PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny szum (Przegub czy półos )



blazernh
22-11-11, 19:05
Witam. Podczas jazdy jest dziwny szum (Coś jakby ktoś dmuchał w butelkę).
Szum ustępuje gdy wykonuję kierownicą lekki manewr w prawą stronę (nawet jak minimalnie przekręcę ją w prawo (1cm)

Podczas jazdy na wprost oraz wykonywania manewru w lewą stronę szum nie ustępuje.

Co to może być ?

Gr4b3Q
22-11-11, 21:04
Może łożysko się wyrobiło i ma luz który kasujesz skręcając w prawo.

blazernh
22-11-11, 21:40
Czyli trzeba iść do mechanika żeby sprawdził luzy ? Hmm

Kolo3110
22-11-11, 23:05
Jezeli taki szum to wedlog mnie to tylko łożysko.... Sam ostatnio wymienialem. za same lozysko zaplacilem 120zl. Tylko ze jeszcze doszedl dolny sworzen wachacza i koncowka drazka ktora sie nie chciala odkrecic. Bo i tak cala zwrotnice musisz sciagnac aby dobrze lozysko wymienic. Oby u Ciebie sie nie zrobilotak jak umnie.Pozdro

blazernh
06-12-11, 17:48
Witam. Miałem podejrzenia że nawaliła lewa długa półoś , bo była rozwalona cała guma przy przegubie zewnętrznym.
Wymieniłem półośkę a szum nadal nie ustąpił. W prawej (krótka) nie ma ani jednego pęknięcia ani wycieków na gumach , możliwe aby ona była nawalona ?

Jak to sprawdzić na 100 % żeby nie wydawać niepotrzebnie $$?

gromek86
06-12-11, 21:22
przeciez pisza ci ze łozysko ci szumi.... patrz posty wyzej :)
mozna sprawdzic luzy recznie lub jedz sobie na stacje kontroli pojazdów na trzepaczkach wszystko wyjdzie :)

flipson
06-12-11, 21:24
łożysko 100%

Budziniak
06-12-11, 21:25
zum ustępuje gdy wykonuję kierownicą lekki manewr w prawą stronę (nawet jak minimalnie przekręcę ją w prawo (1cm)

Podczas jazdy na wprost oraz wykonywania manewru w lewą stronę szum nie ustępuje.
prawe łożysko sprawdź. Sam dasz radę.

Lopez
11-12-11, 22:11
Identyczną sytuację miałem, u mnie winowajcą było łożysko lewego koła. Jazda na wprost wycie, szum, skręt w lewo to samo ale głośniej, w prawo cisza. Oprócz tego duży luz na lewym kole. Sprawdź u siebie gdzie są jakieś luzy, na 100% łożysko masz do roboty