PDA

Zobacz pełną wersję : wygłuszenie drzwi oraz montaż głośników w civic'u 6 gen.



Pawel
25-05-05, 16:49
Tak jak w temacie,

Foto story (http://www.hondacivic.za.pl/zdjecia/Wygluszenie/index.html)

Pozdro

przemir
25-05-05, 17:17
nice job :)
ale tweetery dal bym na slupki - ale i tak musi ladnie grac Graty

JAPAN
25-05-05, 17:47
Dobra robota,widać po rękawiczkach na 3 zdjęciu że full profi :D

kosiniak
25-05-05, 18:08
nom gratki :grin:

Rikoo
25-05-05, 19:04
bardzo ladnie :D

emg
25-05-05, 19:42
Dobra robota, ale twistery bym zrobił na słupku, bo moim zdaniem są za blisko słuchającego w stosunku do 16 i mogą być zbyt głośne, tak że w czasie jazdy będziesz słyszał tylko wysokie. Zaklej dziurki i dawaj na słupek

Schumacher
25-05-05, 20:15
duzo ciezsze sie zrobily drzwi?

nightcrawler
26-05-05, 11:52
no niezbyt mi sie widzi to wygluszenie - dlaczego od wew nie wygluszyles ?
tweeter jest jednak zbyt nisko. Duzo musiales ciac tapicerki od wew ??
tez mnie to czeka - pewnie w przyszly weekend zaczne to tez jakies fotki porobie :)

Adam R.
26-05-05, 12:20
ziomus zapomniales wygluszyc od wewnatrz drzwi, a teraz to juz kibel bo bedzie musial zrywac to co masz, ale koniecznie musisz wygluszyc od wewnatrz jesli chcesz miec profi wygluszenie. Gdzie wyczytalem ze efekt wygluszenia drzwi rozklada sie na: 25% to zewnetzne wygluszenie i 75% wewnetrzne.

jinjet
26-05-05, 13:15
ogolnie w porzadku ,wszytko ladnie i dokladnie ale tylko polowicznie tak jak mwoia przedmowcy. ta czesc wygluszenia jest duzo mneij wazna niz ta ktora zostawiles ( wewnetrzna strona blachy przez cala powierzchnie drzwi) tutaj wystraczylo zaklepic tylko te otwory, nawet klejenei mat nie bylo wymagane na calej powierzchni. niestety jestes uziemniony i bez zerywania tego nic juz nie zrobisz. wystrczylo przejrzec relacje lukasza ktory pokazywal jak prawidlowo wygluszyc dzwi. ale gratuluje zaciecia i wykonanej pracy, szkoda ze nei do konca dobrze. mysle ze i tak jest duzo lepiej niz bylo ale to jeszcze nic w porownaniu z ukonczona praca.

przemir
26-05-05, 14:26
chyba wam cos audiofile na glowe slonko prazy - dla zwyklego zjadacza chleba jest ful profi - dla audiofila nie - wiec przestance jeczec bo to nie forum supahifi - moim zdaniem tak jak dla mnie czy dla Pawła wsio jest grejt - a jak juz marudzita to moze byscie pogadali o profesjonalnym wygluszaniu bo jedziecie polsrodkiem bo jak juz tacy hop jestescie to jest multum bardziej profesjonalnych materialow do wygluszenia niz mata pokazana na fotkach.Pierscien tez mozna by troche inaczej itp itd. wiec poluzujcie warkocze
Dla zwyklego sluchacza tak przeprowadzone wygluszenie da sie odczuc.

elmer
26-05-05, 14:39
Raczej chodzilo tutaj o stworzenie zamknietej pojemnosci, niz o totalne, profi wygluszenie. Ja u siebie tez pozaklejalem tylko z zewnatrz zeby nie bylo dziur, w srodku dalem tylko jedna mate za glosnikiem, i jestem zadowolony zadowolony (glownie dlatego, ze dodalem tylko po 1,5 kg na drzwi), a efekt jest.

Adam R.
26-05-05, 14:42
chyba wam cos audiofile na glowe slonko prazy - dla zwyklego zjadacza chleba jest ful profi - dla audiofila nie - wiec przestance jeczec bo to nie forum supahifi - moim zdaniem tak jak dla mnie czy dla Pawła wsio jest grejt - a jak juz marudzita to moze byscie pogadali o profesjonalnym wygluszaniu bo jedziecie polsrodkiem bo jak juz tacy hop jestescie to jest multum bardziej profesjonalnych materialow do wygluszenia niz mata pokazana na fotkach.Pierscien tez mozna by troche inaczej itp itd. wiec poluzujcie warkocze
Dla zwyklego sluchacza tak przeprowadzone wygluszenie da sie odczuc.
a masz wygluszone drzwi od wewnatrz :?:

