PDA

Zobacz pełną wersję : Civic VI Coupe - jest tylko wersja amerykańska? Części?



becek
13-05-07, 13:21
Cześć,

zastanawiam się czy to piękne auto Civic Coupe gen VI które chętnie bym sobie kupił jest tylko w wersji amerykańskiej? Te które do tej pory widziałem miały albo automatyczną skrzynię albo produkcji USA...
Podobno samochody produkowane do USA mają inne części i gdy się coś rozsypie może być konieczność sprowadzania ze Stanów i koszty naprawy są dużo większe niż przy europejskiej lub japońskiej.
Jak to jest?

michak
13-05-07, 14:55
Mam coupete z '97 r wyprodukowaną w USA. Z tego co pamiętam auta te były prdukowane w USA ale na rynek Europejski ( mogę się mylić ). Jeżdże nią rok czasu, wymieniłem rozrząd, wszystkie filtry, klocki, sworzeń wahacza i nie było najmniejszych problemów z częściami.

skolopendra
13-05-07, 15:16
wszystkie y7 to ej6

z częściami problemu niema ..czy to od ej9 czy ma8 czy innych


zastanawiam się czy to piękne auto Civic Coupe gen VI

a to ma być y7 czy y8 ??

olo12
13-05-07, 16:30
Te auta sa piekne, trwale a czescie jest od ... tzn duzo :d popatrz na hb albo na inne hanie tutaj na forum.
Jak to sie moze niepodobac. A proponowal bym abys sobie hanie sciagnal!!

dymek
13-05-07, 17:17
Wszystkie Civic Coupe były produkowane w USA. Część na lokalny rynek, część na Europę. Z częściami nie ma większych problemów, poza zderzakami, które są ładniejsze i nie mają plastikowych listew (ale te zderzaki też pasują). Większość części pasuje z 3D i 4D. Jedynie ubezpieczyciele nie mają w spisie Coupe z Y7 o mocy 105KM i wpisują ubezpieczenie z Y8 lub Vti :-D

becek
13-05-07, 19:02
A po czy poznać czy jest to wersja na Europę czy na stany?

Nie rozróżniam jeszcze typów. Ale zaraz tu pewnie gdzieś znajdę na forum :) Poza tym raczej kupię taką jaką znajdę w dobrym stanie.
Na razie zrobiłem przegląd allegro i otomoto i wczoraj było tylko 14 coupe na sprzedaż. Ale to dobre wieści, że nie ma problemu z częściami.

Żeby ściągać samemu to musiałbym mieć więcej czasu albo urlop wziąć, ale kto wie... Na razie nadałem temat osobom, które ściągają.
Jak nie wypali coupe to zostaje sedan.

kedzier
13-05-07, 19:52
Samochodziki w wersji na USA produkowane są w Kanadzie. W specyfikacji jest napisane ze 60% czesci pochodzi z Japonii a 40% z rynku USA/Kanada ( motorki D16Y7, Y8). A po czym poznać po VIN :)

2hge=Canada manufactured

PS. na stany Civic tej generacji występował jedynie z silnikiem 1.6 najsłabszy 106KM
PS2. wersje wyposażenia to jeśli mnie pamięć nie myli DX, LX, EX, HX, CX.

becek
13-05-07, 21:11
No to widzę że zdania są podzielone... USA bądź Kanada...

A po silniku można poznać na jaki rynek jest samochód?

dymek
13-05-07, 22:35
Najprościej - zegary w milach i w lampach z przodu. Jak oglądasz auto to tak jak pisał kedzier , pierwsze litery w VINie (np: w komorze silnika w okolicach akumulatora). Jeśli 1HG to wyprodukowana w USA, 2HG Kanada. Coupe produkowane tylko w tych 2ch krajach.

emg
13-05-07, 22:43
zacznijcie sedany kupować, bo jest ich zdecydowanie mniej niż qpet:afro:

becek
13-05-07, 23:00
zacznijcie sedany kupować, bo jest ich zdecydowanie mniej niż qpet:afro:

No Sedan też mi się podoba - zaraz po coupe jeśli jej nie kupię ;)

Ale patrząc po ulicy to częściej się sedan trafia.

pomierdor
13-05-07, 23:14
produkowane wyłącznie w usa podzzespoły z kanady.przeczytaj szczegóły badania adac lub tuv najmniej awaryjne hanie to coupe V i VI z usa czyli lepsze niż japonce!

