PDA

Zobacz pełną wersję : Samodiagnostyka - bład 10 i 14 (d13b2)



tom_alo
14-05-07, 19:13
Witam wszystkich,



Wiem, ze było już na forum, ale nie było wyjasnione zabardzo, stąd prośba do kogoś kto miał już podobny problem, a mianowcie wykrywa mi błędy:

1. 10 - Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód;
2. 14 - Zawór regulacyjny prędkości obrotowej biegu jałowego lub jego obwód.

Czym mogą być spowodowane te błędy?

Obroty, trzymaja sie w okolicach 900-700 w zależnosci od obciązenia alternatora. Ale nie włącza mi sie ssanie chyba, jak jest zimny to tak na 1200 jest(powinno być najpierw 2000 I stopień i 1500 II stopień?), mechan mi chyba tak to rozkmnił jak krecił śrubką z tyłu gażnika.Spala za dużo, ale czekam co sie okaże po wymianie swiec.

Furious
14-05-07, 19:15
1. sprawdz czujnik temperatury ktory wchodzi do puszki z filtrem, moze jest odlaczony, moze cos nie styka
2. to samo z kostka przy silniczku krokowym, sprawdz kostke, moze wyciagnij go i przeczysc

AdamJ
14-05-07, 22:11
Heheh - te błędy chyba chodzą parami ;) Ostatnio też miałem taką kombinację.
14-tka zniknęła po resecie a 10-tka spowodowana była brakiem styku we wtyczce. Jak się już pozbyłem tych błędów to teraz mi wyskoczył błąd 1 i mruga ale nie mam na razie czasu się z tym bawić :/

pawelek
14-05-07, 22:21
Heheh - te błędy chyba chodzą parami ;) Ostatnio też miałem taką kombinację.
14-tka zniknęła po resecie a 10-tka spowodowana była brakiem styku we wtyczce. Jak się już pozbyłem tych błędów to teraz mi wyskoczył błąd 1 i mruga ale nie mam na razie czasu się z tym bawić :/

Odnośnie błędu 10:
Po podłączeniu czujnika (wtyczka była odłączona) i zresetowaniu kompa
nadal nie pozbyłem się tego błędu.
Swoją drogą - dlaczego w większości przypadków te wtyczki są odłączone ?
Tzn. chodzi mi o to, że spotkałem już wiele hond, w których ten
czujnik był odłączony.

??

AdamJ
15-05-07, 15:17
Po podłączeniu czujnika (wtyczka była odłączona) i zresetowaniu kompa
nadal nie pozbyłem się tego błędu.

A sprawdziłeś czy przypadkiem styk we wtyczce nie jest wyłamany? U mnie tak było.
Poza tym jak masz dostęp do miernika (jakiś multimetr) to możesz sprawdzić tak jak piszą w manualu - rezystancję czujnika i napięcie na odłączonej wtyczce.

pawelek
15-05-07, 17:04
Po podłączeniu czujnika (wtyczka była odłączona) i zresetowaniu kompa
nadal nie pozbyłem się tego błędu.

A sprawdziłeś czy przypadkiem styk we wtyczce nie jest wyłamany? U mnie tak było.
Poza tym jak masz dostęp do miernika (jakiś multimetr) to możesz sprawdzić tak jak piszą w manualu - rezystancję czujnika i napięcie na odłączonej wtyczce.

To właściwie po co to podłączać jak nie ma żadnej różnicy czy działa czy nie działa ..... ??

AdamJ
15-05-07, 17:07
To właściwie po co to podłączać jak nie ma żadnej różnicy czy działa czy nie działa

Nie rozumiem skąd to pytanie? Ja nigdzie nie napisałem, że nie ma różnicy. Jakby nie było to by producent w ogóle nie montował tego czujnika ;)