PDA

Zobacz pełną wersję : nie wchodza biegi..



krzychu88
24-11-11, 11:31
Witam

Civic V GEN HB D15B2 EG4, skrzynia S20

Krotko opisze moj problem, moze ktos mi pomoze :) a wiec:

Jakis czas temu pekla mi lapa w skrzyni co wciska docisk, wiec ja wymienilem. Po zlozeniu wszystkiego do kupy bieg wsteczny wchodzil ze zgrzytem, a po rozgrzaniu silnika prawie wcale nie mozna bylo wrzucic 1 ani 2. Kupilem nowa lape bo myslalem ze tamta jest troche inna, ale jak sie okazalo lapa byla taka sama;/ wiec z powrotem wszystko poskladalem - efekt ten sam - bieg wsteczny zgrzyt. Gdy kolega poruszal jakas kostka w skrzyni wchodzilo wszystko ok, gdy wyjal dalej zgrzyt ( od czego ta kostka?
wlacza synchronizatory?? ;p ) Pojechalem w trase i wszystko ok, gdy nagle tak po 15km chcialem zmienic z 2 na trojke nie dalo wlaczyc zadnego biegu, jakos na sile wlaczylem jakis bieg i zjehalem z drogi zeby ruchu nie blokowac, zgasilem silnik i na zgaszonym zmienialem biegi - wszystko ok, po ponownym zapaleniu silnika wszystko wchodzilo ok. Nastepnego dnia gdy jechalem rano do pracy odpalilem 1 weszla normalnie, ale gdy wlaczylem luz i jeszcze raz chcialem 1 to juz zadnego sie nie dalo. znowu musialem wylaczyc silnik powachlowac biegami i ponownie odpalic, tak samo bylo wieczorem...
Gdzie moze lezec przyczyna, ze po wcisnieciu sprzegla zaden bieg nie wchodzi ? Nie wysprzegla dobrze, czy cos blokuje ?

Czy ktos z Was mial podobny przypadek lub wie gdzie jest problem to prosze o pomoc, dziekuje :)

pozdrawiem

krzychu88
25-11-11, 20:33
ale z tymi odpowiedziami spokojnie, nie wszyscy na raz :D

sivy
25-11-11, 21:46
szykuj sie na wymiane sprzęgła

Grand
27-11-11, 10:54
ja mam taki problem w 5gen d15b2: wciskam sprzęgło do końca a wsteczny i tak wskakuje ze zgrzytem, zawsze. pozostałe biegi wchodzą bez problemu. Problemem jest skrzynia czy sprzęgło? czy coś jeszcze inngo?

Saiti
27-11-11, 11:40
Wsteczny nie ma synchronizatora - ma prawo pozgrzytać ;) Sprawdź olej w skrzyni :)

majchas
27-11-11, 20:46
miałem podobny problem... biegi nie wchodziły, po zgaszeniu auta i odpaleniu znowu chwilę mogłem zmieniać biegi. Jednak cały czas zmiana biegów była trudna bo wchodziły z wielkim oporem. Okazało się, że oderwał się jakiś kawałek od tarczy sprzęgła i to blokowało. Po wymianie tarczy, docisku i łożyska wszystko hula! :)

konstruktor
28-11-11, 22:58
Może to i głupie spostrzeżenie , ale sprawdź poziom płynu w zbiorniczku.
Kolega kiedyś miał podobną sytuację i właśnie to było przyczyną.

Budziniak
28-11-11, 23:26
ja mam taki problem w 5gen d15b2: wciskam sprzęgło do końca a wsteczny i tak wskakuje ze zgrzytem, zawsze. to naucz się aby przed wstecznym wrzucić na 2 bieg i potem od razu na wsteczny.

krzychu88
13-12-11, 21:42
Panie i Panowie, dzisiaj wymienilem docisk i problem zniknal... wkocnu wszystko ok, dzieki za pomoc. pozdro