kedzier
13-05-07, 23:17
Najprościej - zegary w milach i w lampach z przodu. Jak oglądasz auto to tak jak pisał kedzier , pierwsze litery w VINie (np: w komorze silnika w okolicach akumulatora). Jeśli 1HG to wyprodukowana w USA, 2HG Kanada. Coupe produkowane tylko w tych 2ch krajach.
Nawet nie trzeba otwierać maski. VIN w wersji USA jest nabity w dolnym narożniku podszybia od strony kierowcy. Wszystko elegancko widać przez szybkę :)
W komorze silnika numerek VIN występuje na ścianie grodziowej (ogniowej jak to kilku mechaników nazywa).

Emre
13-05-07, 23:20
PS. na stany Civic tej generacji występował jedynie z silnikiem 1.6 najsłabszy 106KM

a Si?

kedzier
14-05-07, 00:03
The 1999-2000 Honda Civic Si used the B16A2 engine (160 HP @ 7600RPM)

dymek
14-05-07, 10:41
W Polsce można trafić coupe z D16Y7 105km i D16Y8 125km, w mojej coupe (wersja na Europę) nie ma VINa na szybie.
Co do Si jest ich kilka w PL ale ceny odstraszają.
Oczywiście polecam szukać aut nie bitych.

kedzier
14-05-07, 14:44
VIN na szybie występuje w wersji USA w EU nigdy go nie było w tym miejscu.

becek
14-05-07, 22:53
a to ma być y7 czy y8 ??

A jaki polecacie? y7 wydaje się nie w pełni wykorzystany...

kedzier
14-05-07, 23:24
zadajesz pytanie w stylu: "z VTEC czy bez VTEC" odpowiedz jest prosta 106KM vs 125KM w tej samej budzie. Najczęściej w połączeniu z D16y8 idzie lepsze wyposażenie, które przy zakupie nowego samochodziku kosztowało ok 1500$ więcej. Dzięki czemu D16Y8 jest trudniej dostępny... Trafić D16Y8 bez przejść to jak co najmniej 4-5 w totka. Jednym słowem powodzenia.

emg
15-05-07, 00:34
Najczęściej w połączeniu z D16y8 idzie lepsze wyposażenie
w postaci vteca to owszem

michak
15-05-07, 07:11
ja mam Y7 a na wyposażeniu m. in.: ABS, Klima, el. szyby, el. szyber, el. ustawiane lusterka, wspomaganie. Jeżeli chodzi o silnik to 106 KM szału nie robi, ale jeździ przyzwoicie. Jak dla mnie wystarczy.

kedzier
15-05-07, 08:55
Na rynku USA D16Y8 występował wyłącznie w wersji wyposażenia EX a wiec z tempomatem, radiem CD, szyberdachem, ABS, klima oczywiście i kilkoma detalami dostępnymi w niższych wersjach wyłącznie za dopłatą.


emg
w postaci vteca to owszem
a widziałeś D16Y8 bez VTEC'a ? Chyba tylko po "klinice szczepień"

civicmax
15-05-07, 11:03
Ja mam takie auto madie in usa, nie mam problemow z czesciami, natomiast zdarzylo sie ze nie pasuja np klocki dobrane z katalogow roznuch prodeucentow..i nalezo isc z klockiem i gosc mi dobieral ...takich podejsc mialem ze 3..wreszcie okazalo sie ze sa to klocki z modelu poprzedniego.Reszta jest ok..a moze nawet fajniejsza..nie mam listew ochronnych na zderzakach acha nie mam kieronkow w nadkolach inne swiatla z tylu i z przodu i potwierdzam w PZU np nie mieli go w wykazie i wpisali jako mocniejsza wersje:)

kedzier
16-05-07, 11:04
6th Gen Civic Specifications:
http://www.clubcivic.com/6th_Gen_Civic

becek
20-05-07, 22:12
Dzięki za wszystkie komentarze. Już kupiłem wymarzone auto - ej6 z silnikiem 106 KM. Ma absolutnie wszystko czego mi w samochodzie potrzeba. Za wyjątkiem polskich papierów jak na razie :D

kedzier
20-05-07, 23:39
W takim razie czekamy na więcej detali :)
Miłego użytkowania i powodzenia w walce z urzędasami :)