jinjet
26-05-05, 14:45
przemir daj spokuj, jak robic to dobrze, przeciez sie nie nasmiewamy ani nic w tym stylu, nie madrzymys ie tez bo profi to sie blacha uzulepnia i te sprawy a nikt tu o tym nei mowil tak jak nikt nie poruszal sprawy z epierscien powinien byc stalowy. chodiz o to ze wykonujac taka robote przydaly by sie 2-3 matu do srodka a jestem przekoanu ze glowny zainteresowany nie zrobil tego specjanie a poprostu zapomnial. jako rade dla przyszlych "wygluszaczy" przypominamy " MATA NALEZY WYKLEIC ROWNIEZ WEWNETRZNA STRONE DZWI" :P

przemir
26-05-05, 15:00
ja w car audio bawilem sie w 99-00r /zawody regulaminy itp/ wtedy wygluszalem - teraz mi starczy od zewnatrz tylko - bo i przewody mam "normalne" i jednostke sterujaca i plyty wpalam aby bylo i mozna tak wiecznosc wymieniac gdzie traci jakosc moje audio - car audio jak dobrze wiecie to ciag zdarzen - i wszystki musza byc ze soba powiazane od jakosci materialow przez ich dobor po wykonanie - wiec pisanie - musisz wygluszyc jak chcesz miec profi jest nie powazne bo do profi to brakuje tone kasy i wieki doswiadczenia - nam wszystkim - wiec albo mowimy o amatorce - gdzie Pawel zrobil kawal dobrej roboty albo o profi - zawsze mozna powiedziec czegos sie nie zrobilo - pytanie jakie mi sie nasuwa to to kto ta roznice uslyszy WY? ja raczej nie.
niezgodze sie z Toba - jak robic to dobrze - bo w ten sposob moge i tobie wytknac tone bledow /bo dla mnie bedzie to co masz super a znam wielu ktorzy maja duuzo lepiej - nie jest tak? / - a nie o to tu chodzi - chodzi o zadowolenie z odsluchu wlasciciela - dobra mniejsza o to - jak wlasciciel zadowolony to i ja - jak nie to poprawki beda grane - a dla potomnych na opracujcie jak to robic profi cos jak lukasz ale nie na rookie tylko PROFI i napewneo miejsce sie znajdzie na podforum

Adam R.
26-05-05, 15:03
ja w car audio bawilem sie w 99-00r /zawody regulaminy itp/ wtedy wygluszalem - teraz mi starczy od zewnatrz tylko - bo i przewody mam "normalne" i jednostke sterujaca i plyty wpalam aby bylo i mozna tak wiecznosc wymieniac gdzie traci jakosc moje audio - car audio jak dobrze wiecie to ciag zdarzen - i wszystki musza byc ze soba powiazane od jakosci materialow przez ich dobor po wykonanie - wiec pisanie - musisz wygluszyc jak chcesz miec profi jest nie powazne bo do profi to brakuje tone kasy i wieki doswiadczenia - nam wszystkim - wiec albo mowimy o amatorce - gdzie Pawel zrobil kawal dobrej roboty albo o profi - zawsze mozna powiedziec czegos sie nie zrobilo - pytanie jakie mi sie nasuwa to to kto ta roznice uslyszy WY? ja raczej nie.
niezgodze sie z Toba - jak robic to dobrze - bo w ten sposob moge i tobie wytknac tone bledow /bo dla mnie bedzie to co masz super a znam wielu ktorzy maja duuzo lepiej - nie jest tak? / - a nie o to tu chodzi - chodzi o zadowolenie z odsluchu wlasciciela - dobra mniejsza o to - jak wlasciciel zadowolony to i ja - jak nie to poprawki beda grane - a dla potomnych na opracujcie jak to robic profi cos jak lukasz ale nie na rookie tylko PROFI i napewneo miejsce sie znajdzie na podforumgadasz jak bys byl sedzia od car audio i widocznie nie slyszales jak gra muzyka z wyciszeniem wewnetrznym i zewnetrznym albo samym zewnetrznym

Pati
26-05-05, 15:03
zgadzam sie z Przemirem - bez highendowych kabli, glosnikow, radia i innych nie odczuje roznicy z wygluszeniem wew i zew a tylko zew. dla zjadacza chleba, z normalnym radiem, glosnikami itd. wygluszenie tylko zewnatrz juz daje duza zmiane,a chyba o to chodzilo.

