PDA

Zobacz pełną wersję : Przeczytajcie i pomóżcie.



DrakosTKD
27-11-11, 19:50
Witam Wszystkich
Posiadam Hondę Civic 4D 1.4 90KM z 99 roku
http://img402.imageshack.us/img402/4093/63360832.jpg
Samochód seryjnie w środku jest ponury, słabe oświetlenie, ciemna deska, więc postanowiłem dodać do środka parę bajerów. Pierwszym dodatkiem było radio z DVD z wysuwanym ekranem, drugim był zakup 5" nawigacji, potem dodałem parę zegarów i listew oświetlających. Wszystko prócz radia zasilane jest z gniazda zapalniczki. Z głównego gniazda wychodzi podwójny rozgałęziacz do którego podłączony jest poczwórny z kolei do niego podłączony jest kolejny czwórnik, ale w nim zajęte są dwa miejsca. Aktualnie Hania wygląda w środku tak:
http://img836.imageshack.us/img836/6517/pb270039.jpg
Okej teraz przejdźmy do problemu, chodzi o to że nie wiem czy akumulator nie jest zbyt obciążony tymi wszystkimi urządzeniami, miałem akumulator firmy Panasonica (około 3 lat), zaczęły się ujemne temperatury i z rana samochód nie odpalał, zakupiłem więc jakiś miesiąc temu nowy akumulator za 240 złoty, szczerze to nie znam tej marki i dla mnie to jest zwykły "no name":
http://img545.imageshack.us/img545/646/pb270001h.jpg
Po dwóch tygodniach jazdy z rana samochód znów nie odpalił, ogólnie nie ma tego takiego kręcenia czy coś, tylko przekręcam kluczyk jest takie bzyknięcie i włącza się alarm, wyjąłem akumulator i naładowałem go na full, dziś znów ledwo mi odpalił a jest jeszcze plusowa temperatura. Dodam że uruchamiam silnik przy wyłączonych wszystkich urządzeniach, także gdy gaszę silnik wyjmuję z głównego gniazda zapalniczki wtyk i gaśnie wszystko. W sumie nie jeżdżę dużo, tyle co do pracy (14km), gdzieś do sklepu i to było by na tyle. Nie wiem czy jest to wina akumulatora czy alternatora. Wydaje mi się że parę takich pierdół nie rozładowywało by tak szybko nowego akumulatora, nie wiem w czym tkwi problem. Wiecie w gorszych samochodach montowane są telewizorki w zagłówkach, różne panele LCD, oświetlenia i jakoś to im trzyma, może wystarczy dokupić jakieś oddzielne zasilanie, nie wiem, pomóżcie.
Z góry dziękuję za odpowiedź, starałem się opisać wszystko po kolei, w miarę dokładnie żeby nie było niejasności, teraz czekam na Waszą pomoc.
Dariusz Rychlewski

Krzychu92
27-11-11, 20:08
No niezłą sobie choinkę z tego zrobiłeś nie oślepia cię to w nocy? a co do problemu to zmierz miernikiem ładowanie (kupisz taki za około 18zł) ładowanie powinno być w granicach 14 V

DrakosTKD
27-11-11, 20:16
Hah wiesz co szczerze? To nic a nic nie oślepia, całkiem przyjemnie to wygląda, na zdjęciu to nie to samo :) A ładowanie podobno jest, jak byłem na reklamacji z tym akumulatorem to typ mówił że wszystko okej, ładowanie jest, że trzyma.

kiler113
27-11-11, 20:34
aaaa skoro koles mowil to po problemie....

czlowieku wez sie ogarnij i po pierwsze wywal ten szajs ze srodka chyba ze na wsi robisz tym szal, po drugie bierz miernik w lape i sprawdzaj aku czy laduje, potem jaki jest prad po wylaczeniu silnika i potem ile pobiera pradu po odlaczeniu jednej klemy, jezeli pobiera wiecej niz norma to wyciagaj bezpieczniki i sprawdzaj co wciaga prad, u mnie tak bylo w EG5 ze zegarek wciagal duuuzo pradu i rozladowywal aku

Krzychu92
27-11-11, 20:37
Szczerze to sam bym to sprawdził i nie wierzył typkowi ze sklepu. bo albo nie ma ładowania albo gdzieś ci prąd ucieka (jakieś delikatne zwarcie) bo jeśli aku jest nowy to raczej nie on jest tu winny aczkolwiek tego też nie można wykluczyć. Sprawdź to ładowanie to więcej będzie wiadomo.

