PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie soczewki pod xenony



Adam R.
25-05-05, 02:18
Ktos wie jakie soczewki sie wklada do zwyklych lamp pod xenony :?: Oczywiscie chodzi mi o to z jakiego auta najlepiej/najtaniej :?: czyli jakich soczewek urzywaja cwaniaki od xenonow :wink: :?:

jinjet
25-05-05, 11:33
bez roznicy z jakiego auta, oby byly przystosowane do xenonu

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51683157
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51685399
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52372782

Adam R.
25-05-05, 11:57
co kur... za jaja :?: kto kasuje posty w tym temacie :?: czyzby jakis admin zakladal xenony i sie boi konkurecji :?: zadam wyjasnien, zostaly zkasowane 2 posty

jinjet
25-05-05, 12:06
?????? o co chodzi??? ktos skasowal odpowiedzi?? powienines dostac mailem kto skasowal odpowiedz i za co , jesli byla twoja...

Adam R.
25-05-05, 12:09
byl moj post i jeszcze czyjs

Rikoo
25-05-05, 12:11
Byl post emg a teraz niema :evil:

jinjet
25-05-05, 12:17
hmmmmm wiec Adam - jesli twoj zostal skasowany to dostales o tym poinformowany maile, powinien byc tak powod usuniecia a kto to zrobil. pozdro

Adam R.
25-05-05, 12:18
a po jego poscie moj

Rikoo
25-05-05, 12:19
Tak na innych podforach tez niema bo mojego tez niema w klubowyym wiec ktos poprostu dogrywal starsza wersje forum wiec powiadomienia nie bedzie

[ Dodano: Sro Maj 25, 2005 12:19 pm ]
koniec OT

Adam R.
25-05-05, 12:21
no wlasnie to co z tymi xenonami, mam do wzizecia Bi xenony od bmw razem z zarowkami i przetwornicami za 1500, to dobra cena :?:

ignac
25-05-05, 12:21
kazda soczewka pasi pod xenon jedynie trza cos tam w niej przerobic napewno mocowanie pod zarnik :D

Adam R.
25-05-05, 12:23
kazda soczewka pasi pod xenon jedynie trza cos tam w niej przerobic napewno mocowanie pod zarnik :Di jeszcze jakas przeslone i teoretycznie kazda soczewka tylko ze przerabiana soczeka nie jest rowna soczewce oryginalnie pod exeon

Rikoo
25-05-05, 12:26
to i tak bedzie illigal gdyz musisz miec z tego co wiem samopoziomujaca sie i spryskiwacze

jinjet
25-05-05, 12:29
tak jak mowi riko tak czy siak policja przyczepic sie moze. z tego co wiem to wcalesoczewka siczewce nie jest rowna ze wzgledu na duzo wyzsza temperature xenonu i musi byc pod xenon przystosowana. jesli masz do bi xenonu od bmw to nie wiem jak to zmiescisz w siebie w pralce bo tam sa 2 soczewki z tego co pamiatam a ty masz tylko miejsce na jedna. nie lepiej kupic ze stanow gotowe lampy z soczew,a i wlozyc tylko przetwornice ??

Pati
25-05-05, 12:30
ale jakosc swiatla jest duzo lepsza

Adam R.
25-05-05, 12:30
spryskiwacze da sie zalozyc i raczej bede zakladal a samopoziomowanie sobie odpuszcze, wogole to samopoziomowanie jest dziwne, ojciec ma xenony fabrycznie i np jak stoje pod mala gorke to i tak swieca do gory

Pati
25-05-05, 12:32
bo poziomuje względem jezdni. jak bujniesz fure, albo lekko podlewarujesz to dalej bedzie swiecil rownolegle do jezdi. tu nie chodzi o to zeby swiecil caly czas bezwzględnie poziomo.

