PDA

Zobacz pełn± wersję : Ubywa plynu po wymianie



poziom
23-11-11, 11:10
Czesc, w sobote odwiedzilem ASO zeby mi zrobili pare drobnych rzeczy. Jedna z nich byla wymiana plynu chlodzacego. Teraz ubywa ze stanu w zbiorniku wyrownawczym. W sobote byl pod max, od od tego czasu zrobilem 70km, dzis stan byl mniejszy niz min. Dolalem od soboty jakies 400ml. Nie widac wyciekow, nie dymi na bialo, pali rowno, wszystko jest cacy, tylko martwi mnie zmiana poziomow. Podejrzewam, ze zrobili to na od*(^&*. Czytalem, ze po wymianie trzeba zrobic dolewke, ktos moze sie wypowiedziec?

Pozdrawiam!

jasiek09
23-11-11, 11:13
Układ się odpowietrzył. Dolej do max i teraz będzie trzymać poziom.

poziom
23-11-11, 14:06
Czy ta procedura zawsze tak wyglada? Doladnie 0,5 litra to wedlug mnie sporo. Dziwne, zeby nagle wystapil taki problem. Co/jak sprawdzic, zeby sie upewnic, ze to nie np. uszczelka pod glowica? Weze suche, nie speczniale, nie ma oleju ani pecherzy powietrza w zbiorniku, na bagnecie takze nic podejrzanego. Rura wydechowa sucha, pzdr!

Saiti
23-11-11, 14:11
W blok silnika wchodzi więcej niż pół litra, dla przykładu. SprawdĽ stan znów, jak po kilkudziesięciu kilometrach będzie oki to jest oki i już będzie oki :)

poziom
23-11-11, 14:21
Wlasnie dolalem do MAX, lacznie 600ml liczac od dnia wymiany. Czekam co bedzie po paru dniach jazdy. Mam rozumiec, ze plyn musi sie 'rozejsc' po ukladzie?

Saiti
23-11-11, 14:41
wypchn±ć powietrze.

mordi
23-11-11, 14:54
zawsze sie rozejdzie po wymianie czy spuszczeniu, trzeba dolac dopoki nie przestanie znikac.

poziom
25-11-11, 10:43
Czesc, sytuacja w normie. Jakby ktos sie kiedys zastanawial nad ubytkami niech sprawdzi pojemnosc ukladu chlodzenia w swoim samochodzie. Tutaj dla b18c4, ktore takze siedzi u mnie: http://www.olyslager-lubricants.nl/Texaco/Result.aspx?sLang=1&TypeID=142567

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.