przy odchudzeniu kola zamachowego.



majlo
26-05-05, 13:32
witam
chcialbym poznac wasze sugestie.
wiem ze chybciej sie wkreca ze sa ta takie "wirtualne konie" ale jakie sa sprzeciwy.
co sadzicie zeby odchudzac orginalne kolo??
pozdrawiam

elmer
26-05-05, 13:35
Slyszalem, ze stosunkowo niewiele mozna zabrac z OEM kola. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia wywazenia takiego kola. Ja bym byl zdecydowanie za tym, zeby kupic lekki zamiennik.

Generalnie to pozyteczna modyfikacja, ale tez zalezy do czego. Mowi sie, ze do drag'u nie powinno sie duzo schodzic z waga kola zamachowego, natomiast na tor jak najbardziej.

przemir
26-05-05, 13:37
jestem na NIE - kolo ma juz troche przejechane po odchudzeniu zywotnosc drastycznie spadnie - lepiej kupic cos org lekkiego - efekt bedzie duzo lepszy i duzo bezpieczniej - stosunek wydatek do osiagu moim zdaniem tez lepszy nie odchudzisz org na tyle do wagi jaka mozna osiagnac kupujac gotowy markowy produkt - Peter ma kolko do wziecia od reki
a co do faktu wymienienia to napewno jestem ZA - razem z dobrym organ sprzeglem

dopisano - Peter ma od B a ty masz D - nie zmienia to faktu ze lepiej poczekac i zrobic raz a pozadnie - jak to dziadek mawia - "tanie mieso to jedza psy" :mrgreen: dziadka mam po maksie i ma tone takich tekstow na kazda okazje :D

elmer
26-05-05, 13:42
Tak jak mowi Przemir - ze sprzeglem tym bardziej ma to sens - bo robota praktycznie jedna.

majlo
26-05-05, 22:24
no wlasnie chodzi oto ze sprzeglo bede wymienial na exedy. i mysle sobie zeby taka modyfikacje zrobic. to bedzie tylko na ulice. nie planuje ganiac na torze albo cos. myslalem ze bedzie sie lepiej wkrecal.

badyl
26-05-05, 22:30
myslalem ze bedzie sie lepiej wkrecal.
bo bedzie,silnik mniej energi zuzyje na rozkrecenie tego 'sprzegła' i power wiekszy na koła pojdzie :D

edit:lepiej poczekac kupic gotowy zestaw,jak zle wywaza koło zamachowe to jak sie urwie to przecina karoserje jak masło i koszta wzrastaja niebotycznie