Adam R.
25-05-05, 12:40
tak jak mowi riko tak czy siak policja przyczepic sie moze. z tego co wiem to wcalesoczewka siczewce nie jest rowna ze wzgledu na duzo wyzsza temperature xenonu i musi byc pod xenon przystosowana. jesli masz do bi xenonu od bmw to nie wiem jak to zmiescisz w siebie w pralce bo tam sa 2 soczewki z tego co pamiatam a ty masz tylko miejsce na jedna. nie lepiej kupic ze stanow gotowe lampy z soczew,a i wlozyc tylko przetwornice ??i wlasnie tu jest problem bo proszejaciebie do preludy 5gen nie ma innych lamp jak fabryczne :cry:

soczewy
http://www.imagestation.com/picture/sraid81/p6f53afdbc8bc296d48ec39fab2fe5cf0/fb0182a9.jpg
http://images.cardomain.com/member_img_a/385000-385999/385913_1_full.jpg

I MEGA BANDITEN STYLE WITH XENONEN

http://img275.echo.cx/img275/1962/393989106full3pb.jpg
http://img265.echo.cx/img265/7972/393989110full9ur.jpg

ignac
25-05-05, 12:45
kup najlepiej sobe soczewki bixenonowe i tyle
bedziesz je mial pod xenon jak i na dlugich jak i na krotkich
teraz tylko kwetsia zamontowani ich pomyslnie i idealnie w lampach:)
i po robocie bo kabelki adas to ty chyba lubisz :wink:

jinjet
25-05-05, 12:52
w tej czarnej sa przerabiane???? jak tak zmaontujesz to tylko siwtala drogowe bedziesz mial, bez dlugich. jaka masz tam zarowke H4? te wszystkie xenony H4 to sa bez dlugich a sztuczka jest w tym zeby przeslone odpowiednia zrobic mechaniczna. znajomemu w hummerze H2 zrobili w wawie za 2 tys taki patenet, ( oczywiscie cena z soczewka od ML, przetwornicami, zarowka i montarzem ) wiec ie wiem czy ten zestaw za 1500zl ci sie oplaci i jeszcze sam musisz robic , a tak za 2 tys maszjuz wszystko, moze jeszcze tansza soczewke dostaniesz bo do ML-a raczej troche kosztuje.

Adam R.
25-05-05, 12:52
kup najlepiej sobe soczewki bixenonowe i tyle
bedziesz je mial pod xenon jak i na dlugich jak i na krotkich
teraz tylko kwetsia zamontowani ich pomyslnie i idealnie w lampach:)
i po robocie bo kabelki adas to ty chyba lubisz :wink:a no lubie lubie i z montarzem tez nie bede mial problemu tylko jest taka sprawa czy 1500 to dobra cena czy nie :?:

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2005 ]

w tej czarnej sa przerabiane???? jak tak zmaontujesz to tylko siwtala drogowe bedziesz mial, bez dlugich. jaka masz tam zarowke H4? te wszystkie xenony H4 to sa bez dlugich a sztuczka jest w tym zeby przeslone odpowiednia zrobic mechaniczna. znajomemu w hummerze H2 zrobili w wawie za 2 tys taki patenet, ( oczywiscie cena z soczewka od ML, przetwornicami, zarowka i montarzem ) wiec ie wiem czy ten zestaw za 1500zl ci sie oplaci i jeszcze sam musisz robic , a tak za 2 tys maszjuz wszystko, moze jeszcze tansza soczewke dostaniesz bo do ML-a raczej troche kosztuje.tak przerabiane, i wlasnie jak zaloze Bi to bede mial dlugie w xenonie

jinjet
25-05-05, 13:00
ale soczewki beda z ta przeslona czy zarowka bedzie 2 wlokinkowa ( H4) chcesz kupic od BMW a tam jest jednowloknikowa, BMW ma dlugie obok... nic nie kumam???