DrakosTKD
27-11-11, 20:47
No okej kupię jutro miernik i posprawdzam tak jak użytkownik kiler113 napisał, wiecie są gusta i guściki, mnie się podoba tak jak jest. Nie przesadzajcie z tą wsią :P

Maskunt
27-11-11, 21:04
Wieś jak cholera, ale jak sam napisałeś są i guściki. Może radio jest podłączone tak, że ma zasilanie cały czas, a nie po przekręceniu kluczyka i stąd ten problem.

kielu
27-11-11, 21:11
nie no istny full wypas :cool: A masz jakies miecze swietlne w schowku ? ;) Opisz prosze te wszystkie 'urządzenia',bardzo jestem ciekaw cos tam napchał...
A tak przy okazji,nawsadzałeś tyle 'bajerów',a nie umiesz obsługiwać miernika ?

DrakosTKD
27-11-11, 21:25
Hah ale kolego czemu sądzisz że nie umiem obsługiwać miernika? :P Nic takiego nie napisałem, po prostu nie posiadam takowego, a zakupując nowy akumulator, sądzę że zbędne jest sprawdzanie napięcia, od tego są sklepy w których się kupuje aku.

Kolego Maskunt i to co napisałeś jest bardzo możliwe, tez miałem przez parę dni takie przypuszczenia. Ogólnie jak zdejmę panel radia to za panelem jest taka dioda migająca czerwona jak by od alarmu, ale panela nigdy nie zdejmuję, więc nie miga. Czyli że radio może być źle podłączone, jest taka możliwość?

kielu
27-11-11, 21:30
Poprostu ja,zamiast tyle drukować wolałbym iść do garażu i sprawdzić o co kaman,no chyba że chciałes sie pochwalić Hondą Enterprise,ale nie wyszło ;P

Maskunt
27-11-11, 21:33
Możliwe jeśli radio dostaje napięcie cały czas, a nie po przekręceniu kluczyka. Musiałbyś sprawdzić schematy podłączenia ze stanem faktycznym.

SorryAleNiChu
27-11-11, 21:46
Maskunt może mieć rację. Sprawdź pobór prądu z podłączonym i rozłączonym radiem. A jeszcze przed tym czy alternator ładuje.


nie no istny full wypas :cool: A masz jakies miecze swietlne w schowku ? ;) Opisz prosze te wszystkie 'urządzenia',bardzo jestem ciekaw cos tam napchał...
A tak przy okazji,nawsadzałeś tyle 'bajerów',a nie umiesz obsługiwać miernika ?

Autor tematu nie prosi cię o opinię, jego sprawa co sobie montuje w samochodzie.

letsgo89
27-11-11, 22:13
drugim był zakup 5" nawigacji,

W sumie nie jeżdżę dużo, tyle co do pracy (14km), gdzieś do sklepu i to było by na tyle.

Więc kupiłeś nawigację żeby Ci ładnie świeciło ?? :D


Autor tematu nie prosi cię o opinię, jego sprawa co sobie montuje w samochodzie.

Jeśli zamieszcza fotkę jak to wszystko świeci, to chce się tym pochwalić nie sądzisz? Więc jeśli się chwali to ludzie oceniają :P

***Marco***
27-11-11, 22:23
ogień w szopie to twoje wnętrze! zrób to co piszą i działaj.

DrakosTKD
27-11-11, 23:34
Chwalić się nie muszę :P Szukałem porad, tak? Myślę że od tego są fora.

DrakosTKD
28-11-11, 01:44
Kolego SorryAleNiChu dzięki wielkie za to że jako jeden z niewielu nie oceniałeś to co sobie zamontowałem, tylko chciałeś pomóc w sprawie. A ty użytkowniku letsgo89 powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem, ogólnie nie jeżdżę dużo, ale nawigacja przydaje się w każdej sytuacji jak chcę gdzieś trafić, nie muszę jeździć pytać się co gdzie i jak. A to że zamieściłem fotkę jak to wszystko się świeci, to nie dlatego żeby pochwalić się, tylko ukazać ile jest dołożonych urządzeń, ich wielkość, abyście wiedzieli ile tak naprawdę jest urządzeń podłączonych do gniazda i bardziej zorientować się w sytuacji. Więc kolego jeżeli nie masz nic mądrego do napisania, prócz przywoływania cytatów, to zmień temat.

letsgo89
28-11-11, 16:51
Też mam problemy trafić do sklepu za rogiem... i czasami też nie wiem jak trafić do domu.... ale to zawsze jak porządnie popije :P (żeby nie było nie prowadzę wtedy auta :D ) No dobra przepraszam ! Ciężko się powstrzymać jak się widzi takie cuda :P