Adam R.
26-05-05, 15:06
zgadzam sie z Przemirem - bez highendowych kabli, glosnikow, radia i innych nie odczuje roznicy z wygluszeniem wew i zew a tylko zew. dla zjadacza chleba, z normalnym radiem, glosnikami itd. wygluszenie tylko zewnatrz juz daje duza zmiane,a chyba o to chodzilo. ludzie naprawde jest duuuza roznica, wiekszosc z was zna teorie ...

jinjet
26-05-05, 15:07
zmiana bedzie ale nie taka jak z wygluszeniem kompletnym. i koniec tematu

Pati
26-05-05, 15:10
Adam, ale tak na prawde - do uzywania na codzien w korku i w trasie, majac normalne radio i normalny glosnik, potrzebujesz wygluszyc z dwoch stron? wiem, ze mozna, ale czy jest to niezbedne?

Adam R.
26-05-05, 15:14
Adam, ale tak na prawde - do uzywania na codzien w korku i w trasie, majac normalne radio i normalny glosnik, potrzebujesz wygluszyc z dwoch stron? wiem, ze mozna, ale czy jest to niezbedne?ja jestem bardziej za wygluszeniem wewnetrznym bo przy zewnetrznym boczek odstaje itp..., na najblizszym spocie podejdz do mojego auta i zapukaj w drzwi to sie przekonasz o co z tym wygluszaniem chodzi

Pati
26-05-05, 15:16
jak tylko bede to chetnie.

przemir
26-05-05, 15:17
na najblizszym spocie podejdz do mojego auta i zapukaj w drzwi to sie przekonasz o co z tym wygluszaniem chodzi

jak na prawdziwego audiofila przystalo - zaprosil do pukania w drzwi nie odsluchu :lol:

Adam R.
26-05-05, 15:22
na najblizszym spocie podejdz do mojego auta i zapukaj w drzwi to sie przekonasz o co z tym wygluszaniem chodzi

jak na prawdziwego audiofila przystalo - zaprosil do pukania w drzwi nie odsluchu :lol:hehe bo radia nie ma hehe i glosniki tez sprzedane hehe a wygluszenie zostalo hehe

Pawel
26-05-05, 15:47
Witam,
Przepraszam ze się wtrącę i popsuje wam to cale gadanie o tym ze nie wygłuszyłem, czy ze zapomniałem itp…
Wiec tak, nie zapomniałem, wygłuszyłem nie cale drzwi, tylko spory kawałek za głośnikiem, ponieważ uważam ze jak dla mnie to wystarczy (nie startuje w żadnych zawodach car Audio i nie zamierzam, bo nie mam z czym…), większy problem mam raczej z brzęczącymi cięgienkami od klamek niż z tym ze jest tylko kawałek wygłuszenia,… koniec z tematem. Natomiast, jeżeli ktoś już montował głośniki w civic’u 6 gen. to wie ze wcale nie ma tam dużo miejsca. Bardzo chciałbym zobaczyć jak wy macie wygłuszone drzwi oraz zamontowany system, może w przyszłości wykorzystam wasze pomysły… czekam na foty

Pozdro…

ppm702
27-05-05, 11:40
Pawel, zioom ;) :P. Wystarczyło się odezwać na spocie - wszytko byś zobaczył. Maty na całe drzwi (na poszycie zewnętrzne), elementy mat na kontrukcję od strony boczka i 3 warstwy pianki poliprolylenowej o grubości 30mm na butapren do boczka. Co prawda ledwo się wpina w zatrzaski, ale wytłumony jest cały boczek, cięgna a i do wnętrza drzwi jest dostęp. Zresztą pewnie słyszałeś jak gra a jeśli nie to posłuchasz w środę. Co do tweeterów na słupkach to też będziesz mógł jeśli masz ochotę. Podejrzewam, że ilość pracy jest analogiczna a czy lepiej - sam ocenisz. Moim zdaniem było warto :)
Do zobaczyska :!:

PS.
Dla potrzeb normalnego słuchania wygłuszenie "za głośnikiem" wystarcza o ile zachowasz promień ok. 30cm od cewki. CO prawda to nie to samo, ale wystarcza.

Mimo wszystko gratuluję samozaparcia i inwencji :!: Sam jestem zwolennikiem "robótek ręcznych" :D

MartinS
28-05-05, 14:09
a że ja tego nie widziałem, dobra robota chłopaku, a co to za mata? a an brzęczace cięgienka to pozakładaj takie wężyki, zapomniałem jak to sie fachowo nazywa :)

jinjet
28-05-05, 14:14
peszle

Peter
28-05-05, 14:40
Paweł, bardzo dobrze się spisałeś. Tylko, że jak dla mnie to dodatkowa zbędna waga :). Jak mi się znudzi śmiganie wypatroszonym TypeL`em to też sobie zrobie amatorskie Car-Audio i ten temat mi się przyda, żebym wiedział jak wygłuszać. :)

Pozdro 600.