Adam R.
25-05-05, 13:12
ja tak to rozumiem ze swykla soczekwa to zwykla soczewka, xenon to taka jak by zwykla soczewka ale juz z inna zarowka i jest tak jak by w polowie przeslonieta i do dlugich jest potrzebne drugie zrodlo swiatla a Bi xenon to soczewka w przeslona ktora jest unoszona za pomoca solenoidy (tak to nazywaja w USA) i wtedy z xenonu swica dlugie swiatla. Ktos moze potwierdzic moja teorie :?: W xenonach sa zarowki chyba D2S i D2R czy jakos tak, wiem ze sa jakies 2 symbole

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2005 ]

ale soczewki beda z ta przeslona czy zarowka bedzie 2 wlokinkowa ( H4) chcesz kupic od BMW a tam jest jednowloknikowa, BMW ma dlugie obok... nic nie kumam???
a jesli chodzi o dlugie to w preludzie sa pod spodem jak na zdjeciu
http://img275.echo.cx/img275/1962/393989106full3pb.jpg

emg
25-05-05, 14:09
to moje dwa posty zostały wykasowane, odezwij się na gg to napiszę co i jak

jinjet
25-05-05, 15:11
pisz tustaj, tez chemy wiedziec!!

hcc
25-05-05, 15:23
a o co chodzi z tymi zestawami bez przerabiania ??? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51224926

Adam R.
25-05-05, 15:28
to jest xenon bez soczewek ktory sie wsadza do normalnych lamp

jinjet
25-05-05, 15:28
jak to o co?? wyjmujesz stare zarowki, podpinasz te, mocujesz przetwornice i jedziesz ale..... swieci jak kupa, wyglada jak kupa !!!!! bez soczewki w xenon nie ma sie co bawic !

emg
25-05-05, 18:37
bez soczewki w xenon nie ma sie co bawic !
tu się z Tobą nie zgodzę za bardzo. Miałem w żelazku i świeciło dużo lepiej od soczewki ze względu na większą powierzchnię rozpraszania światła w reflektorze, zrobiłem kilka mercedesów, w których świeciło jeszcze lepiej niż u mnie w żelazku, teraz mam w qpie i moim i nie tylko moim zdaniem nie wygląda jak kupa i nie świeci jak kupa. Pomijam tu kwestie oślepiania bo wszystkie zenki które zrobiłem świecą tak jak oryginalne lampy, zachowana jest strefa światła i cienia i tzw. klin czyli nie oślepiają. Ale może ja sie nie znam na tym i piszę bzdury :D

jinjet
25-05-05, 19:06
nie mowie ze sie nie znasz ale pokaz mi zdjecie strefy cienia w chropowatej lampie ( taka maja civici i zelazko tez taka mialo). chodzi mi o piekny efekt jaki daje soczewka. jeszcze sie z tym nie spotkalem a od 3 lat mysle o ksenonach, walic we wszystkie strony tym swiatlem to nie problem ale uzyskac bletkitny dobrze skierowany strumien swiatla to problem.

http://www.altech.com.pl/wbt/index1.htm

trochce lektory o home made modyfikacjach

Adam R.
25-05-05, 19:27
Accord type-r ma fabrycznie xenony bez soczewek i jest to ten sam klosz co zwykla lampa

jinjet
25-05-05, 19:36
mercedes okular tez mial xenony w chropowatej lampie bez soczewek co wcale nie znaczy ze wyglada to ladnie. napewno normy spelnialo bo nie wypuszczali by z salonow takich wersji ale nic jak nie mozna porownac tego do soczewki. Mirek chetnie obejrze fotki jak to u ciebei wygladalo. sam mam chropowata lampe i nei mam pojecia jak to obejsc zeby bylo dobrez.

emg
25-05-05, 21:30
soczewka ma tą przewagę, że jest bardzo wyraźna granica światło-cień i równomiernie rozproszone światło. Jednak przy chropowatych lampach z racji większej powierzchni świecenia i rozproszenia na wielu elementach optycznych klosza światło jest mocniejsze w stosunku do soczewki, ale nie jest tak równomierne. Tak jak pisałem najmocniejsze i najlepiej rozproszone światło jest uzyskiwane z soczewek mercedesa. Kwestia niebieskiego światła to zarówki philips bo osram dają barwę różu majtkowego :D . Kwestia uzyskania granicy światła i cienia w chropowatych lampach to wykorzystanie przesłony z mercedesowskiej lampy, trochę zabawy z ustawieniem ogniskowej i jest ok

