PDA

Zobacz pełną wersję : sworzeń dolny - wymienny czy trzeba caly wahacz?



rafal86
23-11-11, 17:36
Musze wymienic dolny sworzen, poczytalem na forum ze lepiej oddac do warsztatu bo moga byc problemy z wybiciem go. Mechanik odrazu na wstępie powiedzial ze niektóre modele nie mają wymiennego sworznia i trzeba cały wahacz kupic:confused:
Oczywiscie po oględzinach mój model jest tym "pechowym"
Nie spotkałem sie z tym jeszcze na forum wiec moja pierwsza mysl ze albo nie kumaty albo chce naciągnąc...
Mozecie mnie utwierdzic ze to ja mam racje a nie mechanik?

Bogdan19
23-11-11, 17:39
dolny sworzeń wybija sie ze zwrotnicy. koszt takiego sworznia dobrej firmy 555 to jakies 50-60zł. wybić możesz sam, do włożenia jednak przydała by sie prasa.

PlushaQ
23-11-11, 17:43
Wybić sam? Bez palnika nie podchodź. Przynajmniej w przypadku moich tak było.

Revoltec
23-11-11, 17:45
wyjmiesz i włozysz sam, tylko najlepiej do wbijania skołować sobie jakaś tuleje żeby nie walić w sworzeń tylko w jego rant

Bogdan19
23-11-11, 17:47
Wybić sam? Bez palnika nie podchodź. Przynajmniej w przypadku moich tak było.

u siebie wybijałem sam poszło gładko i bez problemów. słyszałem ze da się wbić też samemu na jakimś patencie.

rafal86
23-11-11, 17:49
sworzen juz kupilem 555, własnie boje sie ze nie wybije samemu tego starego i tylko sie człowiek powkur...na zimnie :D
czyli juz mam pewnosc ze w kazdym modelu moza wymienic sam sworzen - czyli szukam jutro innego magiga

lukasz-lukasz
23-11-11, 18:09
szukaj innego, a do tamtego wróć i zapytaj się czy ma problem ze wzrokiem czy jest idiotą że chciał wymieniać wahacz kiedy sworzeń siedzi w zwrotnicy?

rafal86
23-11-11, 18:23
szukaj innego, a do tamtego wróć i zapytaj się czy ma problem ze wzrokiem czy jest idiotą że chciał wymieniać wahacz kiedy sworzeń siedzi w zwrotnicy?
powiem tak, to jest solidny mechanik ale lubi sciemniać i szukać jelenia. Wymienił mi skrzynie biegów i przekładnie kierowniczą w 3 godz. Nigdy nie mogłem narzekać ze cos spierd...
A dzis nie bylem pewny czy ja mam racje czy on dlatego sie nie kłuciłem. Dylemat rozwiązany - mozna zamykać, podziękowania za pomoc

Wojtek Marki
23-11-11, 18:24
... bo nie każdy mechanik ma wszystkie manuale we łbie...

karas
23-11-11, 18:44
... bo nie każdy mechanik ma wszystkie manuale we łbie...
zeby wymienic sworzen dolny nie trzeba miec manuala we łbie odkrecasz kolo patrzysz na zwrotnice i juz wiesz czy mozesz wybic czy nie :) niezly sciemniacz z tego twojego mechaniora :)

yautja
23-11-11, 19:59
Pytanie też, co jest mniej czasochłonne - wymiana sworznia, czy całego wahacza. Trzeba robić tak, żeby się nadto nie narobić ;)

lukasz-lukasz
23-11-11, 20:15
... bo nie każdy mechanik ma wszystkie manuale we łbie...


Zgadzam się w 100% ale...


Mechanik odrazu na wstępie powiedzial ze niektóre modele nie mają wymiennego sworznia i trzeba cały wahacz kupic
Oczywiscie po oględzinach mój model jest tym "pechowym"

Także czytamy dokładniej :)



Pytanie też, co jest mniej czasochłonne - wymiana sworznia, czy całego wahacza. Trzeba robić tak, żeby się nadto nie narobić

Sprawa rozchodzi się o to że w tym aucie sworzeń dolny jest wprasowany w zwrotnicę a nie wahacz...

Wojtek Marki
23-11-11, 21:15
ten civic zawiechę ma jak cep,czas na ten sworzeń to 30-40min.mechanik ma rację że niektóre[czt. inne modele]nie mają wymiennych sworzni.