PDA

Zobacz pełną wersję : pas przedni pomocy



hollyblood
22-11-11, 15:03
witam.
Mam problem i to duzy. Moja hania EG4 miala bliski kontakt z "czyms". To cos spowodowalo ze ma wgnieciony pas przedni od strony pompy wspomagania i lekko skrzywiona podlużnice. Przy okazji swapu postanowilem go wymienic no i zaczely sie schody.... Po pierwsze nikt dosłownie nikt nie chciał się za to wziąć tłumacząc a to że nie maja czasu albo po prostu obiecując ze wezmą i nie odzywają się przez kilka tyg. W akcie desperacji postanowilem zrobic to sam... tak sam. Nie zastanawiając sie wziąłem szlifierkę i wyciąłem stary pas, przygotowalem nowy, który przyszedł poczta jakis czas temu. Sprzedawca zapewnial ze jest to pas od 3d HB wiec kupilem. Niestety okazuje sie ze chyba nie jest od HB. Tak na chlopski rozum wzialem miarę i porownalem dlugości w jednym miejscu i ten "nowy" pas jest którszy o 2cm mnie przez co po zamontowaniu błotnikow i zderzaka przedniego nie moge przykręcić go na te 5 lub 6 śrub do pasa (brakuje po ok 2-3cm do każego otworu ).

Stąd moje pytanie... co jest nie od kompletu? pas czy zderzak? mozliwe jest ze koles wcisnął mi pas od sedana? czy moze pas jest ok a zderzak od innej wersji? Dodam ze wcześniej wszystko pasowalo. Pomocy bo hania stoi już ponad 2 miesiące a mi tęskni się do "witka":)
Pozdrawiam
Artur

mlodyxx
22-11-11, 15:35
w ktorym miejscu masz ten pas krotszy ??

hollyblood
22-11-11, 15:40
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eece04d314817b09.html
tam gdzie jest mocowanie zderzaka tam gdzie normalnie zaslaniete jest maską gdy jest zamknięta. Inaczej, te sruby które ida wzdluż zamka.

mlodyxx
22-11-11, 15:57
czyli w tym miejscu masz cofniety do srodka? a moco wania lamp ci pasuja? leza jak nalezy?

hollyblood
22-11-11, 15:58
mocowania pasuja jak najbardziej.Lampy da się dopasowac do botników i zderzaka.

mlodyxx
22-11-11, 16:08
moze sie w transporcie przeprostowal trzeba go troche podciagnac do przodu i bedzie cacy albo auto z ktorego byl wyciety dojechalo gdzies lekko przodem i zostal cofniety ja juz nie jedna skladalem po dzwonie i rozne jaja wychodzabo z reguly jak ktos robi auto po strzale to spasowuje wszystkie elementy do siebie zeby mialo rece i nogi wedlug oka amalo kto robi tak zeby trzymalo fabryczne wymiary przynajmniej jesli chodzi o starsze auta

a od czego brales wymiar jak mierzyles ze pas jest krotszy \??miedzy pasem a?czym bo przy wstawianiu tez mozna wiele bledow popelnic

hollyblood
22-11-11, 16:22
moze z zlym miejscu to zrobilem ale wydawalo mi się najbardziej sensowne. Miare przylozylem tam gdzie masz takie jakby widelki do mocowania lampy i zmierzylem dlugość na jaką wystaje ten element o którym mowa byla wcześniej. na tym "nowym" pasie jest 6cm a na starym 8cm i wstawienie nie ma nic tu do rzeczy bo elementy nie są jeszcze wspawane, jedynie przykręcone do podlużnic.

mlodyxx
22-11-11, 17:15
no to nie wiem moze pas jest od sedana tam jest troche inaczej z przodem chociaz nie wiem czy na 100 pas jest inny nigdy sedana nie mierzylem takze albo psostaje kupic inny pas albo jak masz troche pojecia o robocie spasowac ten co masz

Saiti
22-11-11, 18:18
Bez zdjęć nie ruszymy paluchem :D Porób focisze i wrzuć :)

mlodyxx
22-11-11, 19:23
dokladnie chyba ze ktos ma sedana i moglby ten wymiar zerknac u siebie i podac ale wydaje mi sie ze moze to byc pas od sedana bo tam maska troche jest inna i pas tez moze sie roznic wiem tyle ze napewno hb i coupe ma taki sam przod i drzwi bo kiedys z dwoch jedna spawalem a z sedana oprocz przednich lamp nic nie pasowalo nawet szyby przednie sa inne czego nie widac golym okiem

młodyBogdan
23-11-11, 23:09
masz racje, maska, blotniki, zderzak sa inne w hb/coupe i w sedanie ale pas przedni jest identyczny.

hollyblood
24-11-11, 20:17
moze sie w transporcie przeprostowal trzeba go troche podciagnac do przodu i bedzie cacy albo auto z ktorego byl wyciety dojechalo gdzies lekko przodem i zostal cofniety ja juz nie jedna skladalem po dzwonie i rozne jaja wychodzabo z reguly jak ktos robi auto po strzale to spasowuje wszystkie elementy do siebie zeby mialo rece i nogi wedlug oka amalo kto robi tak zeby trzymalo fabryczne wymiary przynajmniej jesli chodzi o starsze auta

a od czego brales wymiar jak mierzyles ze pas jest krotszy \??miedzy pasem a?czym bo przy wstawianiu tez mozna wiele bledow popelnic


stary no jestes dla mnie bogiem... zrezygnowany zrobilem tak jak radzisz. Zaparlem się, ciągląlem ile sil i sie udalo :D jutro bardz w sobote spawanie. jak skoncze beda zdjecia jak udalo mi sie spasować. szalu nie ma ale w końcu nie jestem blacharzem :)

mlodyxx
24-11-11, 20:29
ja tez nim nie bylem :D dopoki swojej pierwszej hanki nie owinalem na drzewie :D i tak sie zaczelo z racj braku kasy na druga spawalem z dwoch jedna to dopiero byla rzezba ale czego sie nie robi zeby hanke uratowac :D jakbys nie dal z czyms rady to pisz na priwa to ci pomoge daleko nie mamy z 40km jakis lakier tez ci moge polozyc jakbys cos potrzebowal albo spasowac na milimetry dla mnie to zabawa ktora lubie :D