Adam R.
26-05-05, 02:16
mercedes okular tez mial xenony w chropowatej lampie bez soczewek co wcale nie znaczy ze wyglada to ladnie. napewno normy spelnialo bo nie wypuszczali by z salonow takich wersji ale nic jak nie mozna porownac tego do soczewki. Mirek chetnie obejrze fotki jak to u ciebei wygladalo. sam mam chropowata lampe i nei mam pojecia jak to obejsc zeby bylo dobrez.gdzies mi sie obilo o uszy ze lampy mozna wypolerowac i bedzie gladka od srodka

emg
26-05-05, 09:55
jak wypolerujesz i nie wstawisz soczewki to będzie dupa bo światło właśnie rozprasza się na niewypolerowanym kloszu

jinjet
26-05-05, 10:09
problemem jest tez to ze przynajmneij u mnie w Bialymstoku nikt nei che sie podjac polerowania, o tyle dobrze jest w 5 d ze sa 2 warstwy, jedna chorowata pod spodem i jakies 2-3cm od niej powierzchnia gladka, kupilem na allegro lampe do testow i na wakacje bede sie bawil w wyciecie calkowite tez chropowatej wnetrznosci. o ile nie zmienie do tego czasu samochodu na BMW i bede mial xenon. :razz:

Pati
26-05-05, 11:25
Mirek - w żelazku i tym teraz masz 'bixenon', czy tylko krotkie, a dlugich wcale?

emg
26-05-05, 11:30
w żelazku miałem dwukomorowe reflektory więc długie były osobno, a teraz mam tylko krótkie, ale pewnie to się zmieni na biksenon za jakiś czas

Pati
26-05-05, 11:31
i jaki masz pomysl na biksenon w normalnej lampie?

emg
26-05-05, 12:02
soczewka biksenonowa - szkło przezroczyste z poliwęglanu
soczewka biksenonowa - szkło ryflowane trzeba wypolerować
lub jak masz długie osobno zrobić ksenon tylko na krótkie.

jinjet
26-05-05, 12:03
wlasnie taki jak jest na stronbei wombata do ktorej link podalem, robisz taka przeslone ktora tam jest aby stworzyc prog swiatla tylko ze jest z mechanizmem ktory ja podnosi ( robia si edlugie) albo opuszcza ) krotkie) innego patentu nie ma, wlasnie tak jest tez w tym hummerze robionym przez profesjonalna firme.

emg
26-05-05, 12:22
soczewka biksenonowa ma już taką przesłonę

LIO
26-05-05, 13:59
soczewka biksenonowa ma już taką przesłonę
dokladnie i *****iscie to wyglada


moge zaprezentowac na golfie :-)
http://img271.echo.cx/img271/1695/golf5zl.th.jpg (http://img271.echo.cx/my.php?image=golf5zl.jpg)

Pati
26-05-05, 13:59
a masz pomysl na biksenon bez soczewek?

Adam R.
26-05-05, 14:04
a masz pomysl na biksenon bez soczewek? to juz chyba nie wykonalne

Pati
26-05-05, 14:08
niestety tez tak podejrzewam :(

jinjet
26-05-05, 14:08
w tym golfie to xenon??? marny jakis ( chodzi mi o kolor) ladny xenon to maja BMW - taki blekitny.

Adam R.
26-05-05, 14:17
wogole to xenonow jest kilka rodzajow: 6000 8000 9000 10000 12000 i to sa chyba jednostki lumenow czyli jednostki jasnosci a to sie przeklada na barwe swaitla i cene

LIO
26-05-05, 15:46
w tym golfie to xenon??? marny jakis ( chodzi mi o kolor) ladny xenon to maja BMW - taki blekitny.
takie ujecie na fotce. Przyjedz to ci pokaze. Najpierw byl xenon w zwyklej golfowskiej lampie. Ale byla zmiana na Rally front z soczewka i zostal wsadzony bixenon. Pod tym kontem na zdjeciu w dodatku tak to wyglada. Fajnie wyglada tez silnik VR6 pod maska :-)

emg
26-05-05, 15:47
biksenon bez soczewek to ciężki temat